קצת מידע על פורמטים של תמונות באינטרנט

מאת: גיא לביא

מערכות CMS רבות מאפשרות לך לפרסם טקסט, תמונות, וידאו וקול בצורה חופשית, קלה ומהירה. הבעיה מתחילה כאשר לא שמים לב למה, איך וכיצד מפרסמים באתר. המאמר הבא יעזור לך להבין כיצד הדברים "עובדים מאחורה" וכיצד אתה צריך לפרסם את התמונות שלך ברשת בצורה נכונה.

פורמטים ויזואליים ברשת

רשת האינטרנט מאפשרת לך לפרסם תמונות מסוגים שונים כאשר הפופולרים ביותר הם GIF (ראשי תיבות של Graphics Interchange Format ), JPEG (ראשי תיבות של Joint Photographic Experts Group ) ו – PNG ( ראשי תיבות של Portable Network Graphics ).

1. פורמט GIF – פורמט GIF מוגבל ל – 256 צבעים שונים בספקטרום הצבעים (8bits לפיקסל ). פורמט GIF מצויין לפרסום תמונות של תרשימים, תמונות בעלי מספר צבעים קטן ככל האפשר וצלמיות שונות ברשת. כמו כן, שימוש עיקרי של פורמט GIF הוא ליצירת אנימציות קצרות או ליצירת אפקט שקיפות אשר מאפשר לתמונה "להתלבש" על כל צבע רקע באינטרנט.

2. פורמט JPEG – פורמט JPEG תומך בכל ספקטרום הצבעים, כ – 16 מיליון צבעים שונים, דבר אשר מאפשר לו להציג בצורה ברורה, חדה ובולטת תמונות צבע, תצלומים ופורטרטים שונים. פורמט JPEG מצליח לשמור על דיוק גבוהה באמצעות אלגוריתמי דחיסה אשר מקבצים את גודל הקובץ לנפח קטן מאוד ( כמובן, יחסית לגודל/איכות התמונה ).

 3. פורמט PNG – פורמט PNG הוא פורמט חדש יחסית אשר בא לתת פתרון יעיל לבעיות שני הפורמטים הקודמים. פורמט PNG תומך בכל ספקטרום הצבעים בדומה לפורמט JPEG ומאפשר להחיל על התמונה אפקטים שונים כגון שקיפות, Interlaced וכדומה. לסיכום, בעת פרסום תמונה ברשת מומלץ לבדוק מהי וכיצד ניתן לדחוס אותה בצורה המקסימלית ביותר. המחיר אותו נשלם על תמונות גדולות הוא זמן ( מן הסתם לתמונה גדולה לוקח יותר זמן להעלות בדפדפן מאשר תמונה קטנה יותר ) וכסף רב אשר מבוזבז על עלויות התעבורה בשרת האחסון שלך.

 

חברת Guru4rent היא בית תוכנה אשר מציע פתרון כולל אשר מותאם לצרכים שלך. אנחנו מתמחים בפיתוח, בניית אתרים ,עיצוב, וקידום של אתרי Web 2.0, רשתות קהילתיות ופורטלים לפי דרישה. נשמח לייעץ, לעזור ולהנחות אותך עוד בנושאים ויזואליים ברשת האינטרנט, צור עימנו קשר עוד היום.

פרטים אודות מחבר המאמר:

גיא לביא, מתכנת עם ניסיון של 12 שנים בתחום האינטרנט, הבעלים של Guru4rent – בית תוכנה בעל ניסיון רב באפיון ופיתוח מערכות אינטרנטיות מורכבות. מתמחה בעיקר בפיתוח אתרים יעודים, בניית אתרים בהתאמה אישית, קהילות WEB 2.0, פורטלים ועיצוב ממשקי GUI.

מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/46551/הבדלים-בין-פורמטים-שונים-של-תמונות-באינטרנט

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *