למה יוטיוב ופייסבוק לעולם לא יביאו אותך לעמוד הראשון בגוגל

פוסט זה נכתב בעקבות הרבה "מומחים" שאני רואה ששולחים בעלי עסקים תמימים למלחמה בטחנות רוח ומבטיחים להם שע"י וידאו או פייסבוק העסק שלהם יגיע לדף הראשון בגוגל. כואב לי על זה שאנשים תמימים נופלים בפח הזה ולשם כך אני כותב את הופוסט הבא, כדי לרסן קצת את התופעה הזאת של ניצול חוסר ידע של אנשים תמימים בכל הנוגע לשיווק באינטרנט.

לא שאני מומחה גדול, אבל אני מבין דבר או שניים על אינטרנט ואלגוריתמים, וכעת אני אוכיח לכם למה זה לא נכון גם מבחינה תאורטית וגם מבחינה מעשית להגיע לעמוד הראשון בגוגל בביטויים תחרותיים ומכניסים ע"י יוטיוב או ע"י פייסבוק, וכל מי שאומר את זה: או שהוא לא מבין כלום או שהוא פשוט בא לזלזל במקצוע על מנת למכור ותו לא!

אז נתחיל עם תאוריה קטנה: בואו נניח שגוגל באמת לוקח ברצינות את יוטיוב או פייסבוק (בזירה תחרותית), זה אומר למעשה שאם המנכ"לים של יוטיוב או פייסבוק לוקחים החלטה – הם יכולים להשתלט על כל ביטויי המפתח התחרותיים בישראל! כי הרי שמות המתחם והאתרים שלהם, והם יכולים לעשות בהם כרצונם! פשוט להכניס דפים תחת מתחמי הדומיין ולהשתלט על הכל, ולא רק בישראל, גם בספרד, גרמניה, צרפת, איטליה וכו… אי אפשר לעשות את זה! רק אם יעסיקו צי של מקדמי אתרים מקצועיים שיעבדו על קידום הביטויים האלו.

נשמע לכם הגיוני? לא! זה מופרך, לעמוד הראשון בגוגל ע"י סרטון יוטיוב או עמוד פייסבוק אתם יכולים להגיע לעמוד הראשון בגוגל רק בביטויים לא תחרותיים!

אי אפשר להגיע לעמוד הראשון בגוגל בביטויים תחרותיים, לא ע"י יוטיוב ולא ע"י פייסבוק!

ועכשיו הבהרה קטנה – שלא תבינו אותי לא נכון, יוטיוב זה אחלה ערוץ שיווק כשלעצמו ופייסבוק גם הוא נפלא אפילו יותר מיוטיוב, אבל צריך לשים את זה בנפרד מגוגל, אלו דברים שלא קשורים אחד לשני ולא תורמים אחד לשני.

נמשיך…וכאן נעבור גם קצת לחלק יותר מעשי, קישורים ותגיות מעמודי סרטונים של יוטיוב או מעמודי NOTE של פייסבוק מסומנים בתגית NOFOLLOW – מה שאומר שגם בתהליך הקידום אתרים זה לא ממש עוזר לכם. מי שמכיר קצת יותר את הז'רגון המקצועי – גם את הג'וסי לינק הרובוט לא סופג מיוטיוב או מפייסבוק, אלו עמודי מידע ותו לא!

והנה עוד תאוריה קטנה שמפריחה את הבולשיט הזה – אם יוטיוב ופייסבוק היו תורמים לקידום אתרים זה אומר שעשרות אלפי מקדמים מכל העולם היו מתחילם להספים בלי הפסקה רק על מנת לקבל קישורים וכמה שיותר.

בואו נתמקד שניה ביוטיוב – יוטיוב מאפשר לשלב קישור בדיסקריפשן (תאור) של הסרטון וכמובן זהו קישור שלא מועיל לקידום בגוגל, עכשיו בואו נחשוב לרגע מה היה קורה אם הקישור הזה היה נחשב בעיני גוגל… מאות ואלפי חברות לקידום אתרים היו מפיצות מליוני סרטונים של 5 שניות רק כדי לצאת ידי חובת הסרטון והעיקר זה לרשום דיסקריפשן ארוך ולהוציא ממנו קישור – מה שיוטיוב לא רוצים שיקרה ולא נותנים לזה פלטפורמה ובמה, והם גם מסננים לא מעט סרטוני ספאם.

צריך להתייחס לכל פלטפורמה כשלעצמה ואין שום קשר בין שלושת האתרים, אולי רק קשר פורמלי (יוטיוב שייכת לגוגל).

אז למה הפוסט הזה נכתב? כדי להזהיר בעלי עסקים קטנים לפני שהם רצים למלחמה בטחנות רוח וישמחו לקבל מאיזה מומחה בשקל תשעים את האשליה שהביטוי "חומוסיה אסלית ברחובות" תכניס כסף לעסק שלכם אם תהיו שם בעמוד הראשון בגוגל, רק בביטויים לא תחרותיים בעליל אפשר להכניס סרטוני יוטיוב או עמודי פייסבוק לדף הראשון בגוגל. הנה דוגמה קטנה…

קידום רק בביטויים לא תחרותיים, שלא ימכרו לכם אשליות

קידום רק בביטויים לא תחרותיים, שלא ימכרו לכם אשליות

אז אם אתם רוצים להגיע לעמוד הראשון בגוגל בביטוי "המאוד תחרותי" לא את! אתם מוזמנים להקשיב לכל מיני מומחים שלא מבינים כלום על גוגל ובכל זאת מנסים למכור לכם מידע על גוגל. כמובן שיש עוד אלפי ביטויים בסגנון שמה שמשותף לכולם הוא – אין תחרותיות!

אני רוצה לראות מישהו שיוכיח לי שהוא הכניס סרטון יוטיוב או דף פייסבוק לעמוד הראשון בגוגל באחד מהביטויים הבאים: בניית אתרים, קידום אתרים, ביטוח רכב, צימרים, משכנתא, ספא, דרושים. אני מוכן לכתוב פוסט שלם בשבחו של האיש כי הוא כנראה באמת משהו מיוחד. אבל כנראה שאין אחד כזה…

ועכשיו קצת מידע על איך זה עובד:
העיקרון הוא מאוד פשוט, אתם נותנים כותרת נכונה לסרטון שמכילה את מילת המפתח שלכם, אתם רושמים דיסקריפשן טוב – והעמוד כנראה יופיע למעלה בגוגל בביטוי המדוייק (הכותרת במלואה) מכיוון שיוטיוב וגם פייסבוק הם מתחמי דומיין מאוד מאוד חזקים. הנה דוגמה לסרטון שאני העלתי לפני המון זמן ומופיע ראשון בגוגל עבור הביטוי "אנימציה מגניבה" (ביטוי לא תחרותי בעליל).

לסיכום: בואו אני אתן לכם את כל התאוריות בתמציתיות, בלי טיזינג נלוז ושטויות כאלו:
1. שימו כותרת סרטוןעמוד ותיאור סרטון נכונים שנוגעים למילות המפתח שלכם.
2. גם תגובות עוזרות (חקרתי את זה) – אם יש תגובות רלוונטיות למילות המפתח שלכם זה עוזר לסרטון להגיע למעלה.
3. שלא ימכרו לכם אשליות, בביטויים תחרותיים מגיעים לעמוד הראשון בגוגל רק ע"י עבודה קשה ונכונה של קידום אתרים!
4. פייסבוק וגם יוטיוב הינם ערוצי שיווק מעולים כשלעצמם, אך אין להם שום נגיעה בקידום העסק שלך בגוגל.

וכמה מילים בנימה אישית לכל בעלי העסקים המעוניינים לשווק עצמם באינטרנט:
האינטרנט הינה מדיה פתוחה ונפלאה לשיווק כל עסק בכל סדר גודל, הוא מציע לנו ים של אפשרויות במינימום תקציב. אך עם זאת יש לא מעט שרלטנים שינסו למכור לכם מידע שהם עצמם לא יודעים תוך התעלמות מכל קוד מוסרי בסיסי. שימו לב טוב למי אתם מקשיבים, מה הידע המקצועי שלו ובאילו תחומים ואל תרוצו סתם למלחמה בטחנות רוח בגלל אשליה שמספק לכם אדם כזה או אחר.

גם את הבלוג הזה פתחתי על מנת לספק מידע לבעלי עסקים קטנים מתוך אמונה שכל אחד יכול להגיע לעצמאות כלכלית ע"י האינטרנט ולחלוק מידע שיוכל להביא אתכם לשם, חורה לי שיש אנשים שמשתמשים רק בטריקים נלוזים של טיזינג וכו' רק כדי להוציא כסף מאנשים תמימים ולא לתת להם באמת פרופיט כדי להצליח, לכן אל תאמינו לכל מי שקורה לעצמו "מומחה".

מעבר לכך – כל מידע שתרצו – תוכלו לרכוש בחינם ע"י חיפוש של כמה דקות בגוגל. גם המידע הטכני והמסובך ביותר, זה לא סיפור וכל אחד יכול לעשות את זה. נצלו את הפלטפורמה המדהימה שמציע לנו האינטרנט אך היזהרו מפיתויים סתמיים שרק יעכבו אתכם בדרך.

יואב :)

יואב בן פורת

יואב בן פורת

יואב בן פורת, מייסד י.ב.פ מדיה - בניית אתרים, עיצוב אתרים וגרפיקה לכל מטרה. בין היתר מנהל את הבלוג הזה :) ועוד מספר רב של אתרים ומיזמים בארץ ובחו"ל.עוד מאמרים בנושא

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לבלוג של YBPmedia, כאן תוכלו לקרוא מאמרים וכתבות בנושאי: בניית אתרים, קידום אתרים, גרפיקה וניהול תוכן. גלישה מהנה.

יאהו מתכננת לגבות סנט עבור שליחת מייל

ענקית האינטרנט יאהו מתכננת לגבות סנט אחד עבור כל הודעה שתשלח ע"י שירות המייל שלה. הפרוייקט המכונה centmail נועד על

חמישה טיפים שיתרמו למיתוג האישי שלך באינטרנט

פיייייי איזה כיף להיות שוב בפאנל ניהול של הבלוג כבר שבועיים בערך שלא כתבתי כלום. יש הרגשה טובה, בלראות את

27 תגובות

רשום תגובה
 1. מאור קפלנסקי
  מאור קפלנסקי 5 דצמבר, 2010, 15:12

  אחלה פוסט
  רק לא כל כך מסכים אם הקביעה : אי אפשר להגיע לעמוד הראשון בגוגל בביטויים תחרותיים, לא ע"י יוטיוב ולא ע"י פייסבוק!
  אפשר לקדם סרטון ביוטיוב גם בביטויים תחרותיים מאוד. קח לדוגמא את הביטוי Snoop Dogg (גם השם מותג של הזמר הנערץ עליי וגם ביטויי תחרותי עם נפח חיפוש גבוה). אתה בטח שם לב ש- 2 מתוך התוצאות בעמוד הראשון הן של עמודי וידאו. כמובן שזה קשור לזה שמספר הצפיות מאוד גבוה ואנשים שכותבים SNOOP DOGG בגוגל, סיכוי גדול שהם מחפשים קליפים שלו ולכן לוחצים על הקישור מיוטיוב.

  http://www.google.com/search?hl=en&source=hp&q=snoop+dogg&btnG=Google+Search&aq=0&aqi=g10&oq=john+e

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
  • YBPmedia בניית אתרים
   YBPmedia בניית אתרים המחבר 5 דצמבר, 2010, 15:37

   רק משהו קטן מאור (בנוסף לתגובה שלי), ביטוי עם נפח חיפוש גבוה לא תמיד אומר ביטוי תחרותי. תחרותי זה אומר שיש עליו המון מתחרים ומקדמים רציניים.

   אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

   הגב לתגובה זאת
 2. YBPmedia בניית אתרים
  YBPmedia בניית אתרים המחבר 5 דצמבר, 2010, 15:23

  מאור אתה צודק אבל אלו מקרים שאי אפשר לזייף. בטח לא בעלי עסקים קטנים… (שזה מה שמנסים למכור להם), מדובר כאן בוידאו עם 8,000,000 צפיות ועשרות אלפי לייקים ביוטיוב. זה לא רלוונטי לגבי בעלי עסקים קטנים, מדובר כאן במותג.

  ואגב זה נוגע רק לגבי מוסיקה ומוסיקאים ומדובר כאן גם בעמוד רשמי ביוטיוב.

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
 3. י' קורן
  י' קורן 5 דצמבר, 2010, 15:34

  אחלה פוסט. תיקון קטנטן.
  "טחנות רוח" – לא "תחנות רוח".

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
 4. שלומי קוריץ
  שלומי קוריץ 5 דצמבר, 2010, 15:48

  מי כן נחשב מומחה שאפשר להתייעץ איתו?

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
 5. אורי זילברשטיין
  אורי זילברשטיין 5 דצמבר, 2010, 16:08

  מעולה הגיע הזמן שיפסיקו כל השרלטנים האלה של "ניפוח בועות אוויר באינטרנט" ושלקוחות יבינו שהם צריכים לקחת חברות רציניות ולא כל מיני קוסמים…

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
 6. אסף הנעמן-הלל
  אסף הנעמן-הלל 5 דצמבר, 2010, 17:18

  הי יואב
  פוסט נהדר, אין ספר ששיווק באינטרנט היא מקצוענות …
  גם במידה והגעת לעמוד הראשון בגוגל – זה עדיין לא אומר כלום
  החכמה היא לא רק לדעת לקדם, אלא לדעת לשווק !
  לגבי קידום – אין לי ספק שמומלץ ללכת לאיש מקצוע

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
 7. טל נברו
  טל נברו 5 דצמבר, 2010, 17:47

  אלוף.
  כתבה מצוינת.
  תודה :)

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
 8. yesem
  yesem 5 דצמבר, 2010, 22:32

  אני יכול להבטיח לך שקידום רציני של עמוד פייסבוק יכניס אותו לעמוד הראשון בביטוי תחרותי. באופן עקרוני ניתן לעשות את זה בכל ביטוי, בפועל הביטויים שהצגת הם תחרותיים במיוחד ללא כל קשר לפייסובק, יוטיוב או עמוד בית של אתר.

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
  • YBPmedia בניית אתרים
   YBPmedia בניית אתרים המחבר 6 דצמבר, 2010, 01:34

   יפה אמרת… ע"י קידום אפשר להגיע לעמוד הראשון בגוגל. לא סתם ככה להעלות סרטון או לפחות עמוד ולצפות להגיע לעמוד הראשון, זוהי בדיוק האשליה שמוכרים לאנשים תמימים ואשליה שאני רוצה למגר.

   אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

   הגב לתגובה זאת
 9. איתי ברנר
  איתי ברנר 5 דצמבר, 2010, 22:54

  יפה, אבל בפעם האחרונה שבדקתי, דווקא ביו-טיוב יש קישורי dofollow מהערוץ של המשתמש. מעבר לזה, גם הקישורים הפנימיים לסרטונים הם dofollow. זאת אומרת, שווה לקדם את הערוץ עצמו, לי-טיוב בהחלט יש תועלת מהבחינה הזו.
  מעבר לזה, אפשר לנצל VSEO בצורות מאוד יפות, למשל – לדאוג לכך שיופיע סרטון וידאו בעמוד הראשון כאשר מחפשים שם של מישהו. זה אמנם לא "ביטוי תחרותי", אבל יכול לעשות יופי של עבודה בשביל המוניטין של אותו אדם.

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
  • YBPmedia בניית אתרים
   YBPmedia בניית אתרים המחבר 6 דצמבר, 2010, 01:32

   איתי, בדקתי את זה מזמן זה לכאורה נראה DOFOLLOW אבל אם אתה מסתכל בקור מקור של ערוץ ביוטיוב יש חוק בחלק ה-HEAD שחל על כל הקישורים בדף ומוסיף להם NOFOLLOW

   אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

   הגב לתגובה זאת
   • איתי ברנר
    איתי ברנר 6 דצמבר, 2010, 18:59

    כשאני מסתכל בקוד מקור, אני לא רואה בשום מקום שרשום nofollow. בנוסף, אפילו אם יש חוק כזה, מניין לך שמנועי החיפוש קוראים אותו.
    אם היה אפשר "לעבוד" על מנועי חיפוש ככה (וגם על מחליפי קישורים כמובן), כבר מזמן היו מדריכים שמסבירים איך עושים את זה, לא ? ;-)

    אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

    הגב לתגובה זאת
    • YBPmedia בניית אתרים
     YBPmedia בניית אתרים המחבר 6 דצמבר, 2010, 20:24

     קרא את הפוסט הבא ידידי :-)

     אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

     הגב לתגובה זאת
     • איתי ברנר
      איתי ברנר 7 דצמבר, 2010, 09:00

      המאמר בסך הכול אומר שרוב הקישורים הם nofollow וזה נכון.
      אני אומר דבר אחר, פתח את אחד הערוצים ביו-טיוב שיש בהם קישור לעמוד הבית של המשתמש ובדוק אם יש שם תגית nofollow…. אני לא מצאתי. ערוץ צריך להיות בתוך ספריה user אגב…
       

      אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

 10. פולינה שטרן שלמה
  פולינה שטרן שלמה 6 דצמבר, 2010, 10:10

  מגיבה גם כאן…. חשוב מאוד לעשות הפרדה בין שימוש בפייסבוק וביוטיוב ככלים שיווקיים בכלל, לבין נושא קידום האתר בפרט. כשאני ממליצה על קידום באמצעות פייסבוק ויוטיוב (ואני ממליצה!) זה קודם כל בראיה של ניהול הזהות האישית ברשת. נושא מילות המפתח וקידום אתרים באופן הזה הוא רווח עקיף, שיכול להשתלב כחלק ממערך של פעולות קידום שונות, אך הוא לא תמיד ולא בהכרח המטרה. בעלי עסקים קטנים רבים זקוקים קודם כל לאפשרות לייצר ולנהל את הזהות האישית שלהם ברשת. לחלקם אין בכלל אתר ודף העסק בפייסבוק או הערוץ ביוטיוב יכולים בהחלט להוות פלטפורמות שיווקיות מצוינות בתור התחלה (או בכלל). בואו לא נשכח שלא כל העולם עוסק בתחומי קידום אתרים, ביטוח רכב או צימרים….. :)

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
 11. טומי
  טומי 6 דצמבר, 2010, 22:20

  כל כך מסכים איתך לגבי המומחים של השקל 90 שזה עצוב
  קם בנאדם ועובד על אנשים תמימים ואחרי זה אנחנו אוכלים את הנשורת של בעל עסק ממורמר שלא מאמין "באנשי האינטרנט"

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
 12. TFM-ברייקדאנס
  TFM-ברייקדאנס 7 דצמבר, 2010, 11:15

  אחלה פוסט היה מאוד כיף לקרוא אותו.
  שאלה:
  גוגל וובמסטר מראה לי שכן יש לי לינקים מפייסבוק איך זה יכול להיות? האם לינקים מפייסבוק הם DOFOLLOW

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
 13. ליאור בן חור
  ליאור בן חור 18 דצמבר, 2010, 02:32

  לצערי עליי להסכים איתך …
  ברגע שאתה הולך על מילה שיש עליה תחרותיות ( מקדמים את המילה)
  לא יוטיוב ולא פייס יקדמו לך את המילה…
  בהחלט מסכים .. אהבתי את הפוסט :)

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
 14. שחר מטורין
  שחר מטורין 12 ינואר, 2011, 20:17

  אני מעורב בתחילתו של עסק בארה"ב שבו אנו מצליחים יפה מאוד להגיע בעזרת סרטונים ביו טיוב לעמוד הראשון בגוגל, אנחנו בונים את זה עבור עסקים קטנים ובינוניים שיש להם אפשרות להגדיר את המיקום שלהם וגוגל מתייחס למיקום בכבוד, Google Local
  http://www.youtube.com/user/bbdirectory
   

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
 15. אילנה חיון-צדיק
  אילנה חיון-צדיק 13 מרץ, 2011, 18:36

  לא מבינה הרבה ומשתדלת ללמוד, תודה על המידע

  אילנה
  *למתנה- המדריך השלם לתקשורת בריאה עם מתבגרים גילאי +10-18 http://www.teenage.co.il/?page_id=204

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
 16. ברייקדאנס- להקת הברוקלין בויז - ברייקדאנס לאירועים
  ברייקדאנס- להקת הברוקלין בויז - ברייקדאנס לאירועים 22 אפריל, 2011, 12:35

  אחלה פוסט נהנתי לקרוא ! :)

  אתה צודק , הלינקים של האתר שלי שנמצאים בפייסבוק ויוטיוב בקושי נקראים על ידי גוגל ואז לכן הם גם לא עוזרים לי !

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
 17. אורן כהן
  אורן כהן 23 אוגוסט, 2011, 13:44

  פוסט מעניין מאוד
  רק אציין שיש לי סרטון ביוטיוב עם 12,000 צפיות שמופיע בעמוד הראשון בגוגל
  בביטוי מאוד מחופש

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
 18. שולי
  שולי 8 פברואר, 2012, 08:59

  שנה וקצת אחרי שהפוסט הזה נכתב…. מה דעתך על שילוב יוטיוב בתוצאות החיפוש עכשיו?
   
   

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
 19. מספר טריקים פשוטים לקידום סרטונים ביוטיוב ובכלל | בלוג בניית אתרים 30 מאי, 2012, 17:00

  […] הינו שרלטן ותו לא לדעתי. אתם מוזמנים כמובן לקרוא גם פוסט שמפרט קצת יותר על […]

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
 20. המנעולן מירושלים
  המנעולן מירושלים 10 מרץ, 2013, 22:40

  מנסיון, דף פייסבוק עם הרבה (!) לייקים ועידכונים יומיים יכול בקלות להגיע לדף הראשון וגם למקומות הראשונים.

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת
 21. טכנאי מזגנים בבאר שבע
  טכנאי מזגנים בבאר שבע 10 ספטמבר, 2013, 19:30

  ממש לא פייסבוק תמיד יהיה יותר חלש מאתר רגיל וזה מנסיון של המון מקדמי אתרים.

  אהבת את התגובה? חזק! 0 חלש.. 0

  הגב לתגובה זאת

רשום תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.
שדות חובה מסומנים*

שירותים נוספים