כתבה חדשה בעקבות דבר מאוד יפה שראיתי היום באתר YNET במסגרתו הוסיף האתר אפשרות לטוקבקים בולטים יותר מעל התגובות הרגילות של הגולשים וגם עם טקסט עוגן לקישורים שאתם מוציאים מהתגובה. חקרתי קצת את הנושא ובפוסט זה אסקור את היתרונות וכיצד זה יכול לעזור לעסק שלך…

אז ראשית כאשר תכנסו לכתבה מסויימת באתר YNET תוכלו לראות מתחת לכתבה את המודעה הבאה אשר מזמינה אתכם לפרסם טוקבקים ממומנים (שזה בעצם לפרסם שם רק בדרך חדשה).

טוקבקים ממומנים של YNET

טוקבקים ממומנים של YNET

איך תגובה ממומנת יכולה לתרום לעסק שלכם ומה היתרונות שלה?

אז קודם כל אלו הרגלי הגלישה, באתר YNET איתרו כאן דבר מאוד חשוב שמתבסס על הרגלי הגלישה העכשיווים – גולשים לא קוראים הרבה מול המחשב! בד”כ כאשר אתם נכנסים לכתבה באתרי חדשות זהו סדר הפעולות שלכם:
1. קוראים את הכותרת
2. קוראים את הכותרת משנה באופן ממש מהיר
3. קוראים ממש ברפרוף את גוף הכתבה
4. עוברים לטוקבקים!

ושם האנשים בYNET איתרו את ההזדמנוצת שבאמת יכולה לתת לכם פרופיט לעסק – במקום באנרים גרנדיוזיים שעולוים אלפי ועשרות אלפי שקלים וגם ככה לא ממש מסתכלים עליהם, כעת מאפשרים לכם לפרסם בתקציב נמוך יחסית, ובמקום שגולשים באמת מסתכלים עליו.

לדעתי זה מעיין עמוד נחיתה פנימי בתוך באתר, ולמה נחיתה? כי גולשים נוחתים שם ישר אחרי שקראו ברפרוף את הכתבה… ככה זה נראה באתר YNET ביחס למיקום של הפרסומות הרגילות – ישר אחרי הכתבה.

תצוגת התגובות באתר YNET

תצוגת התגובות באתר YNET

זאת דוגמה לכתבה על בניית אתרים במדור המחשבים של האתר בה מדובר בין היתר על איך לבחור חברה לבניית אתרים, מפרסם חכם יקרא את הכתבה בדיוק כמו שהגולש קורא אותה (ברפרוף) ויבין את העקרונות של הכתבה, ומשם יכתוב טוקבט בהתאם.

התגובות הממומנות מאפשרות לנו פילוח מאוד טוב של קהל ולפרסם מוצרים מאוד ממוקדים, לדעתי מצויין גם לאנשי שיווק בתוכניות שותפים מכיוון שתוכלו לבחור מוצרים מעולים מבוססים תוכן ולהרוויח פער יפה מאוד של תיווך בהפניה למוצר ספציפי עם טקסט שיווקי של 2-3 שורות.

עוד יתרון הוא, שלמרות שאתה מפרסם – ע”י טוקבק אתה עדיין “אחד מהחבר’ה” בצורה זו או אחרת, ובניגוד לבאנרים – כאן גם יקשיבו למה שיש לך לומר, במיוחד עם אתה עונה עניינית לכתבה ועל הדרך מפנה לקישור.

יתרון יפה נוסף הוא טקסט העוגן (הטקסט של הקישור), מה זה אומר? אם למשל אני רוצה להפנות בטוקבק רגיל לאתר שלי, אני צריך להשאיר את הכתובת המלאה, למשל כך: https://www.ybpmedia.com , אך אם אני רוצה לעשות את זה בטוקבט ממומן אני יכול פשוט לרשום בניית אתרים (טקסט עם קישור).

וכאן אנחנו כמובן מגיעים לסעיף הבא והבלתי נמנע שבוודאי מקדמי האתרים שאלו כרגע – האם זה תורם לקידום?

אז לא, זה לא תורם לקידום, בדקתי את העניין בקוד המקור של הכתבה ואפילו הטקסט לא מופיע אלא מוצג מתוך סקריפט, ככה שהקישור מהטוקבקים הממומנים לא תורם לכם לקידום בגוגל, אלא לשיווק, הפניית לידים, ותו לא.

לדעתי זו דרך פרסום מצויינת וגם אני אישית הולך לנסות אותה בשבועות הקרובים. יש גם לקחת בחשבון שהמון גולשים מגיעים גם מגוגל וגוגל ניוז (שבחלק מן השאילתות כם מוטמע בתוצאות האורגניות של החיפוש בגוגל). אז זה אומר שהקהל מאוד מפולח… הוא עובד דרך צינור סינון קטן (שזו הכתבה לצורך העניין), וישר נוחת על הטקסט שלכם וגם על הקישור.

והכי חשוב – זה פרסום באתר מכובד ועם טראפיק מטורף כמו YNET בתקציב ממש נמוך יחסים וגם יותר אפקטיבי מבאנרים (זו דעתי לפחות).

ועוד דבר בהקשר הזה – כדאי לכם לפני הפרסום להכנס גם לראשי של YNET ולראות אילו כתבות הם נעצו בראשי, ומה שזה אומר – שהכתבות האלו יקבלו יותר חשיפות…. וגם הפרסומת שלכם.

זהו סוף הכתבה, אין לי כוח לאיזה משפט סיכום 🙂 אבל נראה לי שהבנתם את העקרונות, לדעתי משהו שמאוד שווה לבעלי עסקים קטנים לקחת בחשבון, אני מקווה שבאיזה יום יצא לי לכתוב לכם פוסט על רשמיי מקמפיין הטוקבקים הראשון.

בימים אלו ממש אגב אני מריץ קמפיין בפייסבוק, ובקרוב אכתוב על זה פוסט עם רשמים והמלצות לקמפיין.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *