בית המשפט המחוזי בפתח תקווה פסק וחייב מפעיל של 2 אתרי הורדות וצפייה ישירה מהגדולים בארץ להפסיק את פעילותם אשר מפרה זכויות יוצרים וכן לפצות את התובעים בסכום של 200,000 + אגרת בית משפט + שכר טרחת עו”ד.

בתביעה זו שהוגשה ע”י אגודת א.ל.י.ס כנגד האתרים הורדות.נט ו – moviesdot נקבע סוג של תקדים שהרי היה ידוע מראש, אופי הפעילות של אתרים אלו היה פשוט לקשר אל הלינקים להורדה ישירה משרתים חיצוניים ואתרי שיתוף קבצים, כאשר הקבצים עצמם אינם מאוחסנים על שרתי הורדות.נט והם בעצם רק נותנים לינק להורדה.

עד היום היה זה תחום שאפשר להגדיר כאפור, מצד אחד עידוד פירטיות, מצד שני אלו רק קישורים שכן אפשר לשירות האחסון החינמי או לאתר שיתוף הקבצים (המקור בעצם) ולבקש להסיר את התוכן המפר.

בית המשפט קבע כי עידוד לפירטיות והורדת קבצים אשר מפרים זכויות יוצרים מהווה עבירה על החוק וחייב את האתר להפסיק את פעילותו המפרה וכן את סכום הפיצוי הגבוה.

צילומסך - דף הבית של הורדות.נט

צילומסך - דף הבית של הורדות.נט

כרגע האתרים עדיין פעילים באותה מתכונת ולא ניתן לדעת מה יעלה בגורלם, אם ישכילו בעלי האתרים יוכלו להסב אותם לאתרי הורדות חוקיים (תוכנות חינמיות, דמואים וכו’..) ולנצל את הרייטינג הגבוה ואת המיקומים בגוגל.

אם תרשמות בגוגל את המילה המבוקשת “הורדות” תוכלו למצוא את האתר המדובר מופיע בתוצאה הראשונה הנכספת, ומעבר לכך בפוטר של אותו אתר יש לינק לציה בסטטיסטיקה שמראה על ממוצע של 80,000 יוניק ביום, מספר מאוד גבוה לאתר בישראל.

3 תגובות
  1. הורדת סרטים
    הורדת סרטים אומר:

    עדיין יש המון דרכים לעקוף את החוק וניתן לראות עלייה משמעותית בהקמה של אתרים חדשים לצפייה ישירה. אנשים פשוט פותחים את האתרים על שם בדוי ובארץ אחרת.
     

    הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *