מזל טוב לרשת החברתית הפופולארית טוויטר שחוגגת היום 4 שנים להיווסדה. בתאריך 21 במרץ 2006, שלח ג’ק דורסי את הציוץ הראשון בשעה 9:50 (PST), תוכנו של הציוץ היה “just setting up my twttr” ואיך אומרים…משם הכל היסטוריה, עד היום צברה הרשת מיליארדי ציוצים, המון סלבס שהצטרפו לשירות וגרמו לעשרות מיליוני אמריקאים לעקוב אחריהם ולהיסחף לתוך הטרנד החדש.

עליית האייפון רק הוסיפה שמן למדורה ומליונים מוצאים את עצמם מצייצים ומצייצים ומצייצים על כל פעולה מעניינת בחיי היום-יום שלהם.

לטוויטר גם התפתחה תעשיית בת שנועדה בעיקר לשיווק ומינוף על הרשת החברתית הפופולארית ואף חברות שלמות המתעסקות בשיווק חווייתי ע”י ויצירת עוקבים סביב חשבון הטוויטר של מותגים ואנשים.

בין הסלבריטאים הבולטים שפתחו חשבון בטוויטר: ביל גייטס, אשטון קוצ’ר, אופרה וונפרי, דמי מור, קונאן אוברייאן ועוד..

על אוברייאן אגב רץ סיפור ברשת שהוא החליט באופן רנדומלי לעקוב אחרי אחת העוקבות שלו..זוהי בעצם הנעקבת היחידה, מאז התחיל באזז סביב אותה בחורה אנונימית (כמיום כמובן כבר לא) וכיום למעלה מ- 17,000 עוקבים אחריה בטוויטר, ראיינו אותה לתוכניות אירוח, היא מקבלת מתנות והטבות חינם מתאגידים וחברות, וכל זה… רק בגלל שקונאן אוברייאן עוקב אחריה בטוויטר.

מזל טוב לטוויטר

מזל טוב לטוויטר

והנה עוד כמה עובדות על טוויטר:

טוויטר גייסה בסך הכל בשלושה סיבובים של גיוס הון – 57 מיליון דולר ונכון לכתיבת שורות אלו אין בעלי החברה מעוניינים להנפיק אותה בבורסה.

בישראל הוקמה גרסה שהיא בעצם ממשק עברי לשירות שנקאת talker

ביום הבחירות בארה”ב (2009) גדל השימוש בטוויטר ב- 43%

בשנת 2009 גדל מספר המשתמשים בטוויטר ב- 900%

נכון לכתיבת שורות אלו, על פי מדד אלקסה האתר twitter.com ממוקם במקום ה- 12 מבין האתרים הנצפים ביותר בעולם

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *