שבוע גדול באקזיטים עבר על כוחותינו, בפוסט זה נסקור על קצה המזלג את הגיוסים המשמעותיים של השבוע החולף וכמובן את אלו ששיחקו אותה ודפקו אקזיט.

1. תאגיד המשחקים אלקטרוניק ארטס רוכש את playfish בסכום של 300 מיליון דולר
אלקטרוניק ארטס למי שלא מכיר – אחרי בין היתר על משחקים כמו FIFA,NBA,NFL ועוד…, פלייפיש הינה חברה אשר מייצרת מחקים לרשתות חברתיות וצוברת פופולאריות גדולה מאוד. אחד המשחקים המפורסמים ביותר שלה הוא סוסאיטי פט אשר מאפשר לכם לגדל חיית מחמד וירטואלית והוא מאוד פופולארי בפייסבוק. מברוק!

פלייפיש - 1.5 מיליון מעריצים בפייסבוק

פלייפיש - 1.5 מיליון מעריצים בפייסבוק

2. ועוד בעניין המשחקים למדיה חברתית (כנראה שזה הדבר החי חם היום), חברת Playdom גייסה 43 מיליון דולר לפי שווי חברה של למעלה מרבע מיליארד דולר. המשחק אמנם וירטואלי וכלם משחקים בו בחינם אבל הכסף הוא אמיתי…, שיהיה בהצלחה.

3. ענקית החיפוש גוגל רוכשת את adMOD בסכום של 750 מיליון דולר, עיקר פעילותה של admod הינה שיווק ופרסום בסלולאריים. ע”י רכישה זו עפ”י יודעי דבר – הופכת גוגל להיותר אחת השחקניות הגדולות בתחום בפרסום בסלולר.

4. ואחרון חביב, גם רכישה זו היא של גוגל – רוכשת בעסקה שמוערכת ב-30 מיליון דולר במזומן את חברת gizmo5 המתמחה בשירותי VOIP (שיחות באמצעות האינטרנט), ע”י הטכנולוגיה של גיזמו 5 תוכל עכת גוגל להתחרות ישירות בסקייפ (שאגב גם נרכשה ע”י איביי בסכות של 2.6 מיליארד דולר). גוגל צפויה לשלב את הטכנולוגיה בשירותי google talk.

מקורות: techcrunch, npr

1 תגובה

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *