מאת: Oren Mookades

בשנה שלאחר התפוצצות הבועה הטכנולוגית, שנה רווית תהפוכות – שנת 2001, התאפשר לציבור הישראלי ולדוברי העברית באשר הם לעשות שימוש בכתובות דומיין בעברית. באותה השנה רוב הדפדפנים השולטים בשוק העולמי תמכו בדבר החדש, תמיכה בתקן הקרוי IDN – זיהוי תווים אחרים שאינם תווי ASCII רגילים.

כמו רוב המוצרים או השירותים באינטרנט, גם לכתובות דומיין בעברית לקח קצת זמן להשתלב בשוק. השינוי הגדול חל יחד עם המגמה המטפסת של תחום קידום אתרים.
דבר ידוע למקדמי אתרים הוא שגוגל מחבב מאוד מילות מפתח הנמצאות ב-URL עצמו. כשראו שהדבר תופס גם לגבי דומיינים בעברית הם הפכו בין רגע לכלי שיווקי חדש שמעניק יתרון אסטרטגי.

שנים בודדות חלפו, ואנשים רבים העוסקים בקידום אתרים עברו את השלב הזה כשבאחזקתם כמה אלפי דומיינים בעברית. אומנם הפופלריות ההיסטרית סביב דומיינים בעברית לא נגמרה, אך שלב מתקדם יותר הגיע לפתח בית גוגל, ומקדמי אתרים רבים מאמצים אותו בשמחה: סאב דומיין בעברית.

גם אם יש דומיין בשפה האנגלית וגם אם יש דומיין בשפה העברית, שימוש בסאב דומיין בעברית יכול למקסם את ניצול מילות המפתח ב-URL.

אז איך הופכים סאב דומיין לסאב דומיין בעברית?
לשם כך יצרה לנו חברת אינטרניק, החברה המובילה בתחום רישום דומיינים בישראל, כלי המבצע תרגום או יותר נכון קידוד עברית לשפת IDN (ולהיפך): קידוד IDN עברית
כך לדוגמה המילה “מסיבות” תהפוך בשפת ה-IDN ל-“xn--5dbiktp1d”.

כמו תופעת השימוש בשם מתחם בעברית, כך גם תופעת סאב דומיין בעברית.
לרוץ ולפעול.

פרטים אודות מחבר המאמר:

המאמר הינו מאמר מקורי שנכתב על ידי חברת אינטרספייס איחסון אתרים ושירותי אינטרנט מתקדמים.

מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/45186/סאב-דומיין-בעברית-קידום-אתרים-למומחים

2 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *