מאת: Peb- יחסי ציבור באינטרנט

ע”פ הקלישאה, ‘איש עוד לא הצטער על ראיון שלא נתן’ – כי מרגע שאמרנו משהו, והוא קיים במרחב התקשורתי והאינטרנטי, אי אפשר עוד להחזיר את הגלגל אחורה, ולהעלים מדברינו את החלקים שיצאו פחות מוצלחים משתכננו… מומלץ לצפות בסרטון :

http://www.youtube.com/watch?v=8u6cH_O_vk4&feature=player_embeddedאבל לפעמים, אין לנו שליטה על מה שנאמר או נכתב עלינו, במיוחד ברשת האינטרנט. חופש הדיבור ופלטפורמות הפרסום ברשת מאפשרים לכל אחד להחדיר את שמנו לאינטרנט בהקשרים שליליים, ואז, זה מה שידעו עלינו מי שמקליקים את שמנו בגוגל…

אנו חיים בעולם, שבו חיפוש מידע על אנשים במנועי החיפוש באינטרנט, הוא עניין שבשגרה (90 אחוזים!!! מהגולשים מחפשים מידע במנועי החיפוש המובילים!). כדי לדעת מי אתה בעיניי העולם – מהי התדמית שלך – עליך לבחון את האזכורים המופיעים לשמך (במיוחד בעמוד התוצאות הראשון), כשמקליקים אותו בגוגל.

בעולם האינטרנטי, השם שלך הוא לא סתם כינוי – זה הדבר הכי יקר ערך שיש לך! מוניטין מושלמים בעולם המסורתי, לא מבטיחים חסינות מפני אזכורים שליליים של שמך בדפי החיפוש הראשונים במנועי החיפוש האינטרנטיים, ולא אומרים דבר על המיתוג האישי שלך ברשת – עבודה קשה של שנים בהן שמרת על שמך הטוב, עלולה לרדת לטמיון, לפעמים, אפילו בלי שעשית שום דבר רע…

אז מה אמורים לעשות אם יש ברשת אזכורים שליליים – שלך?! ומה עושים אם מישהו הוציא נגדך לשון הרע, הכפיש אותך ללא בסיס או חשף עליך מידע אישי שלא היית רוצה שייחשף?! האם זה אומר, שלנצח, כשמישהו ילחץ את שמך בגוגל, הוא ידע עליך דווקא את מה שאינך מתגאה בו?!

קודם כל, חשוב לומר, שאי אפשר להעלים מהרשת אזכורים שליליים – אין מניפולציה טכנולוגית, שבדרך פלא, תמחק את מה שהיית רוצה להעלים מעין הכלל.

להעלים אי אפשר, אבל זה לא אומר שאין פיתרון. הדרך להסתיר את האזכורים השליליים, היא לקדם על פניהם מספיקאזכורים בעלי הקשר חיובי, שיופיעו בדפי התוצאות הקדמיים כששמך יוקלק בגוגל – ובכך להבטיח, שעבור רוב מכריע של הגולשים, ההקשרים הפחות מוצלחים בהם הוזכרת ברשת, למעשה, לא יהיו קיימים.

לשמור על שם טוב ברשת הוא תהליך מתמשך, ממש כמו בניית מוניטין בעולם המסורתי שמחוץ לרשת. תכנים חיוביים, שיופיעו ברשת תחת שמך, במקומות הנכונים (מקודמים בגוגל) ובזמן הנכון, ובמקביל פנייה מסודרת ושיטתית לבעלי האתרים בהם מופיעים אזכורים שליליים בלתי הוגנים (לשון הרע, השמצות לא מבוססות, חשיפת פרטים וכו’), יכולים להבטיח, שתדמיתך ברשת לא תוכתם.

לבסוף, חשוב לזכור, שכמו בכל תהליך, גם במיתוג אישי באינטרנט נדרשת התמדה ושיטתיות על מנת לזכות בתוצאות הרצויות לטווח ארוך.

תוצאות החיפוש של שמך בגוגל עושות לך ולתדמית שלך עוול?! זה הזמן לשקול מיתוג אישי!

פרטים אודות מחבר המאמר:

peb חברה המתמחה ביחסי ציבור באינטרנט ושנים של ניסיון והתמחות בשיווק באינטרנט. לרשותנו צוות מומחים מקצועי בתחומי השיווק ברשת, הכולל: יועצי אסטרטגיה ,שיווק ותקשורת שיווקית, מומחי פיתוח וכותבי תכנים מהמובילים בארץ. לאור ניסיוננו הרב, פיתחנו מערכת ייחודית ורב תחומית המספקת פתרונות ממשיים והופכת את יחסי הציבור באינטרנט והמיתוג האישי -לממשי.מספקות פתרונות ממשיים לכלל הצרכים השיווקיים הייחודיים של כל לקוח ולקוח.

מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/45851/חיים-ומוות-ביד-הלשון-תקשורת-הורסת-או-תקשורת-בונה-יחסי-ציבור-באינטרנט

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *