קצת על ההיבטים של עיצוב נכון בעידן שבו המידע זורם במהירות האור.

אתר האינטרנט שלכם, ולא משנה באיזה קונספט (פורטל, אתר שיווקי, אתר אינפורמטיבי וכו’), אמור להיות מותאם להרגלי הגלישה העכשויים שעיצב עידן המידע השיתופי (web 2.0) החדש. העידן זה כמויות אדירות של מידע מגישות לכל דורש ואף המיפוי והקיטלוג של מידע זה מבוצע בצורה פנטסטית ע”י מנועי חיפוש. וכשההיצע הוא עצום אתם צריכים לתת ערך מוסף כדי לגרום לגולשים לבקר באתר שלכם יותר ולא לצאת ממנו לאחר עיון של כמה שניות בודדות.

רוב הטראפיק שמגיע היום לאתרי אינטרנט הינו ממנועי חיפוש, גולש שמגיע ממנוע חיפוש בגיע לאתר שלך עם מטרה – הוא חיפש משהו ומנוע החיפוש הציג את האתר שלך כרלוונטי עבור מידע זה. מנוע החיפוש עשה זאת ע”י אלגוריתמים של חישוב קישורים נכנסים ויוצאים, כתיבה תקנית, טקסטים ותגיות META הבנויות בצורה נכונה. אך מנוע החיפוש אינו יודע עד כמה מסודר המידע באתר שלך ועד כמה הוא נוח לעין של הגולש. משימת חיפוש מידע זו (בתוך הדף) מוטלת על הגולש בלבד!

על מנת לא להבריח גולשים מהאתר ולגרום להם לזהות בצורה הברורה ביותר את תוכן העמוד שלשמו הגיעו עליכם לסדר את האלמנטים בדף בצורה הויזואלית הטובה ביותר, להפריד עיקר מטפל ולהדגיש את המהות. כיצד עושים זאת?

קודם כל – הכותרת, הגדישו אותה מעבר לכל הטקסט ונסו לנסח אותה בצורה הברורה ביותר שתקלע להמות הדף, זכרו שכותרת טובה תביא לכם עוד גולשים! מקמו את הכותרת בראש הדף כך שהגולש לא יצתרך לגלול על מנת להגיע אליה וניתן אף להוסיף אלמנט גרפי עדין לצידה.

כותרת משנה בהיררכיה דומה בפרופורציה לכותרת הראשית של הדף, גם היא מודגשת,

גוף הטקסט בפונט קריא, מומלץ 11PT, לא גדול מידי ולא קטן מידי, נוח וקריא.

אלמנטים כגון “כתבות דומות” מומלץ לשים בצד הטקסט ולא מתחתיו, כנ”ל לגבי ממשק תגיות, זאת בגל הרגלי הגלישה העכשוויים.

בסוף הטקסט מומלץ לשלב כפתורים לשליחה במייל, דירוג ושיתוף במדיות חברתיות.

הפרידו בצורה גרפית את תוכן העמוד מהתפריטים הגלובאלים!
דאגו שתוכן העמוד יופרד בצורה גרפית מתפריט הניווט באתר וכל הכלים הנלווים (בר צדדי וכו) ושעמודת התוכן תהיה הבולטת ביותר בעמוד – שכן לשם כך הגולש הגיע לבקר באתרכם.

1 תגובה

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *