הוספת תיבת זרימה של פייסבוק לאתר האינטרנט שלך

כחלק ממהלך שחרור הפלאגים החברתיים של פייסבוק לבעלי אתרים – פייסבוק משחררת כלי נוסף אשר נקרא Stream Box, הכלי מאפשר לנו לעדכן את הסטטוס שלנו בפייסבוק מאתרים חיצוניים וכן לדסקס על אירוע מסויים בממשק משתמש של צ'ט.

אז בניגוד לפוסטים אחרים, כאן אני אראה לכם בלייב את הכלי הזה שנקרא סטרים-בוקס כדי שתבינו במה מדובר, ואח"כ נמשיך בפוסט ואני ארחיב בנושא וגם כמובן אתן את הקוד להטמעה באתר שלכם.

ושימו לב! כל מה שתרשמו כאן יעודכן על הקיר שלכם בפייסבוק, נא להתנהג בהתאם 😉  ,  הנה היא הסטרים בוקס בחשיפה ראשונה לפניכם:


>

אז מה יש לנו כאן בעצם?
ממשק פייסבוק דמוי צ'ט, ברגע שתעדכנו סטטוס אתם תראו את עצמכם באופן אוטומטי ברשימת המעדכנים, זאת כמובן בסדר כרונולוגי יורד ובתצוגה ויז'אלית של תמונת הפרופיל שלכם, עם קישור אליה ושם המשתמש שלכם בפייסבוק.

מה היעוד האמיתי של הסטרים בוקס?
פייסבוק פיתחה את הסטרים בוקס על מנת שתוכלו לעדכן מהשטח בדיוק מה קורה ואיך קורה, בואו נקרא לזה הטוויטר של הפייסבוק – נראה לי שזה שם מתאים. ע"י השתלת הקוד באתר שלכם – גולשים יוכלו לדסקס על אירוע מסויים (בהמשך אסביר כיצד מגדירים את אותו אירוע).

חשוב לזכור שזה לא צ'ט! למרות שמבחינה ויז'ואלית כך זה נראה. אם למשל תכתבו "מה המצב?" זה יעדכן את הסטטוס שלכם עם המילים האלה… או יותר נכון ישלח לכם פוסט על הקיר עם המילים האלו – פוסט שגם יופיע בניוז-פיד של כל החברים שלכם, ואם ממש תתחילו לפתח שיחה עם מישהו…כל השיחה תתועד על הקיר שלכם, מעבר לכך שתשלחו פוסט כל דקה בערך.

את הסטרים בוקס פייסבוק ייעדה להצמיד לאירועים חיים כגון: וובינרים (מצגות מקוונות), שידורים חיים באינטרנט וכו', תוכלו לכתוב בדיוק מה אתם חושבים באותו הרגע ובעצם לעדכן מהשטח. בכך פולשת פייסבוק לתחום שהיה מזוהה עם טוויטר עד עכשיו ואני מאמין שתיקח לה חלק נכבד מהנישה "הקוויקית" הזאת.

בשביל מה זה טוב ואיך ניתן להשתמש בזה בצורה יעילה?
אז כמו שאמרתי מקודם – אם תצמידו את הסטרים בוקס לוובינר שלכם למשל, תוכלו לקבל הרבה יותר חשיפה, תארו לכם למשל שגולש יעדכן סטטוס בלייב עם המילים הבאות: "קיבלתי הרגע טיפ מעלף בהרצאה של ישראל ישראלי, כנסו גם אתם: www.israel-israeli.com"

עכשיו תראו לכם שעשרים גולשים יעדכנו את אותו סטטוס בו זמנית….על כמה קירות זה יופיע? בכמה אחוזים זה יגביר את החשיפה למצגת שלכם?

כנ"ל לכבי שידורים חיים הרצאות של אמנים ולהקות וגם אנשי מקצוע באינטרנט.

שימוש נוסף שתוכלו לעשות עם הסטרים בוקס הוא לשלב אותה בתוך הבלוגים שלכם בבר הצדדי, כל גולש יוכל לעדכן בלייב את דעתו על המידע שקרא באתר האינטרנט שלכם וכמובן גם לצרף קישור. יש המון הבדל בין לייק פשוט (שמופיע בתור קישור) לבין קישור שמופיע עם המלצה אישית מחבר שלך.

אז הגיע הזמן שניגש לעניינים, לא? קבלו את הקוד ולאחר מכן הסבר עליו…

<iframe src="http://www.facebook.com/plugins/livefeed.php?app_id=6009294086&amp;width=600&amp;height=450"
scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" style="border:none;
overflow:hidden; width:600px; height:450px"></iframe>

אז שימו לב.. קודם כל כאן את הגובה והרוחב של האפליקציה נצתרך לשנות בשני מקומות שונים – אחד בהתחלה ואחד בסוף, פשוט לשכפל את אותם פרמטרים. מעבר לכך יש לנו ערך שנקרא app_id, שם אנחנו צריכים לשנות את המספר בהתאם לאיוונט (אירוע) או המספר של דף האוהדים שלנו, על מנת לראות בתצוגה הויז'ואלית רק את עדכוני הסטטוס שיוחסו לאותו אירוע דף.

על מנת לדעת מה מספר האיוונט שלכם – פשוט כנסו אליו ותראו אותו בשורת הכתובת של הדפדפן (ראו צילומסך)

מספר האירוע שלכם בפייסבוק

מספר האירוע שלכם בפייסבוק

לבעלי דפי אוהדים: אם כבר נתתם קיצור דרך לדף האינטרנט שלכם – פשוט לחצו על אחת הלשוניות בתוך העמוד שלכם ותשלפו את המספר הסידורי שלה משורת הכתובת.

אז אחרי שקיבלתם עוד טיפ יעיל וחם… וכרגיל – גם לפני כולם, יש לכם 2 אופציות לפרגן:
1. ללחוץ לייק כאן למטה
2. לגלול טיפה למעלה ולעדכן עם קישור ישירות מתוך הפוסט הזה

וכל המרבה הרי זה משובך 😉

3 תגובות

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] הוספת תיבת זרימה של פייסבוק לאתר האינטרנט שלך […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *