גוגל הודיעה ביום שני כי היא מפתחת גרסה חדשה למוצר הדגל שלה – הלא הוא מנוע החיפוש המפורסם, לצורך כך הקימה פרוייקט המכונה “קפאין” ובו היא מבקשת מכל מפתח באשר הוא לעזור לה לשדרג את השירות, הגרסה שדומה מאוד למנוע החיפוש המקורי נמצאת בכתובת: http://www2.sandbox.google.com וכל אחד מוזמן לבוא ולהציע לגוגל הצעות ייעול.

כרגע ההבדלים בין המקור לגרסת הניסוי הינם מזעריים וזאת כנראה מכיוון שהפרוייקט רק בחיתוליו. בגוגל אף עובדים על שדרוג המהירות בה המנוע מחזיר תוצאות חיפוש ואף את כושר “האינדוקס” של המנוע (הכנסת דפים חדשים לתוצאות החיפוש).

ככל הנראה גם יושם דגש על חיפוש מותאם אישית, שזהו התחום החם כיום במירוץ החימוש בין גוגל למיקרוסופט (בינג). ועם בבינג עסקינאן – נשאלת השאלה האם השקת פרוייקט “קפאין” של גוגל אינו אלא תרגיל יחסי ציבור מתוחכם אשר נועד כדי לשים מקל בגלגלים של בינג ההולך ומתעצם ונהנה מיחסי ציבור פשוט מ-ע-ו-ל-י-ם.

בגוגל מבינים שלא לנצח הם ישארו מלכי החיפוש עם לא יתאימו את עצמם להרגלי הגלישה העכשוויים ולכן הנפשות הפועלות בגוגל עובדות שעות נוספות על מנת לשדרג ולייעל.

3 תגובות
 1. איתמר
  איתמר אומר:

  שלום! יש לי הצעה בכדי להשאיר את Google כמנוע חיפוש מספר אחד .הרעיון בכלליות: היום חברות או פרטים קונים מחשבים עם כמות זיכרון מוגדלת ומהירה .ההצעה שלי שהמחשבים יכולים להיות רק עם זיכרון הפעלה בסיסי RAM וכול שאר הזיכרון ישמר באופן וירטואלי באינטרנט על ידי מאגר . הפלוסים בזה זה ייתן מענה לכול אדם,בכול מקום ,בכול מחשב לפתוח את מחשבו האישי ובכול מקום בעולם ללא לשאת את מחשבו .זה יכול לעזור לאנשי עסקים ולכול אדם באשר הוא .שמו של רעיון זה מחשב ווירטואלי.זה רעיון שיכול לזעזע את עולם המחשבים וההייטק ולהשאיר את מנוע חיפוש Google מספר אחד כמנוע חיפוש וכמחשב הכי גדול בעולם . 

  אם ההצעה נשמעת לכם כמעניינת צרו קשר . כול הזכיות שמורות. 

  הגב
 2. עוזי מנור
  עוזי מנור אומר:

  יש לי רעיון חדש ויוצא דופן לאופן הפעלת אתר גוגל קישורים. כלומר לאתר בגוגל המקביל לפייסבוק

  ברור לי שמימוש הרעיון יהווה מהפיכה

  מעט קשה להסביר את הרעיון ואשמח להפגש לשם כך.

  עוזי מנור     

  הגב
 3. נאור ינקו
  נאור ינקו אומר:

  יש לי רעיון ..לגבי החיפוש
  ואני רוצה לשלוח מייל לגוגל אבל אני לא מוצא איפה מפורסם המייל עם אפשר לשלוח לי

  תודה נאור ינקו

  הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *