פייסבוק רוכשת את FriendFeed בחמישים מיליון דולר

הרשת החברתית הגדולה בעולם פייסבוק שלפה השבוע מהארנק 50 מיליון דולר במזומן על מנת לרכוש את שירות FriendFeed המאפשר לכם לעקוב אחרי חיים של אנשים ע"י איגוד של מידע מכמה מקורות במקביל ובעיקר מדיה חברתית. עוד יתרון של השירות הוא שניתן לעקוב אחרי חברים מכמה רשתות חברתיות במקביל. 12 עובדי החברה יעברו לעבוד תחת פייסבוק.

יש האומרים כי זהו עוד צעד במערכה מול טוויטר ההולכת ומתעצמת. בפייסבוק מבינים את החשיבות של עדכון מידע בזמן אמת, ומעבר לכך את העובדה שזהו הטרנד העולמי עכשיו ומנסים להתאים את השירות לצרכים אלו. מי שגולש קבוע בפייסבוק בוודאי שם לב כי אכן זו המגמה ההולכת וגוברת בקרב משתמשי הרשת החברתית הפופולארית – עדכונים בתדירות גבוהה יותר בסגנון טוויטים.

אז למה בישראל פייסבוק הולך לתפוס את המקום של טוויטר? מכיוון שרובם ככולם של הישראלים בפייסבוק וכבר רגילים אליו לעומת 5% בלבד הרשומים לטוויטר. ובנוסף את השירות החדש ואת היכולת לעדכן גם בפייסבוק בזמן אמת. פייסבוק רציני יותר ועשוי "מחומרים טובים יותר" הן מבחינת עיצוב נוח ונעים לעין ולא מבולגן כמו טוויטר והן מבחינת תשתית לאפלקציות חדשות המהוות ערך מוסף בעבור הגולשים.

רכישה זו של פייסבוק הינה צעד נכון במטרה להשאיר את טוויטר כטרנד חולף בנוף האינטרנט העולמי ועם זאת לשכלל את עצמה ולהתאים את צרכיה לטרנד העולמי.

בלוגרים בארה"ב אף טוענים כי הרכישה נועדה על מנת לחכות לגוגל בכבודה ובעצמה בפינה, אך טענות אלו לא מבוססות כלל.

בכל אופן, המלחמה על לב הגולשים מעבירה הילוך, ומה שבטוח זה שהולך להיות מעניין…

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *