פוסט לסיכום השבוע, השכלולים והחידושים העיקריים בנוף האינטרנט העולמי. הזירה החברתית משתכללת והביקוש למידע בזמן אמת “כאן ועכשיו” גובר, בגוגל מבינים זאת ומנסים להשלים פערים בכל הנוגע למדיה חברתית ובמקביל פייסבוק מביאה שכלול חדש ומתבקש על מנת להשאיר אותנו הרבה יותר זמן במתחם שלה.

הנה סקירה של שלושת החידושים העיקריים שהיו לנו באינטרנט השבוע.

1. פייסבוק מוסיפה כפתור לייק לתגובות

מהלך שהיה מתבקש כבר הרבה זמן, אך לא ברור אם יהווה יריה ברגל או מינוף יעיל לרשת החברתית המובילה כיום בעולם. את רשמיי אפרט בפוסט נפרד שיכלול אלפי מילים ברגע שיהיו לי מסקנות, אך התחלתי לעקוב אחר התופעה וגם כיצד אנשים מדיה חברתית מנסים לנצל אותה. יצויין רק כי לייק על תגובה מופיע גם בנוטיפיקיישנס של פייסבוק ולכן כרגעע הדבר יוצר סביבו באזז ואף עשרות סטטוסים נכתבים לאור הפיצ’ר החדש ברת. שווה לעקוב אחר התפתחויות

2. גוגל מתחילה לעדכן תוצאות בזמן אמת ישירות בדף תוצאות החיפוש

מונדיאל 2010 – הדבר החם ביותר כרגע באינטרנט ובעולם בכלל, וגוגל מפתיעה ומביעה לוח משחקים, לוח משדרים ואפילו תוצרות משחקים בלייב ישירות בתוצאות החיפוש. ראו את הפרינט סקרין, החבר’ה מגולג מפתיעים כל פעם מחדש, ואכן נראה בשמן האחרון שגוגל חוזר לעניינים גם בעידן “הכאן והעכשיו” ומצליחים להמציא את עצמם כל פעם מחדש.

תוצאות בזמן אמת בפייסבוק

תוצאות בזמן אמת בפייסבוק

3. יוטיוב מוסיפה פונקציות עריכה למעלי סרטונים

שוב מטעם גוגל… והפעם – אתר ההוידאו הפופולארי ביותר בעולם יוטיוב אשר נמצא בבעלות גוגל משיק כלים חדשים לעריכת וידאו און לייק, שירות זה אמור להקל על מעלי הסרטונים והממשק נוח וידידותי כל האפשר (פרטים: http://code.google.com/apis/youtube/overview.html), שוב גוגל מנסה לחזור לזירת המדיה החברתית ומשתמשת בנשק הכבד ביותר שיש לה הזירה הזו – יוטיוב.

2 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *