הפצת מאמרים הינה אחת מהדרכים הטובות ביותר לבצע 2 פעולות במכה אחת בכל הנוגע לשיווק באינטרנט – גם מיתוג אישי באינטרנט וגם קידום בגוגל באותה פעולה. לאחר התייחסות קצרה לכלי זה בפוסט אשר סקר כלים ליצירת נוכחות אינטרנטית – נתמקד היום בהפצת מאמרים וכיצד עושים זאת בצורה נכונה ויעילה.

הפצת מאמרים ברשת

הפצת מאמרים ברשת

המאמר הבא יגע גם בנקודה של משיכת קהל היעד ע”י הטקסט וכן בקידום האתר שלכם במנועי חיפוש.

כותרות
רצוי ומומלץ להכניס בכותרת שלכם את מילת המפתח הרצויה לקידום אתרכם בגוגל, למשל: אם אתם רוצים לקדם במילה “צימרים” – רצוי שתשלבו בכותרת המאמר את המילה “צימרים”,  אם מתאפשר – אז גם בכותרת המשנה.

הקפידו לתת כותרת שתקלע לתוכן המאמר ועם זאת נסחו אותה בצורה אטרקטיבית שתמשוך את הגולש להקליק ולקרוא. זכרו שרוב התנועה למאמרים שלכם תגיע או מאינדקס אתר המאמרים או מנועי חיפוש. וכאן אתם צריכים לקנות את עינו של הגולש ע”י שורת טקסט אחת בלבד.

קיטלוג
דאגו לקטלג את המאמר בקטגוריה הרלוונטית ביותר עבור העסק שלך – זכרו שגם מנועי חיפוש סורקים את זה וגם גולשים יודעים להקליק על הקטגוריה הנכונה על מנת לדלות מידע.

גוף המאמר
טעות פטאלית שרבים עושים זה לכתוב טקסט שיווקי ולהפיץ אותו באתרי מאמרים – אל תעשו את זה! גולשים מגיעים לאתרי המאמרים על מנת לרכוש ידע ולא כדי שתסבירו להם עד כמה המוצר שלכם יעיל וטוב.

הביעו את הידע שלכם, תנו לגולש להבין מה אתם יודעים ועד כמה אתם מקצועיים בתחום העיסוק שלכם, אם הוא יתרשם – הוא יצור קשר! פשוט השאירו קישור בסוף המאמר לאתר שלכם ומי שרוצה כבר יקליק. זכרו שמדובר בקהל שבחר להקליק ולהכנס לאתר שלכם ולא בעוד גולש שנפל לתעלולי טיזינג ידועים לשמצה ויעזוב את האתר תוך כמה שניות של רפרוף.

ישנם אף אתרי מאמרים שמוחקים מאמרים אשר מכילים מספרי טלפון פקס וכו’…, מה שרק מראה שאין שם במה לשיווק אגרסיבי ובוטה. אבל למיתוג אישי וקידום?….. welcome

צפיפות מילות מפתח
עוד בנוגע לגוף המאמר והפעם בהיבט של הקידום בגוגל – אל תכתבו את המאמר אך ורק כדי לקדם, זכרו שאתם מביעים כאן ידע, ותסמכו על האלגוריתמים של גוגל שהם יודעים להבדיל בין מאמר מקצועי שנותן ערך מוסף לגולש למאמר שנועד אך ורק על מנת לקדם. הקפידו להכניס את מילות המפתח שלכם פעם ב-2 פסקות, זה נותן את האפקטיביות ועם זאת לא פוגע בהקשר שלכם.

כמו כן דאגו לקשר את מילות המפתח לאתר שלכם על מנת לקבל עוד קישור נכנס שיעזור לכם בקידום בגוגל, זכרו שע”י כתיבת המאמר אתם יוצרים דף תוכן רלוונטי לגוגל בהקשר של העסק שלכם ומקבלים מתוך הטקסט שבו קישור.

נקודה נוספת – רוב אתרי המאמרים מבקשים לפחות 200 מילים בגוף המאמר, אל תקחו זאת בחשבון ואל תכתבו מאמרים רק כדי “לצאת ידי חובה”, רשמו כמה טקסט שצריך כדי למצות את המסר שניסיתם להעביר בצורה הברורה ביותר.

נושא וצורת כתיבה
ברוב מוחלט של המקרים – המאמרים נכתבים על מנת להביא קהל יעד חדש לאתר ואו לקדם אותו בגוגל (מה שגם אמור להביא גולשים), לכן אל תשתמשו במונחים גבוהים או מושגים טכניים מסובכים מידי הנוגעים לתחום עיסוקכם אשר יסבכו את הגולש, הקפידו לדבר בשפה של כולם ולא זה יגרום להרבה גולשים לעזוב ולחזור לתוצאת החיפוש הבאה בגוגל.

תגי META
אם אתם מפיצים את המאמר בתוך האתר שלכם – אתם יכולים לערוך ידנית את תגי ה-META, ברוב המערכות לניהול תוכן ישנם גם שדות מיוחדים כדי לערוך תגיות אלו. כתבו את הטייטל בצורה נכונה והשקיעו במיוחד בדיסקריפשן (תאור כותרת משנה של המאמר), תגית הדיסקריפשן בד”כ גם מופיעה בתוצאות החיפוש של גוגל ויכולה לגרום להרבה יותר הקלקות וכניסות למאמר שלכם.

חשוב לבדוק גם בתהליך בניית אתרים כי הטקסטים באתרכם כתובים עם תגיות META נכונות אשר יעזרו למנועי חיפוש לזהות את התוכן שלכם בצורה טובה יותר.

זהו את הצורך של קהל היעד שלכם
לכל בעל עסק יש קהל יעד אחר – עליכם לזהות את הצרכים של קהל היעד שלכם “ולספק את הסחורה” ע”י הטקסט. הראו לגולש שאתם מקצועיים בתחומכם ויכולים לספק פתרונות. כי הרי עם נסתכל על הבסיס של הבסיס – כל עסק מבוסס על פתרון כלשהו לסיטואציה בעיה מסויימת.

טקסט שמדבר אל הגולש יגרום להרבה יותר הקלקות ואף יצירת קשר דרך האתר שלכם.

הפצה ושכתוב
אם ברצונכם להפיץ אותו מאמר בכמה אתרי מאמרים (בשביל לקדם בגוגל), שימו לב שלכל מאמר אתם נותנים כותרת שונה (על מנת שגוגל לא יזהה תוכן משוכפל), אם זה לא פוגע בהקשר – שנו גם את סדר הפסקות, כתבו אותן במילים אחרות וע”י כך גרמו למנועי חיפוש לסרוק כל מאמר כתוכן מקורי.

שם משתמש ולוגו
דבר אחרון וחשוב למיתוג האישי – דאגו לפתוח אותו שם משתמש בכל אתרי המאמרים ולהשתמש באותו לוגו – רוב מוחלט של אתרי המאמרים מאפשרים לך להצמיד לוגו תמונה באיזור הקרדיט של כותב המאמר – התשמשו תמיד באותו לוגו או תמונה כדי שלאט לאט גולשים כבר יוכלו לזהות אתכם בעין.

כתיבה מהנה 🙂

7 תגובות
 1. קלאודיה מוגיליאנסקי
  קלאודיה מוגיליאנסקי אומר:

  מאז שגיליתי את הבלוג ואת עמוד בפייסבוק אני מבקרת באופן קבוע פעם ביום בידיעה ברורה שאלמד ואיישם משהו חדש.
  המאמר מצוין. אתה כותב “כמו כן דאגו לקשר את מילות המפתח לאתר שלכם על מנת לקבל עוד קישור נכנס שיעזור לכם בקידום בגוגל”. השאלה שלי היא: איך עושים זאת? האם נדרשידע מיוחד?
  אשמח להדרכה.
  ושוב תודה על הנתינה.
  קלאודיה

  הגב
 2. אורי זילברשטיין
  אורי זילברשטיין אומר:

  וואוו מדריך בהחלט מקיף ומעמיק, סגרתם את כל הפינות 🙂 ואת כל הקצוות אפילו על תגי מטא וחשיבות מיקוד של תוכן… ועוד אחרי כן הבאתם תגובה מפוצצת של 7 האתרים שכדאי להתרכז בהם..
  תודבה רבה רבה, תיהיו בטוחים שאמשיך לחפר כאן במידע, נראה שיש לכם בלוג לעניין!

  הגב

פינגבקים וטרקבקים

 1. […] אתם בטח כבר יודעים, למי שרוצה תזכורת, יכול לעיין בפוסט הזה שגם סוגר מכל הפינות את איך כדאי לכתוב ולהפיץ את […]

 2. […] אתם בטח כבר יודעים, לי שרוצה תזכורת, יכול לעיין בפוסט הזה שגם סוגר מכל הפינות את איך כדאי לכתוב ולהפיץ את […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *