נכתב על ידי

 

בניית אתרים היא פרויקט מורכב, המשלב מספר רב של התמחויות. ניתן למצוא בוני אתרים עצמאיים השולטים היטב גם ברזי בניית אתרים וגם בתחומי העיצוב, הקידום, הכתיבה והשיווק אולם מרבית העוסקים בתחום בניית אתרים שולטים היטב בתחום העיקרי אותו למדו ובו התנסו. בכל מקרה, עבודה של מספר אנשי מקצוע, שכל אחד מהם מומחה בתחומו, עדיפה על עבודה עם איש מקצוע אחד, שהיכרותו עם כל אחד מהתחומים היא שטחית. מטרת מאמר זה היא להכיר לכם את בעלי התפקידים הדרושים לצורך ביצוע פרויקט בניית אתרים מוצלח.

בונה אתרים
בונה אתרים הוא איש המקצוע המרכזי בפרויקט בניית אתרים והוא אחראי על יצירת דפי האתר, בניית מערכת ניהול התוכן, קביעת מבנה האתר, התאמת האתר לקידום ולמעשה אחריותו מתפרסת על כל צד התוכנה של האתר. הוא שיקבע באיזו שפת קוד ייכתב האתר, אילו מודולים יכללו בו וכיו”ב. בונה האתרים הוא למעשה האינטגרטור של כל פרויקט בניית אתרים – אנשי המקצוע האחרים עובדים מולו והוא אחראי על ניתוב המשימות ביניהם. זהו הגורם היחידי שבלעדיו פרויקט בניית אתרים לא יכול לצאת לפועל – לכל השאר תוכלו למצוא תחליף, במידה והתקציב שלכם מוגבל.

מעצב אתרים
מעצב אתרים אחראי למעשה על צד המשתמש בפרויקט בניית אתרים. הוא שיקבע איך יראה האתר, כיצד יעוצב ממשק המשתמש, מה יהיו צבעי האתר ומה יהיו הכלים הגרפיים שיכללו בו. ניתן אמנם לקנות תבניות עיצוב מוכנות ולחסוך את ההוצאה על מעצב אתרים, אולם התוצאה לרוב תיראה בהתאם.

מקדם אתרים
אתר אינטרנט עשוי להיות חסר תועלת אם הוא לא מקודם כהלכה. מטרתו של קידום אתרים היא שמי שמחפש את מילות החיפוש הרלוונטיות לתחום האתר שלכם ימצא אתכם במהרה במיקום גבוה בתוצאות החיפוש. עבודתו של מקדם האתרים מתחילה עוד בשלב של בניית אתרים והוא אחראי על כך שהאתר יבנה באופן המתאים לקידום, אולם עיקר עבודתו מבוצע לאחר שהאתר כבר עלה לאוויר. להבדיל מפרויקט בניית אתרים, שמועד ההתחלה והסיום שלו ברורים, קידום אתרים הוא תהליך מתמשך שיש להמשיך ולהקדיש לו מאמצים כל הזמן.

כותב תוכן
כותבי תוכן הם פונקציה נוספת בפרויקט בניית אתרים, האחראית על עיצוב התכנים המופיעים באתר. רבים מוותרים על שירותים אלו ומעדיפים לכתוב את התוכן בעצמם אולם כותבי תוכן מקצועיים לאתרי אינטרנט ידעו כיצד לכתוב את התוכן המתאים ביותר ולשבץ בו את מילות המפתח המתאימות על מנת שיהיה גם אטרקטיבי, גם מעניין וגם יתרום לקידום האתר.

ראובן אזולאי – מנכ”ל
בונסייט – בניית אתרים

מקור המאמר: מאמרים.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *