בשעה טובה גוגל התחיל לאנדקס “צוויצים” (עדכוני סטטוס בטוויטר) והרשת החברתית הולכת ומתעצמת, ונשאלה השאלה – עד כמה תורמים לינקים מהציוץ בטוויטר לקידם בגוגל?

אז התשובה הישירה לכך היא: תרומה אפסית, וזאת ע”י מתמטיקה פשוטה וידע בסיסי ב-SEO, וזאת יוצג בפוסט זה.

באופן עקיף: טוויטר ושיווק באזז בכלל יכול לתרום תרומה משמעותית לקידום אתר בגוגל, וזאת יפורט בפוסט שיעלה בשבוע הבא, כולל דרכים יצירתיות לעשות זאת.

אז למה לטוויטר יש תרומה אפסית בכל הנוגע לקידום בגוגל?

א. כמות קישורים – בהתחשב בעובדה שבישראל יש רק 5% מהגולשים שמחוברים לטוויטר – נעשה חישוב פשוט: 4.5 מיליון גולשים בישראל, 5 אחוזים = 225,000 גולשים מחוברים לערך לשירות. עכשיו בואו נלך על תחזית מאוד אופטימית שעשרה אחוזים מכלל המשתמשים נחשפו לאותו ציוץ פופולארי = 22,500, וגם בצעד הבא נלך על תחזית אופטימית שאחוז מהם החליטו גם ללנקק = 225 (לינקים מפייג’ראנק אפס), שזה מביא אותנו לנקודה הבאה….

ב. איכות הקישורים – קישור מציוץ בגוגל ערכו אפס (פייג’ראנק אפס) כך שאם אתם רוצים לקדם בגוגל – עדיף שתרשמו את האתר ל-200 אינדקסים עם פייג’ראנק מסויים, וכאן אתם גם הולכים על בטוח (לא צריכים לחכות לבאזז) וגם הלינקים בעלי ערך יותר גבוה.

מעבר לכך הלינקים המגיעים מטוויטר עוברים דרך שירותי קיצור כתובות כגון TinyURL וכו’… כך שלא מחזקים את האתר עצמו אלא רק מפנים אליו, שזה נחמד בשביל מדד ה-TR אבל קידום טוב זה לא יעשה…

ג. חוסר יכולת להתשמש בטכניקות בסיסיות בקידום אתרים – בטוויטר אין אפשרות לערוך בצורה HTMLית, מה שאומר שאתם יכולים להשאיר את ה-URL בלבד מבלי לסמן מילת עוגן, והרי זה ידוע שאם תרצו לקדם את אתרכם למשל בביטוי “צימרים” – אתם צריכים כמה שיותר לינקים עם טקסט עוגן עבור המילה “צימרים” ומאתרים עם תוכן שהוא כמה שיותר רלוונטי לביטוי “צימרים” (כמדומני זה לא הנושא שטוויטר עוסק בו)

ד. וכאן תוטל הפצצה (וזאת במידה ונשארתם ספקנים עד עכשיו) – מבחינה של קוד המקור של טוויטר מתגלה שהלינקים המגיעים ממנו בכלל מסומנים בתגית rel=nofollow, ובעברית זכה – אל תעקוב אחרי הלינק! (בשפתו של הבוט של גוגל כמובן).

עכשיו למי שעדיין לא הבין – נמחיש את זה בשפה מציאותית יותר. לקדם אתר ע”י לינקים שהם nofollow זה כמו לדחוף רכב שנגמר לו המצבר מבאר שבע ולקוות להגיע לת”א לפני אאודי TT חדשה מהניילונים.

אז עד כמה טוויטר תורם בצורה ישירה לקידום כבר הבנתם. בכל זאת ע”י כמה צעדים מושכלים וטקטיקה נכונה אפשר לקדם אתר ע”י באזז (שזה לא אומר אך ורק טוויטר) ועל זאת גולשים יקרים יפורט בפוסט שיעלה בשבוע הבא.

5 תגובות
 1. האח הגדול
  האח הגדול אומר:

  תודה.
  משהו אחד הטריד במה שרשמת והוא שאתה סופר לחיצות כמדד לעליית PR.
  מבחינת גוגל לפי מה שאני יודע הוא לא מודד לחיצות אלא קישורים והפניות.
  ולכן ה לא רלוונטי כמה לחצו על הקישור.

  תקן אותי אם אני טועה

  תודה

  הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *