אתר אחסון הקבצים החינמי גאוסיטיס סוגר את שעריו לאחר 15 שנות פעילות ועשרות עם לא מאות אלפי אתרים שאוחסנו עליו. גאוסיטיס הוקם בשנת 1994 ותפס תאוצה מאוד טובה מאוד שכן כל אחד אז רצה לקחת חלק בטרנד החדש של אתרים אישיים באינטרנט שהיו אז נחלתם של תאגידים וחברות.

אט אט צצו עשרות אלפי אתרים אישיים על שירות האחסון החינמי ובשנת 1999 רכשה אותו ענקית האינטרנט YAHOO בסכום שערורייתי של קרוב לשלושה מיליארד דולד! עם השנים השתנו ללא היכר הרגלי הגלישה וגאוסיטיס לא השכילה להשתכלל עם הזמן ונשארה מאחור – מה שהוריד בקצב דרסטי את מספר המשתמשים בשירות.

עד שיום אחד נתקבלה ההחלטה ויאהו החליטה שהיא סוגרת את גאוסיטיז ופרסמה הודעה כמה חודשים לפני בעמוד הבית של האתר geocities.com שבבעלותה. וכרגע נכון לכתיבת שורות אלו לא ניתן להשתמש יותר בשירות אחסון אתרים חינם של גאוסיטיס אלא יש בעמוד הבית הפניות לשירתי אחסון אתרים בתשלום.

בתור אחד שעוסק בבניית אתרים עוד מהימים שהמודם היה חוסם לנו את קו הטלפון בבית נעים להיזכר בימים היפים של גאוסיטיס וזוהי בהחלט נוסטלגיה שקצת כואב שהלכה לעולמה. אני אישית את האתר הראשון שלי בניתי על גאוסיטיז לפני 8 שנים בערך ומאז התחביב הפך לעסק…

אז הנה לפרידה ולסופו של עידן צילומסך אחרון של עמוד הבית של גאוסיטיס מאמצע שנות התשעים העליזות.

דף הבית של גאוסיטיז הישן והטוב

דף הבית של גאוסיטיס הישן והטוב

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *