גוגל – הבעלים של האתר לשיתוף הוידאו הגדול ביותר בעולם הלא הוא יוטיוב (youtube) הודיעה בבלוג שלה כי תתחיל במודל של שיתוף רווחים מפרסום לצד סרטונים פופולאריים אשר יועלו…בעצם ע”י כל אחד.

בגוגל מנסים למצוא דרך להפיק רווחים מאתר הוידאו הפופולארי שעל פי הערכות מפסיד מעל ל-400 מיליון דולר בשנה וזאת מכיוון שעלויות התפעול שלו גדולות מאוד עקס הקונספט של הוידאו שמצריך שדרוג בתדירות גבוהה של רוחב הפס. ומאידך הפורמט של וידאו מאוד לא ממיר וזאת עקב הרגלי הצפיה באתרי וידאו.

“ממיר” משמעותו יחס של צפיות הקלקות על פרסומות. ולמה באתרי וידאו יחס זה כ”כ נמוך?

באתרי וידאו אופן הגלישה הוא שהטופ של האתר, האובייקט החשוב ביותר באתר הינו קטע הוידאו עצמו, אנשים צופים בו ולא מצפים לפרסומת שתפריע להם בחווית הצפיה. בשונה לתוכן טקסט אי אפשר להדגיש את הפרסומת יתר על המידה ובמיקומים אסטרטגיים מכיוון שאין מרחב רב לתמרן בו (בשטח הוידאו).

דבר נוסף הוא שהדגשה של פרסומות יתר על המידה עלולה לגרום לבריחת גולשים וזליגתם לאתרי וידאו אחרים עקב שינוי בהרגלי הגלישה, וזהו הדבר האחרון שאתר לא רווחי מייחל לעצמו.

בגוגול אף השכירו שירותי בניית אתרים עבור יוטיוב והכינו את הפונקציה הנחמדה “שמכבה את האור” ומשאירה את כל המסך חשוך למעט הוידאו עצמו והפרסומות. אז זהו אמנם רעיון נחמד אך כנראה שעדיין לא מצליח להדגיש את הפרסומות על פני קטע הוידאו עצמו.

גוגל רכשה את יוטיוב בשנת 2006 בסכום חסר תקדים של 1.65 מיליארד דולר ומאז מנסה ליישם בה מודל עסקי מצליח, כאמור עד עכשיו ללא הצלחה.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *