מאת: יניר לוין

יותר אחסון בפחות כסף – איך לבחור אירוח משתלם לאתר שלך

בחירת אחסון אתרים – כל הדרך אל השקט

כל בעל אתר חייב חבילת אחסון אתרים באינטרנט. שרת האחסון הנו למעשה הבית הפיזי של האתר שלך באינטרנט. קבצי המקור של שלך יתאכסנו על שרת בחוות שרתים, ויישלחו לכל גולש שיגיע לדומיין שלך באינטרנט.

ישנן המון חברות שמציעות לך אפשרות אירוח על השרתים שלהן, ובשביל לבחור מי מביניהן תאכסן את האתר שלך בצורה הטובה ביותר, בלי נפילות, עם תמיכה מלאה ובמחיר סביר צריך לדעת מה לבדוק.

רשת קידום אתרים באינטרנט מאחסנת אתרים שונים, בחבילות אחסון רבות והמלצות על חברות הקשורות עמנו תוכל למצוא בעמוד: חבילות אחסון מומלצות

להלן סקירה בנושא אירוח ואחסון באינטרנט:

איך מתחילים לחפש חברה מקצועית לאחסון אתרים?

די פשוט, חיפוש בגוגל מביא מעל מיליון תוצאות חיפוש רלוונטיות. רוצה לראות? לחץ כאן: אחסון אתרים

כל החברות המופיעות בעמוד הראשון של התוצאות בגוגל, מוכרות הרבה חבילות לאירוח אתרים באינטרנט. גם בדפים הבאים תוכל למצוא חברות אירוח שונות ולכן זהו המקום להתחיל לחפש חבילות אחסון, מכל סוג ולכל מטרה.

לפני שתתחיל בתהליך מיון ראשוני של תוצאות החיפוש, שאל את עצמך מספר שאלות בסיסיות:

1. מהו נפח האחסון שאני באמת צריך לאתר שלי?

2. מהו היקף התעבורה החודשית הצפוי באתר?

3. כמה אתרים אני רוצה לאחסן בחבילת האחסון שלי?

4. האם אני צריך חבילת אירוח על שרת windows או linux?

5. האם אני צריך חבילה על שרת הממוקם בישראל או שאוכל להסתפק בחבילה מוזלת, על שרת הנמצא מעבר לים?

אם אינך בטוח לגבי תשובה לשאלה כלשהי, אל תהסס לשאול. נפח האחסון והיקף התעבורה החודשית יקבעו לפי אופי האתר שלך. עצה בנושא תוכל לקבל מהחברה שהקימה את האתר. בכל מקרה, תמיד ניתן להרחיב את היקף החבילה – לפי הצורך.

אם יש לך רק אתר אחד, ענית על השאלה השלישית מיד. לגבי מערכת ההפעלה של השרת המארח, הנושא תלוי בשפת התיכנות של האתר שלך ומי שיוכל לענות לך על כל שאלה בנושא הנו מי שבנה אותו.

גם השאלה האחרונה תלויה בכמה גורמים. אם קהל היעד העיקרי שלך נמצא בישראל, תרצה מן הסתם לקדם את האתר במנועי חיפוש ישראלים. במצב כזה עדיף לך למצוא חברת אחסון שהשרתים שלה נמצאים גם הם בישראל.

מאידך, חשוב לזכור כי עלות אירוח בישראל גבוהה משמעותית מעלות אחסון בחו”ל וכפועל יוצא, אם קהל היעד שלך בארצות הברית, אין לך סיבה לחשוב פעמים. חברות מהגדולות והטובות בעולם פועלות מעבר לים ובעיקר בארצות הברית ורמת המחירים שם נמוכה בהרבה ממה שאנחנו מכירים במחוזותינו.

רבים מבין בעלי האתרים נוטים לאחסן את אתריהם בחברות זרות, לאור החסכון הכספי הניכר וחבילות האחסון העצומות אותן הם מקבלים מחברות זרות. נדגיש כי חשוב לזכור את עניין שרות הלקוחות.

בעת אירוח אתרים בחו”ל – בארצות הברית על פי רוב, שעות העבודה הפוכות משלנו. מעבר לזה, בדוק באילו אמצעים תוכל לקבל תמיכה וסיוע. לכל דבר יש משמעות ובמקרים רבים לא רק הכסף מדבר.

אני מכיר בעלי אתרים רבים שהחליטו להשקיע עוד כמה דולרים מדי חודש, למצוא חברת אחסון איכותית בישראל ולא לשבור את השיניים בשיחות טלפון טראנס אטלנטיות, אל תוך השעות הקטנות של הלילה. כל אחד והשיקולים שלו.

אחסון אתרים בזול עולה הרבה יותר כסף…

שאלת המחיר של חבילת האחסון הדרושה הנה השאלה לרבים מאיתנו. נסיון החיים באינטרנט מלמד כי לא תמיד כדאי לרכוש את החבילה הזולה ביותר. חשוב לקרוא את האותיות הקטנות ולא להתפתות למבצעים מיותרים כמו שם מתחם בינלאומי במתנה. מעבר לכך, בישראל פועלים אתרים רבים המציעים חבילות הוסטינג במחירים מצחיקים.

כמעט כולם שייכים לילדים בני 14 שאינם רשומים כחברה על פי חוק ורוב הסיכויים שביום שתצטרך תמיכה, תגלה כי אותו ילד המאחסן את האתר שלך נמצא בבית ספר ולך אין עם מי לדבר. לעומת זאת, בישראל פועלות כמה חברות מקצועיות ואמינות, שמחירי האחסון אצלהם בהתאם. בעלי אתרים רבים חושבים כי השקט הנפשי שלהם שווה עוד יותר מאשר כמה שקלים נוספים בכל חודש ורובם גם צודקים.

נקודה נוספת הראויה לבדיקה הנה אילו אתרים מאוחסנים על השרת של חברת האחסון. לא תרצה לאחסן את האתר שלך על שרת שסומן על ידי מנועי החיפוש החשובים, כמי שמאחסן אתרי ספאם, שכן אירוח על שרת כזה עשוי ולבטח גם יפגע במיקומים של האתר בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש הרלוונטיים.

טיפ אחרון בנושא תשלומים – כמעט כל חברת הוסטינג נותנת ללקוחות הנחה עבור תשלום מראש לתקופה ארוכה. בדוק את הנושא הזה עם איש המכירות המטפל בך, כמו גם את נושא אמצעי התשלום האפשריים.

מי יתן לך תמיכה טכנית ומתי

אומנם אין כל סיבה שיהיו תקלות בשרת המארח ורוב בעלי חברות האחסון יציגו לך נתונים מרשימים של שרתים ללא נפילות (דאוון טיים), אך כמעט תמיד יש תקלות. לפעמים בעת העלאת קבצים חדשים לשרת, עריכת גיבוי או אפילו סתם כך, ללא כל קשר אליך. בדיוק במקרים האלה חשוב שיהיה לך עם מי לדבר.

בדוק מה מציעה לך חברת האחסון. האם יש תמיכה מסביב לשעון, 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה. האם התמיכה ניתנת לך טלפונית או באמצעות דואר אלקטרוני בלבד. נסה לטלפן אל מספר הטלפון של שרות התמיכה ולראות האם הגעת אל עובד החברה או אל מענה אוטומטי מעצבן. אלו נקודות שאולי נראות לך מיותרות כרגע, אך האמן לי: ביום שהאתר שלך יפול, נקודות אלה יתבררו כחשובות ביותר עבורך.

מה חושבים לקוחות אחרים?

אם תחפש בדף הבית של החברה המארחת, תוכל למצוא המלצות של לקוחות המאחסנים את האתר שלהם על שרתי החברה. כמו כן תוכל למצוא רשימה ארוכה של אתרים המאוחסנים על שרתי החברה. מה שלא תוכל למצוא הנו חוות דעת שליליות, שכן אף בעל חברה לא ירצה לפרסם אותן.

מה עושים?

כמו תמיד באינטרנט, התשובה נמצאת במנועי החיפוש. חפש את שמה של החברה הרלוונטית בגוגל ותראה לאן אתה מגיע. בטוח שתמצא דיונים רלוונטיים, בפורומים מקצועיים וכך תחשף בדיוק לתשובות שחיפשת.

תוכל למצוא בקלות רבה המלצות, לחיוב או לשלילה, אודות כל חברת אחסון באינטרנט. אם לא מצאת תגובות כלשהן מלבד אלה המתפרסמות באתר החברה, הזהר. כנראה שמדובר בחברה חדשה לגמרי וחסרת נסיון ועדיף כי אתה לא תיהיה שפן הנסיונות שלהם.

איך בוחרים אירוח משתלם לאתר שלך:

ישנן כמה נקודות מרכזיות שחשוב להתייחס אליהן, בעת בחירת חבילת אירוח לאתר באינטרנט:

* כמה כסף עולה כל חבילת אחסון ומה אני מקבל בתמורה לתשלום.

* נושא התמיכה – מי תומך, באילו שעות ביום, באילו ימים בשבוע והאם יש תמיכה טלפונית.

* האם החברה רשומה כחוק ומנוהלת על ידי אנשי מקצוע ולא ילדים בכתה ט’.

* זמינות השרתים של החברה ומיקומם הפיזי – בישראל או במדינה אחרת בעולם.

* האם החברה מומלצת על ידי גולשים ובעלי אתרים אחרים, בפורומים שונים ובאינטרנט בכלל.

בכל מקרה, אנחנו כאן בכדי לסייע לך. אם יש לך שאלות בנושא אחסון אתרים באינטרנט, תוכל לפנות אלינו על ידי: לחיצה בדיוק כאן.

אם תרצה לקבל מידע אודות חברות אחסון אתרים מומלצות, אותן אנו מכירים ויודעים כי תקבל שרות טוב במחיר משתלם, כנס לאתר הבית של SEOweb ותקבל את כל המידע לו אתה זקוק!

פרטים אודות מחבר המאמר:

יניר לוין הנו בעליה של חברת קידום אתרים באינטרנט – SEOweb. באתר הבית של החברה מידע רב אודות תחומי פעילותה.

לכניסה לאתר ליחצו:

קידום אתרים

או בקרוב:בלוג קידום אתרים

מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/5274/כל-מה-שצריך-לדעת-על-אחסון-אתרים

2 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *