נכון לכתיבת שורות אלו – המדיה החברתית הינה הדבר החם ביותר בשוק לרוב מוחלט של הישראלים יש כרטיס בפייסבוק, חלקם גם בטוויטר. בפוסט זה אנסה להסביר איך זה תורם לנו על מנת לקדם את אתר האינטרנט או עמוד ספציפי בתוצאות החיפוש האורגניות של מנועי חיפוש.

בפוסט הקודם רשמתי כי הקידום בטוויטר אינו מועיל וזאת מסיבה עיקרית שהקישורים ממנו הם NOFOLLOW ועוד לפני כן עוברים דרך שירות קיצור כתובות, לכן לא משנה כמה קישורים תקבלו – זה עדיין לא ישפיע עם ביטויים תחרותיים בדירוג של מנועי החיפוש.

כעת כמו שהבטחתי באותו פוסט – אסקור לכם בקצרה שיטות מסויימות אשר יכולות בכל זאת לעזור לכם ולא מעט בקידום האתר בתוצאות החיפוש האורגניות של מנועי חיפוש וזאת ע”י שיווק באזז במדיות חברתיות שונות.

אז ראשית אזכיר לפני הכל ש- web 2.0 זה לא רק פייסבוק וטוויטר, גם בלוגים ופורומים נכללים במדיה זו ואלו הדברים שבאמת יכולים לתרום לקידום ולבאזז אפילו יותר חזק מהרשתות החברתיות וזאת מכיוון שאופן השימוש בהן הוא שונה.

אני אסביר – כאשר אתה רואה לינק טוב ומשתף אותו בפייבוק (מעביר הלאה) מבחינתך סימנת “V” על הקטע של השיתוף מכיוון שכל החברים כבר ראו והגיבו ורשמו “חחחחחח” התגובות וכו’… איך זה תרם לקידום האתר שלך? נאדה! כנ”ל לגבי ריטוויטים.

נתחיל ממה שגורם לאנשים לשתף ואיפה מוצאים את הלינקים האלו?
מה שגורם לך לשתף זה בד”כ או משהו מצחיק, או משהו משעשע או משהו עם תובנות נחמדות שראוי לחלוק עם חברים, איפה מוצאים את הדברים האלו? בפורומים ובלוגים בעיקר! בלוג הוא כבר מזמן לא יומן רשת של ילדות בנות 14 שרושמות על מעלליה של נינט בעיר הגדולה, אלא אמצעי לגיטימי להביע את עצמך ואת הידע המקצועי שלך ולחלוק אותו עם העולם.

בהתחש בעובדות: א. שלכל ילד היום יש פייסבוק, ב. שכל ילד היום גולש בקהילת נוער כלשהי תוכל להשיג המון לינקים ע”י שילוב של אלו, תתחיל משיתןף בקהילות נוער (ששם בניגוד לטוויטר ופייסבוק אתה מקבל לניק DOFOLLOW) ודאג לכותרת רלוונטית עבור הנושא שאתה מעוניין לקדם, עכשיו שימו לב – ככל שהדיון באותו פורום יתפתח ויהיה יצירתי כך גם הרלוונטיות של הדף ממנו אתה מקבל קישור תעלה ובדירוג בהתאם, כנ”ל לגבי בלוגים וטוקבקים.

הדבר השני הוא הפצה לחברים במייל – כאן בשונה “מהעברה הלאה” בפייסבוק, העברה במייל תגרום לאתר שלך לקבל הרבה יותר לינקים של DOFOLLOW לאתרך, ולמה? כאן ניגע בהבנת הגולש. כאשר אתה מקבל לינק בפייסבוק נגיד לסרטון יפה – אתה פשוט משתף אותו בקליק ואין לך כוח אח”כ להתחיל לשתף אותו בעוד פלטפורמה. מה שיצא לבעל האתר לקבל במקרה כזה הוא לינק לא לא איכותי שספק עם גוגל קורא בכלל.

אבל מה קורה שמשתפים במייל? שם אין לך כפתורי שיתוף בפייסבוק. אז או שאתה מעביר הלאה לרשימת התפוצה שלך (חברים לא ספאם), או משתף בקהילה מסויימת אליה אתה משתייך, ומכאן מתחיל כדור השלג לגדול….וככל שהעמוד שבנית (אותו עמוד שבחרת לשתף) יהיה יותר יצירתי, כך תקבל יותר ויותר לינקים נכנסים לאתר שלך.

גילוי נאות – לכותב המאמר (אנוכי) כבר יצא להרים דף אינטרנט חדש לגמרי שתוך שבועיים קיבל פייג’ראנק 4 מגוגל ועזררבות בקידום אתרים אחרים. למה? ברגע שראיתי שיש המון לינקים נכנסים לאתר, וזה גם ככה עמוד נחמד בלי יותר מידי תוכן, מוסיפים למטה עוד טיפונת טקסט בנושא אותו ברצונך לקדם ומתחילים להחליף ממנו קישורים ולקבל קישורים חזקים בתמורה (שהרי העמוד שלך פייג’ראנק 4).

עוד שיטה טובה לקידום היא פשוט להיות מקושר עם המון בלוגרים אשר כותבים בנושאים אותם אתה מעוניין לקדם ולגרום להם לשים לך את מה שאני קורא לו “קישור מפורגן (על אותו משקל של “קישור ממומן”), בנה דף יצירתי, שלב בו אלמנטים שכלל הציבור יוכל למצוא בהם שעשוע, אם אין לך משהו נחמד העזר בשירותי קריאייטיב, אם אתה לא יודע לבנות אתר העזר בשירותי בניית אתרים.

החל להפיץ את הדף הקריאייטיבי ובעצם “שלח לחמך על פני המים”, תן לכדור השלג להתחיל להתגלגל ולגדול ממאות לינקים נכנסים מאתרי קהילות ובלוגים שסוקרים כל מה שמעניין ברשת, פייסבוק וטוויטר הם רק בונוס שיגרום גם לטראפיק שלך לעלות.

1 תגובה

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *