נטקס קיבלה אישור פטנט עבור ניתוב לאתרים בטקסט חופשי

הישג לחברת נטקס הישראלית, קיבלה השבוע אישור פטנט מרשם הפטנטים האמריקאי (USPTO) עבור ניתוב לאתרי אינטרנט בטקסט חופשי. מה בעצם אומר הפטנט הזה והרעיון של החברה?

ניתוב לאתרי אינטרנט ע"י שימוש בטקסט חופשי מאפשר לגולשים לרשום למשל את המילה "בזק" (בעברית) בכתובת הדפדפן שלהם ולהגיע ישירות לאתר של בזק מבלי לרשום את כתובת ה-URL של האתר כנ"ל אם רשמו bezeq או אפילו עשו שגיאת כתיב או הקלדה קטנה ורשמו bezek או משהו דומה – השירות מנתב אותם באופן אוטמטי אל האתר אשר בו הם חפצים.

בכמה מילים על חברת נטקס: חברת נטקס הוקמה בשנת 1998 ע"י נער בשם אביב רפואה שהגה את הרעיון, החברה תפסה תאוצה מאוד יפה בשנים הראשונות להקמתה ובשנת 2006 אף הונפקה בבורסה.

במרוצת השנים האינטרנט התרחב פלאים והרגלי הגלישה הפכו הרבה יותר מהירים ושירות כמו זה נהיה מאוד פופולארי, טייקוני אינטרנט כגון גוגל, מיקרוסופט ויאהו הטמיעו גם הם כלים דומים בשירותים ובדפדפנים שלהם (כרום לגוגל ואקספלורר למיקרוסופט) ולמעשה דחקו את הרעיון של נטקס לפינה ע"י שימוש השיווק אגרסבי ומאגרי מזומנים בלתי נדלים.

כיום לאחר אישור הפטנט יאלצו חברות ענק אלו לקבל אישור מחברת נטקס הישראלית לשימוש בשירותים אלו שכן הינם מוגנים בפטנט רשום של החברה. המשמעות של הדברים היא שכרגע החברה הישראלית מחזיקה בידה פטנט על אחד הדברים החמים היותר באינטרנט כיום, ואם תשאלו את דעתי האישית – זו רק שאלה של זמן עד שאחת מחברות הענק תחליט לרכוש את נטקס.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *