כמו שאתם בטח שמים לב – הבלוג עובר שינויים בזמן האחרון, הן מבחינה גרפית, הן מבחינת קוד הליבה (וורדפרס שעבר לא מעט שדרוגים) – מהלך שאני עוד אשלים בקרוב ,ועכשיו גם מבחינת המודל העסקי, ולשם כך אני עושה את הניסוי הבא.

אז ראשית מה שלא יודע אדסנס הינה תוכנית השותפים (שיתוף ברווחים) של גוגל, העיקרון הוא פשוט, אתם מקבלים קוד מגוגל (סקריפט) ושותלים אותו בתוך האתר שלכם, הקוד מציג מודעות רלוונטיות לתוכן של אתרכם ועל כל הקלקה אתם מקבלים כסף, התשלום נקבע בהתאם לתחרותיות של מילות המפתח – ככל שהמילה יותר תחרותית כך תקבלו יותר כסף עבורה.

אז מה בעצם המטרות שלי בניסוי הזה?
1. בתור אחד שגם מפרסם בגוגל אדוורדס (תוכנית הפרסום של גוגל), מעניין אותי כמה משלמים לשותפים עבור הקלקה, כי אני כמובן יודע כמה אני בתור מפרסם משלם עבור הקלקה. וכך אוכל לדעת פחות או יותר מה האחוזים שאני מקבל מגוגל.

2. לראות האם המודעות יפגעו בפניות שאני מקבל במייל עבור שירותי בניית אתרים או שישארו כרגיל, אני כאמור מפרסם כאן את שירותי בתור בונה ומעצב אתרים וכן את מערכות הבית שפיתחתי. גם הפרסומות של אדסנס מציגות שירותים אלו אבל של קולגות ומתחרים. מעניין אותי לדעת האם זהו רווח נטו מהצד או האם אקבל פחות פניות החודש בעקבות הצגת מודעות כביכול גם של מתחרים (ועל זאת אחזור לעדכן בחודש הבא).

3. לבלוג אלפי גולשים יוניקים (יחודיים) בחודש ובנישה מאוד ממוקדת (בניית אתרים) לכן מעניין אותי עד כמה תוכנית אדסנס באמת שמתלמת לאתרי נישה עם קהל יעד ממוקד.

4. עוד מחקר מיקומים קטן למרות שכאלה כבר עשיתי הרבה, שימו לב שהפרסומת בסיידבר יושבת באופן מושלם על העיצוב ולא מפריעה. לעומתה הפרסומת התחתונה (תסתכלו מתחת לפוסט) קצת חורגת ומפריעה בעין. אני רוצה לראות מאיפה היו יותר הקלקות.

ניסוי אדסנס בסיידבר של הבלוג

ניסוי אדסנס בסיידבר של הבלוג

למה אדסנס ולא תוכניות שותפים? כאמור מי שיודע להתכנן נכון קמפיינים – ירוויח הרבה יותר מתוכניות שותפים מאשר מתוכניות PPC למיניהן, אבל בכל זאת תוכניות שותפים שלא צריך לשנות כל הזמן (קמפיין עולה, קמפיין יורד, להפעיל אופטימייזר וכו’…), בגוגל אדסנס לא צריך לנהל שום דבר, פשוט שמים את הפרסומת פעם אחת וגמרו – המודעות יוצגו והרווחים יצתברו בלי שאני אגע בזה יותר. הפעם הבאה שאני אשמע מגוגל זה בצורת צ’ק שיגיע בדואר.

זהו… יצאנו לדרך, אחזור לעדכן עבור מסקנות, תובנות ועוד…

2 תגובות
 1. הסרגל
  הסרגל אומר:

  אני מבין שהניסוי לא צלח עקב העובדה שאני לא רואה פה פרסומות אדסנס.
  מנסיון שלי גוגל משלמים לא רע בכלל עבור האדסנס (הבעיה איתם שלוקח כמה חודשים עד שהכסף בבנק) .
  נשמח לשמוע על תוצאות הניסוי שלך

  הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *