אז הדוד צוקי חייב לחדש לנו כמו תמיד, לא בגלל שאילו שינויים הכרחיים, בעיקר בשביל שיהיה לכם על מה לדבר…, כדי להשאיר את הפייסבוק בכותרות וכדי שיהיה לי (ולטצ’קראנצ’ ולאול-פייסבוק ולמאשבל) מה לכתוב….

והפעם: צוקי משנה לנו את ממשק העמודים העסקיים (PAGES) של הפייסבוק.

סקירה קטנה של מה, למה וכמה? ובעיקר כדי שיהיה לכם מה להראות ללקוחות שלכם, שהולכים לראות את “הבלאגן” הזה מחר בבוקר 😉

אז קודם כל פייסבוק (ואני מתערב אתכם שזה עם רוח גבית אדירה של גולדמן זאקס), רוצה להפוך כל חברה, מותג ואישיות לישות בפני עצמה – וזה הלך הרוחות של השינויים החדשים. זה אמנם יתרון מאוד גדול ואני בטוח שמוחות יצירתיים ימצאו לשינויים החדשים המון שימושים מועילים (ולא חסר לנו כאלו בארץ הקודש).

אז ניגש טו דה פויינט…. הנה העמוד החדש של YBPmedia, קבלו את הצילומסך ואח”כ נעבור על “מה נשתנה הלילה הזה”…. (כן, לפי שעון ישראל זה קרה בליל חמישי).

החזות החדשה של דפי הפייסבוק

החזות החדשה של דפי הפייסבוק

אז כמו שאתם רואים… השינויים די מקבילים לפרופיל האישי, וזה מה שאומר… (כבר כתבתי למעלה), פייסבוק רוצה לשפר את חוויית הקניה והתקשורת עם המותג באופן שבו אתם מתקשרים עם בן אדם לכל דבר. בואו נקרא לזה בעצם “דובר החברה”, או: הדובר האינטרנטי של החברה.

אני בטוח שיהיו המון שינויים במערך הסוצ’יאל של חברות בעקבות השינוי הזה…, נו מה לעשות, צוקי קובע לנו מה יהיה ואיך יהיה בפייסלנד.

1. הטאבים מופיעים מתחת לתמונת הפרופיל ולא למעלה
כן, זה מבאס! אני יודע… אבל כמובן שאין לנו מה לעשות בנידון. הטאבים (קיר, אינפו, תמונות וכו’… כולל לשוניות FBML) – עברו אל מתחת לתמונה הראשית של העמוד, בדיוק כמו בפרופילים האישיים. אני חושב שהניווט יהיה קצת יותר קשה למשתמשי הקצה, אבל כמו תמיד… אנחנו (מנהלי העמודים) וגם הם נצתרך להתרגל לזה.

2. תמונות מופיעות למעלה, התמונות האחרונות שהעלת לדף…
לא… בדקתי את זה! אי אפשרת לתייג ישות (PAGE) בתוך תמונה, זה אומר שפייסבוק מציג למעלה את 5 התמונות האחרונות שהעלת לדף, לא כולל את התמונות (אם יש כאלו) שגולשים העלו על הקיר של החברה שלך.

3. הפילטרים מודגשים יותר
פילטרים למי שלר יודע זה אומר תצוגת ברירת המחדל של מה שיוצג על הראשי של הדף. אפשר לסנן לפי: כל הפוסטים, פוסטים רק של הדף, פוסטים רק של האוהדים (חברים בדף).

הסינון קיבל דגש גדול יותר והוא מופיע לצד הכותרת “WALL”  בכיתוב מאוד ברור.

4. אתם יכולים לגלוש, להגיב ולדסקס בתור הדף שלכם, כאילו היה יוזר מן המניין
מה זה אומר? אם למשל עד עכשיו יכלתי להגי ולעשות לייקים בתור yoav ben porat, עכשיו אני כול לעשות את זה גם בתור כל דף שאני מנהל.

זה כמובן נותן לי המון אפשרויות בתור מנהל דף… (אני כבר יכול לראות את אלפי הלייקים שבעלי עמודים יעשו לכל העולם ואשתו).

והנה מה שפייסבוק אומרת לנו שזה תורם… (אח”כ אני אתרגם…).

סוויצ' לעמוד שלך במקום היוזר, מה זה נותן?

סוויצ' לעמוד שלך במקום היוזר, מה זה נותן?

א. וזה יתרון מעולה –  תקבלו נוטיפיקיישנס ברגע שמישהו ביצע פעילות כלשהי בעמוד שלכם.
ב. תוכל לראות פעילות של דפים אחרים שאתה אוהב בפיד שלך (בתור העמוד), זאת אומרת שאתה יכול לעשות “לייק” לעמוד אחר גם בתור העמוד שלך, לא חייב בתור היוזר.
ג. תוכל להגיב בתור הדף שלך בתוך דפים אחרים. למשל: אם אתה בנק לאומי, ואתה ורואה אצל בנק מזרחי טפחות בעמוד מבצע חדש שהוא פחות טוב משלך – אתה תוכל לרשום תגובה (בתור הבנק) “אצלינו יש מבצעים יותר טובים, ביצז!”.

ואיך עושים את סוויצ’ המיוחל הזה? פשוט מאוד!

אתם מתחברים על היוזר אתו אתם מנהלים את העמוד, ואז לוחצים על: accountuse facebook as page, ואז מגיעים למסך הבא… עושים שם switch וזהו…. אתם בעצם גולשים בפייסבוק בתור הדף שלכם.

איך עוברים לתקשר בתור ישות ולא בתור יוזר בפייסבוק

איך עוברים לתקשר בתור ישות ולא בתור יוזר בפייסבוק

* תוכלו לעשות זאת גם ע”י גלישה לעמוד הרצוי ולחיצה מצד ימין על כפתור הסוויצ’ הרצוי.

5. התראות במייל למיניהם…
אני אישית לא אוהב התראות במייל ודואג לבטל את כולן, אבל אם אתם רוצים לקבל התראות של העמוד במיל וכו’… אתם יכולים להגדיר את זה בסטינג של העמוד (כפתור edit page עבר לצד ימין למעלה באפור).

6. גודל לשוניות ה- FBML שונה והוקטן שוב
הגודל של לשוניות ה- FBML (שפת התכנות של פייסבוק) שונה שוב, הגודל ירד מ- 520 פיקסלים לרוחת ל- 493 פיקסלים לרוחב.

{תסלחו לי שניה… רגע….. ^$&^@#%@#%!@#%@#$^7}, זהו! אפשר להמשיך בפוסט….

אז זה אומר שאת כל הגרפיקה… הקבצי CSS וכו’… אתם צריכים להתאים שוב לגודל החדש… וזה אמור שאתם הולכים לקבל החל ממחר (אבל העומס הרציני כמובן יהיה ביום ראשון…). עשרות טלפונים מלקוחות שזה לא מעניין אותם שצוקי עשה שינויים…. לך עכשיו תסביר להם שזה לא תלוי בך… (גאד דמאט!).

7. גם ה- insights עבר לצד ימין
אם אם חפשים את ה-insights (סטטיסטיקות של העמוד פחות או יותר). אז עכשיו הוא מופיע מצד ימין של עמוד, כמובן אם אתם מחברים בתור מנהלי העמוד… עם עוד פונקציות לניהול ובקרה של הדף.

אז זהו… השתדלתי לעשות את זה קצר וקולע. בוקר טוב פייסבוק 😉

11 תגובות
 1. מתן
  מתן אומר:

  סחטיין על הזריזות!
  מעניין מאוד כל השינוי הזה, הרבה מאוד יתרונות אבל באמת מתסכל השינוי רוחה הזה… אכן ^%$#$%^&&*#… בשביל 7 פיקסלים?? בחייך מארק…
  אחלה פוסט.

  הגב
 2. לימוד גיטרה אונליין
  לימוד גיטרה אונליין אומר:

  אחלה פוסט, מושקע מאוד ועוזר… אולי כדאי בפעם הבאה להכין מראש  רק 350 פיקלים לרוחב.. (לכו תדעו מה תהיה הגזרה הבאה). ובכלל לא מראה לי לעניין ש”צוקי” תופס את כולנו בביצים.

  הגב
 3. דן גבאי
  דן גבאי אומר:

  לא נראה לי שהפיקסלים באמת השתנו
  אתמול וואלה נכון ראיתי
  אבל היום התמונות לא נחתכו בדפים שאני מנהל

  הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *