גוגל והתפוח הנופל

גוגל מציינת את יום הולדרו של סר אייזק ניוטון או בקיצור איך שאתם מכירים אותו – "ניוטון", למי שזה עדיין מצלצל מוכר ועדיין לא נופל לו האסימון, מדובר באדם שניסח לראשונה והביא חנו את המושג "כוח הכבידה". האגדה המפורסמת מספרת כי את ההשראה לניסוח כוח הכבידה קיבל כאשר נח מתחת לעץ תפוחים ותפוח אחד נפל על ראשו.

העץ המפורסם כמובן הפך למוקד עליה לרגל בגנים הבוטניים בקמברידג' ומסתבר שגם המימד הוירטואלי קיבלו ממנו לא מעט השארה, גוגל שמציינת לעיתים קרובות תאריכים ואירועים חשובים בעולם ע"י שינוי הלוגו שלה – בחרה לציין בדרך מקורית אף "תקדימית" את יום הולדתו של ניוטון.

מדובר בהנפשה הראשונה בדף הבית של גוגל שעד עכשיו התמשה בלוגואים סטטיים בלבד. כאשר תכנסו לדף הבית תוכלו לראות את עץ תפוחים צומח מעל הלוגו ובשניות הראשונות פשוט תפוח אחד נופל ממנו אל הרצפה (הפוטר במקרה שלנו).

אז לכבוד האירוע גם הבלוג יצטט כמה שורות מתוך ויקיפדיה לאוהבים להרחיב אופקים: "אייזק ניוטון (באנגלית: Isaac Newton;‏ 4 בינואר 1643 – 31 במרץ 1727) היה פיזיקאי ומתמטיקאי אנגלי, אשר נחשב לאחד המדענים הגדולים בכל הזמנים. חיבורו "היסודות המתמטיים של פילוסופיית הטבע" שפורסם ב-1687 הכיל תיאור של כוח הכבידה ושלושת חוקי התנועה והניח את הבסיס למכניקה הקלאסית, ששלטה בראייה המדעית של היקום הפיזיקלי במשך שלוש המאות הבאות ויצרה את הבסיס להנדסה המודרנית" להמשך קריאה לחצו כאן

דף הבית של גוגל ישראל והתפוח אחרי שנפל מהעץ

דף הבית של גוגל ישראל והתפוח אחרי שנפל מהעץ

2 תגובות
 1. מאמרים
  מאמרים אומר:

  משום מה אני חושב שזה מאבד מהטעם כל פעם שהם משנים…
  עדיף אחת לחודשיים,שלוש..

  מה גם שהאפקט היה יחסית זול..

  הגב
 2. שף בבית
  שף בבית אומר:

  לפי מה שאני רואה עכשיו הם לא משנים יותר מדי
  ויש להם קישור לראות את כל האירועים שהיו. נראה ממש יפה דווקא

  הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *