קידום אתרים באינטרנט לעסקים קטנים

מאת: גיא לוי קידום אתרים באינטנרט

קידום אתרים באינטרנט לעסקים קטנים

קידום אתרים באינטרנט לעסקים קטנים זה דרך נהדרת ללמוד קידום אתרים באינטרנט מכוון שיש פחות תחרותיות בקטגוריות ואפשר להיות ממוקד על ביטויים קטנים. זה תהליך איטי אבל מלמד מאוד. הרשימה הבאה כוללת רשימת משימות של כל מה שצריך כדי להשיג תוצאות בקידום אתרים באינטרנט. תקוותי היא כי רשימה זו תשמש מקדמי אתרים אשר מתמקדים בתחום.

מחקר

לפני שאתם ניגשים לקידום אתרים באינטרנט כדאי לבצע מחקר מקדים. ביצוע כל המשימות פה יתן לכם את הידע לקידום אתרים באינטרנט.

רשמו את המטרות שלכם – למה אתם עושים את זה? למה אתם רוצים שאנשים ימצאו את האתרים של הלקוחות שלכם? האם לא מספיק רק לראות את האתרים של הלקוחות שלכם?

בצעו סיעור מוחות וכתבו את הביטויים למילות המפתח שלכם – איזה מילים אנשים יקלידו לתיבת מנוע חיפוש גוגל כדי למצוא את האתרים של הלקוחות שלכם? אני השתמשתי לדוגמא בביטוי טיולים מאורגנים, קידום אתרים באינטרנט, קידום אתרים מקצועי ועוד.

בצעו מחקר על מילות המפתח שלכם – כנסו לכלי מילות מפתח של גוגל ולימדו את התנועה למילות המפתח שלכם בעזרת כלי התנועה בגוגל.

השתמשו במחקר מילות המפתח כדי לדעת מה מילות המפתח המתאימות לכם ביותר.

נתחו את העמודים של תוצאות מנוע החיפוש גוגל למילות מפתח שלכם – מי מדורג? מה הם עושים ביעלות ובחוסר יעילות? בדקו ולמדו את המתחרים.

צרו רשימה של המתחרים – השתמשו ברשומה הקודמת כדי ליצור רשימת מתחרים. מהרשימה הזאת תפצחו איך אתרים אחרים השיגו תוצאות במנוע חיפוש גוגל.

השתמשו ב yahoo site explorer כדי למצוא את מקור הקישורים של המתחרים שלכם – רשמו את הקישורים.

חפשו באתרים של הלקוחות שלכם – השתמשו בשורת גוגל כדי לראות אם האתרים מאונדקסים בגוגל. אם האתרים של הלקוחות שלכם לא מאונדקסים בגוגל אתם צריכים להבין למה הם לא מאונדקסים בגוגל ומה מנע ממנועי החיפוש לסרוק את האתרים. חפשו גם בתגיות כותרת אתר בדפים החשובים ביותר כדי לראות אם הדפים אונדקסו. שמרו את התוצאות.

קידום אתרים באינטרנט בתוך האתרים

הרשמו לגוגל אנליטקס וגוגל webmaster tool.

תנו לגוגל אנליטקס לרוץ במשך שבועיים לפני שאתם עושים קידום אתרים באינטרנט – זה יתן זמן לתוכנת הסטטיסטיקה לאגור נתונים ולספק לכם בסיס.

העריכו מחדש את העיצוב של האתרים של הלקוחות שלכם – אם האתרים מבריחים אנשים, שום כמות של קידום אתרים לא תעזור.

אם האתרים נראים נוראים, מצאו מעצב טוב בנישה של הלקוחות שלכם.

צרו כתובת דואר אלקטרוני חדשה לאתרים שאתם עובדים עליהם – השתמשו בכתובת זו לכל התכתובות על בפרויקט. זה במיוחד חשוב לבניית קישורים.

הסתכלו בקוד ה html ועשו אופטימיזציה לכל התווים של קידום אתרים באינטרנט. להלן כמה דברים לשים אליהם לב:

 1. מילות מפתח בתגיות כותרת אתרים (ייחודיות לכל עמוד, כולל מילות מפתח).
 2. מילות מפתח בתגיות h1.
 3. מילות מפתח בטקסט.
 4. אופטימיזציה של ארכיטקטורת url.
 5. הפניות 301 אם אתם משנים דפים.
 6. ארכיטקטורת מידע – כמה קליקים שפחות לכל העמודים.
 7. מידע על תמונות בתגיות alt.
 8. בניית תגיות תאור אתרים.

הוסיפו כתובת עסק ומספר טלפון – שימו לב לעשות זאת בכל עמוד. מנועי החיפוש חכמים מספיק לאתר כתובת ומספר טלפון. אני ממליץ להוסיף את הנוסח הבא בכותרת תחתונה של כל העמודים שלכם:

גיא לוי קידום אתרים באינטרנט

דואר אלקטרוני info (at) guylevi.com

טלפון/פקס 03-9653965

נייד: 050-4567276

הוסיפו קובץ robots.txt – זה חשוב מכמה סיבות. קודם כל זה מאפשר לכם להחליט בדיוק איזה עמודים מנוע החיפוש יכול לסרוק. דבר שני, הכללת קובץ robots.txt תגרום למנוע החיפוש לסרוק את האתרים שלכם יותר בקלות מכוון שהם תמיד מורידים קובץ robots.txt לפני שהם מנווטים לאתרים. זה מפריד בין מנועי חיפוש לאנשים.

קידום אתרים באינטרנט מחוץ לאתרים

הוסיפו את העסק של הלקוחות שלכם ואת האתרים שלהם למנועי החיפוש הראשיים. מנועי החיפוש והאינדקסים החשובים ביותר הם:

1. דמוז.

2. וואלה.

3. תפוז.

4. msn.

הוסיפו את האתרים של הלקוחות שלכם לאינדקסים של התעשייה שלהם – כדי למצוא את האינדקסים הפופ לארים השתמשו ברשימת הקישורים שהכנתם קודם. כמו כן אתם יכולים לחפש באינטרנט את "(העיר של הלקוח שלכם) אינדקס אתרים" ו"(תחום העיסוק של הלקוח שלכם) אינדקס עסקים". לדוגמא אני אחפש אינדקס מקדמי אתרים ואינדקס עסקים ראשון לציון. שימו לב לרשום את האינדקסים שבהם הוספתי את כתובת אתרי הלקוחות ואת שם המשתמש והסיסמא. אתם צריכים להשתמש בכתובת הדוא"ל שהתמשתם בה מוקדם יותר לרישום באינדקסים.

כדאי גם שתשמשו בסיסמאות שונות לאתרים שונים. תמיד כדאי לשים את אבטחת המידע של הלקוח בעדיפות.

נסו להשיג את הקישורים שהמתחרים שלכם קיבלו – השתמשו ברשימת הקישורים שייצרתם מיאהו ונסו לקבל קישורים מאותם אתרים. זו יכול להיות פשוט כמו שליחת טופס באתרים שליחת דואר אלקטרוני למנהל האתר. תמיד נסו להכליל את מילות המפתח בטקסט הקישורים.

השיגו עוד קישורים – סרקו את האינטרנט ומצאו עוד אתרים שמוכנים לקשר לאתרים של הלקוחות שלכם ("החלפת קישורים"). זכרו את החשיבות של מקור הקישורים ואת הטקסט על הקישורים. הרבה קישורים מאתרי ספאם לא יועילו כמו קישור אחד טוב מאתר מעולה וסמכותי. כדאי לשקול לקבל קישור מלשכת התעשייה והמסחר בעיר מגורכם, קבוצות של עסקים ואתרים בתחום. מנועי חיפוש רוצים לראות קישורים מקומיים לאתרים מקומיים.

החלטו האם פרסום ברשתות חברתיות הוא יתרון – האם הלקוח שלכם נמצא בתעשייה שתוכל להשתתף ברשתות חברתיות? אם כן, שימו לב לא לספאם ולטרום תוכן איכותי ונכון. תוכל גם לשקול להוסיף את הלקוח שלך לרשת חברתית facebook.

צרו ורשום מפת אתר ואז תתחברו ל tool Google Webmaster ורשמו את מפת האתר.

מעקב ושיפורים לקידום אתרים באינטרנט

עקבו אחרי ההתקדמות. אני ממליץ לבדוק בגוגל את ההתקדמות של האתרים שלכם במנועי חיפוש. צרו קובץ אקסל של הדירוג של האתרים שלכם – זה יעזור להראות ללקוחות כי העבודה נחוצה. תשימו לב לעדכן את הקובץ כל חודש כדי להראות להם את ההתקדמות.

המשיכו לבצע שינויים, בנו קישורים ותעדו את התוצאות.

פרטים אודות מחבר המאמר:

באתר גיאלוי.קום קידום אתרים תמצא חומר מקצועי רב על קידום אתרים. תוכל לקבל הצעת מחיר לקידום אתרים לחברתך.קידום אתרים אינטרנט

מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/15719/קידום-אתרים-באינטרנט-לעסקים-קטנים

4 תגובות
 1. קידום אתרים
  קידום אתרים אומר:

  תשבו על הגוגל אנאליטיקס. הוא יכול ללמד אתכם המון. בסופו של דבר אתם תרצו להתמקד בביטויים סמביאים את הלקוחות ואת הכסף. אם גיליתם ביטוי שמביא פחות תנועה אבל מביא באופן יחסי להרבה יותר לקוחות אולי כדאי לנסות ולהגדיל את התנועה לאתר דרך אותו ביטוי או אף לשנות את הביטוי הראשי.
  בשיווק באינטרנט, הרוב נלמד בניסוי ותעייה

  הגב
 2. פרסום אתרים
  פרסום אתרים אומר:

  אכן כך , google analytics אכן מספק את הסחורה באופן מעולה..
  הוא מראה מאיזה מילות מפתח או ביטויים אנו מקבלים את רוב הלקוחות…

  כלי נהדר מבית גוגל…

  הגב
 3. בנטקס
  בנטקס אומר:

  תודה רבה. מאמר מעולה. הייתי מוסיף שיש כלים תחליפיים טובים יותר ליאהו סייט אקספלורר שגם הם חינמיים כמו לינק דיאגנוסיס ודומיו. אבל אפשר להשתמש גם ביאהו סייט אקספולרר למרות שהוא פחות נוח.

  הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *