פוסט קצר ולעניין המדבר על קמפיין הרדיו של “המחבת הבריא”…

בתור אחד שכמעט כל היום מול המחשב, יש לי גם סרגל כלים שצמוד לדפדפן ואני שומע רדיו תוך כדי העבודה. השבוע יצא לי לשמוע לא מעט ברדיו 103 FM פרסומת של “המחבת הבריא”, תוכן הפרסומת עצמה פחות מעניין כרגע (משהו עם ציפוי אקולון או ווטאבר…לא שיש לי מושג מה זה אומר), העניין הוא – וזה גם נושא הפוסט שבפרסומת אין שום הפניה למספר טלפון, שום כתובת אתר אינטרנט….כלום! פשוט בסוף הפרסומת הקריין אומר “חפשו את המחבת הבריא בגוגל”.

יתרנות? אנשים כמוני, ששומעים רדיו דרך הדפדפן יכולים להכנס בשניה ולראות במה מדובר, והרי זוהי מטרת הקמפיין – למשוך אנשים להתעניין במוצר ולאחר מכן לרכוש אותו. אז לאחר חיפוש מהיר אכן מצאתי את האתר המדובר בתוצאה הראשונה בגוגל…ובעצם כמעט כל העמוד הראשון שלו מחזיר תוצאות שמדברות בדרך ישירה או עקיפה על אותו מוצר.

באתר שהוא יותר בסגנון של דף נחיתה מוצגים סרטוני וידאו שמדברים אודות המוצר ויתרונותיו, ונראה שבאמת זהו דבר שאי אפשר להסביר ללקוח בשיחת טלפון – והאינטרנט עושה את העבודה הרבה יותר טוב.

אבל… אם כבר להפנות גולשים לאתר, אז למה לא לקנות דומיין קליט (בסך הכל 60 ש”ח דרך איגוד האינטרנט) ולהציג בתשדיר הרדיו את כתובת הדומיין? הרי כתובת דומיין מפנה ישירות לאתר הלקוח מה שלא נעשה ע”י גוגל….

וכאן מגיע שלב החסרונות: כשגולש נכנס דרך גוגל אז הוא אמנם רואה חומר (ולא רק עמוד אחד) אודות המוצר, אבל הוא רואה גם תוצאות של מתחרים… ומעבר לזה גם את הפרסומות (הקישורים הממומנים של גוגל), מה שיכול למשוך לקוחות דווקה למתחרים.

אם הקמפיין הצליח? רק ימים יגידו, ולנו רק נשאר לאחל בהצלחה 🙂

האתר של המחבת הבריא, צילומסך

האתר של המחבת הבריא, צילומסך

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *