אז הנה פוסט קצר על משהו ויראלי שקורה גם מחוץ לאינטרנט אבל האינטרנט ממנף אותו בצורה משמעותית ביותר. כולכם בטח שמעתם את המילה “שלופים” בזמן האחרון. לאלו שלא יודעים מה עומד מאחוריה…הנה הסיפור בקצרה. 

הזמר קובי פרץ הופיעה הופע פרטית בשמחה משפחתית (בר מצווה על פי התקשרות), במהלך ההופעה הוא הרעיף אל עבר הקהל את המילה “שלוכים” – דבר אשר העליב אותם מאוד וגרם להם להגיש נגדו תביעה על סך 100,000 ש”ח פלוס מינוס. המשפחה כמובן הראתה את הוידאו בו נראה פרץ אומר את הדברים הנ”ל. כנראה שלקובי פרץ יש עו”ד פלילי יצירתי מאוד וקו ההגנה של פרץ כרגע הוא שהמילה שלוכים לא נאמרה אלא המילה “שלופים” שעל פיו מציינת שמחה ונשים יפות. 

עד כאן בקצרה על הסיפור, מרוב שזה היה מתוחכם ומצחיק – כל המדינה שמעה על קו ההגנה ההזוי משהו, כל כותרות אתרי האינטרנט, מדורי סאטירה ואפילו לארץ נהדרת זה הגיע עם כמה פאנצ’ים של קיציס במהלך המבזקים. עכשיו בואו נראה מה קרה בעולם המקביל למציאות (האינטרנט לא מי של הבין…). 

תבתכלו בצילום המסך המצורף, גוגל כבר יודע לזהות את המילה ויתקן אותך אם תקיש אותה עם שגיאות, בצילום תוכלו לראות את גוגל מכוון אותך כאשר רושמים “שלופיים” (פעמיים יוד רשמתי בכוונה). 

מעבר לזה קרוב ל- 32,000 עמודים מאונדקסים תחת המילה הזאת שגוגל מזהה, וכנראה שהעניין עוד ילך ויגבר. מה שמראה שאפשר בקלות לזהות מגמות עליה של באזז תקשורתי ע”י גוגל, הרי בנינו – אף אחד לא הכיר את המילה שלופים לפני פרוץ הפרשה ופתאום ביום בהיר גוגל מזהה 32,000 תוצאות – מה שמראה שהדבר יצר באזז תקשורתי לא קטן. 

עוד דבר הוא שבתוצאות הראשונות תוכלו לראות אמנם עמודי חדשות מתוך הפורטלים המובילים, אך רובם ככולם של תוצאות החיפוש מצביעות על אתרי שיתוף ותוכן גולשים (טוקבקים, פורומים, סקרים אינטרנטיים ועוד) מה שרק מצביע על מגמה של התחזקות המדיה החברתית לבלי היכר בשנים האחרונות. 

צילומסך, גוגל שואל אותי האם התכוונתי לשלופים

צילומסך, גוגל שואל אותי האם התכוונתי לשלופים

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *