תופעה שנתקלתי בה די הרבה בזמן האחרון אבל הקש ששבר את גב הגמל וגרם לי לכתוב את הפוסט הזה הוא חיפוש קטן שהרצתי היום כדי לברר את הטלפון של חברת החשמל ולהפתעתי הרבה האתר של חברת החשמל לא הופיע ישר בתוצאה הראשונה (ראו צילומסך).

צילומסך: תוצאות החיפוש בגוגל ישראל עבור חברת החשמל

צילומסך: תוצאות החיפוש בגוגל ישראל עבור חברת החשמל

 אמנם באותו השבוע היה “באזז” קטן עם החברת החשמל, אך עדיין – מה זה מעיד על האלגוריתמים של גוגל? אני מאמין ששדרוג זה ממשיך את המגמה של שילוב הציוצים מטוויטר בתוך תוצאות החיפוש. גם בגוגל כנראה הבינו שהקהל צורך יותר דברים עדכניים ומעבר להיותו מנוע חיפוש גוגל יכול לספר גם חדשות ועדכונים ע”י האלגוריתמים המשוכללים שלו אשר סורקים כמעט כל פיסת מידע ברשת.

כפי שרשמתי באחד הפוסטים הקודמים – לדעתי גם פייסבוק נערכת לספק שירותי חיפוש ועם נחבר את זה עם הנתון שבליל הכריסמס לראשונה עקפה פייסבוק את גוגל במספר הכניסות בארה”ב – חישוב פשוט אומר שכנראה בגוגל הבינו שמנוע חיפוש טוב ככל שיהיה לא יוכל להחזיק בכתר לעוד הרבה זמן לאור התעוררות מגמת המידע המהיר והמדיה החברתית.

עוד דבר הוא כמובן השקתו של גוגל באזז (פוסט נרחב יעלה בשבוע הקרוב), שעדיין לא ברור אם זה יותר פייסבוק או יותר טוויטר – וגוגל צריכה כעת להתמודד גם עם כמה תביעות בגין פגיעה בפרטיות בעקבות ההשקה המפוקפקת שצרפה את כל משתמשי ג’ימייל באופן אוטומטי אל הבאזז.

ולנו לא נותר אלא להישאר עם האצבע על הדופק ולהמשיך להתעדכן. ועוד תהיה שעולה: מעניין מה עוד יצתרכו מהיום מקדמי האתרים לקחת בחשבון בתהליכי הקידום האורגני…

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *