מי שגולש בגוגל פלוס (כמוני למשל) בוודאי שם לב לשיטת הספאם החדשה שהוטמעה שם ושמה “שיתף איתך פוסט ישירות” – זה ספאם ותו לא! ואני אסביר גם למה אני חושב ככה…

אני חושב שרק ספאמרים או אנשים שלא מסתכלים רחב על שיווק באינטרנט משתמשים בפונקציה הזו מכיוון שאין מה לשתף “ישירות” פוסט מסויים, אם חשוב לבן אדם שאני אקרא – הוא יכול לשלוח באינבוקס ולכתוב למה כדאי לקרוא את הפוסט, זה במידה והוא מכיר אותי, בן אדם שאני לא מכיר ואקבל ממנו אינבוקס לקריאת פוסט – גם לכך אתייחס כברירת מחדל בתור ספאם. אבל… להגיד לכל העולם ואישתו “אני משתף איתך פוסט ישירות” זה ספאם נטו!

הפונקציה הזו לדעתי רק מרחיקה בין אנשים, שזה לא אמור להיות היעוד של רשת חברתית, ובנוסף לכך גם מעודדת ספאם נלוז ומעצבן ובכמויות.

לפני חודש פלוס מינוס עברתי לגוגל פלוס אך חזרתי לפייסבוק בכיקר בגלל הבדידות בגוגל פלוס, למרות שאני חושב שזו רשת חברתית נהדרת מבחינה פונקציונלית ונטולת באגים בניגוד לפייסבוק, או יש מה לעבור קצת על ממש המשתמש, אבל היא הרבה יותר טובה מפייסבוק ללא ספק, רק מה… כולם בפייסבוק וזה הבעיה.

למה אני מספר לכם את זה? בתור משתמש גוגל פלוס מותקנת לי גם בטלפון האפליקציה של G+ ועד היום קיבלתי נוטיפיקיישנס מעצבנים (גם בפלאפון!) על הספאם הזה של שיתוף פוסט ישירות.

אז איך נמנע את עניין הנוטיפיקיישנס של הספאם הזה?

1. אתם נכנסים לגוגל פלוס ולוחצים על האייקון שלכם בצד ימין למעלה ואח”כ על account, מצורף גם צילומסך להמחשה.

כניסה להגדרות חשבון בגוגל פלוס

כניסה להגדרות חשבון בגוגל פלוס

2. הלחיצה תביא אתכם למסך עם הכותרת Accounts , שם לחצו ברשימה על Google+

3. תחת סעיף Notification delivery, סמנו Don’t notify me

4. תחת סעיף Receive notifications, הסירו כל מה שאתם לא רוצים לקבל נוטיפיקיישנס ובמיוחד את הסעיף המעצבן שתראו עכשיו בצילומסך:

להעיף נוטיפיקיישנס ספאם בגוגל פלוס

להעיף נוטיפיקיישנס ספאם בגוגל פלוס

אני אישית הסרתי את כל הנוטיפיקיישנס בפלאפון, גם בגוגל פלוס וגם בפייסבוק, לךא צריך את השיט הזה, מתי שאני רוצה לראות אני יכול פשוט להיכנס! לא צריך נוטיפיקיישנס!

זהו להיום, שבוע נפלא ונטול ספאם לכם 🙂

1 תגובה

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *