בהמשך לפוסט שעלה שבוע שעבר ובו חשפתי  קודים יעילים לשימוש בעמוד האוהדים שלכם בשפת FBML הגיעו המון שאלות, מניסון העבר אני יודע שהקטע הטכני קצת יותר מסובך (והפוסט ההוא היה רק FBML ברמה הבסיסית), הגיעו המון שאלות הן במייל, הן בדף בפייסבוק וגם בתגובות.

באשכול זה אענה על מספר שאלות עיקריות, לשם כך נפתח אשכול מיוחד בפייסבוק, והנה התשובות לפניכם:

FBML - שפת התכנות הפנימית של פייסבוק

FBML – שפת התכנות הפנימית של פייסבוק

“ניסיון ראשון היה להעתיק את הקוד של יוטיוב ששמת אחד לאחד לדף fbml לא מציג את הסירטון ניסיון שני לשנות את הקוד לסירטון שלי לא מציג סירטון מה שרואים על הדף זה את המסגרת של הסירטון ברקע לבן למספר שניות ואז היא נעלמת מה עושים? תודה”

שים לב שאתה מעתיק את הקוד נכון ובוחר את מקור הפלאש בצורה נכונה, ביוטיוב זוהי בעיה נפוצה, אתה אמור לקחת את מקור הפלאש מתוך קוד ה- EMBED שיוטיוב מספקים לך ולא מכתובת ה-URL.

למשל שים את הקוד: http://www.youtube.com/v/gujB7A5ycew
ולא: http://www.youtube.com/watch?v=gujB7A5ycew

שכן רק מה שמופיע בקוד של נגן ה-EMBED הוא המקור (קובץ FLV) שמשודר הן בפייסבוק והן ביוטיוב, הלינק הראשון הוא לא המקור אלא הקישור בלבד לעמוד הצפיה באתר יוטיוב.

מה היתרון של הזמנת חברים לעמוד בדרך זו שמאפשרת בלאו הכי רק 22 סימונים בהזמנה, לבין “הצע לחבר” שנמצא בכל הדפים כברירת מחדל?

קודם כל זה הרבה יותר בולט לעין, צריך לצאת מנקודת הנחה שלא כולם מכירים את ממשק המשתמש של פייסבוק ואת הפונקציות שלו, לא כולם מודעים לאופציה של “הצע לחברים” או באנגלית “suggest to friends”, ברגע שגולש רואה בתפריט העמוד “הזמינו חברים” בעברית זוהי בעצם הכוונה לפעולה.

מעבר לכך שבעמוד עצמו (בלשונית) העניין הויז’אלי מתפרס על פני כל המסך ולא רק חלונית קטנה שלחיצה על כפתור “sggest to friends” מובילה אליה. במגבלה לא נתקלתי, יכול להיות שזה מכיוון שיש לך הזמנות שלא אושרו עדיין, לכן אי אפשר לסמן חבר שעדיין לא הגיב להזמנה הקודמת ששלחתם לו לגבי אותו עמוד.

כבר הצלחתי לעשות את כל הכתוב פה בדף ניסיון משלי. אבל, כשאני מנסה לשלב את ‘אף.בי.אמ.אל’ בדף קיים, אני לא מצליח. האפליקציה כבר מותקנת בדף, אך כשאני מנסה להוסיף טאב במקום זאת הדפדפן (אקספלורר8 ) מתנהג כאילו הורדתי משהו ומציג את את הבר הצהוב הזה.

פשוט מאוד, על מנת להעלות את לשוניות ה-FBML למעלה אתה הולך לעריכת הדף, שם לחץ ליד הלשונית הרצויה על “Application Settings” ומשמאל למילה TAB לחץ על ADD – זהו, משם תוכל פשוט לגרור את הלשונית בצורה פשוטה ולמקם אותה היכן שתרצה בתפריט העליון של הדף.

איך ניתן לעלות גם תמונה וגם עליה תמונה נוספת עם קישור לוידאו?

שאלה לא כ”כ מובנת אך אנסה לענות על כמה סיטואציות רלוונטיות לשאלה.
1. להוסיף תמונה שהיא בעצם גם קישור – ניתן למצוא את הקוד כאן.
2. תמונת צתוגה מקדימה שלחיצה עליה תנגן וידאו (בתוך הפייסבוק), גם ניתן לעשות, ראה את הקוד והפרמטרים גם בקישור הנ”ל, יש לציין שעדיף ולא להיות תלויים בתמונות מהשרתית של יוטיוב, זה עושה בעיות לעיתים קרובות. מומלץ להעלות תמונת תצוגה מקדימה לשרת שלכם ולהגדיר אותה כתמונת תמוגה מקדימה, ככה אתם לא תלויים בשום גורם חיצוני. גם את הוידאו אגב ניתן להעלות על השרת שלם וזה אפילו עדיף אם מדובר בוידאו קצר עד 5 דקות.

כיצד אני מוסיף קישור לבר הצדדי כמו בעמוד שלכם? אני יודע רק איך להוסיף ללמעלה

קלי קלות – נכנסים ללשונית Boxes בדף האוהדים שלנו, שם נראה את כל הלשוניות שהוספנו, בכותרת של כל לשונית (בכחול) יופיע סימן של עיפרון – נלחץ עליו ובתפריט שיפתח נלחץ כל Move to Wall tab.

זהו להפעם, בעתיד ינתנו עוד “ימים פתוחים” לשאלות ותשובות ולא רק בנושא פייסבוק וגם יחשפו קודים נוספים לשילוב בעמוד האוהדים שלכם בפייסבוק.

5 תגובות
 1. חי
  חי אומר:

  שלום

  יש לי דף אוהדים ואני רוצה שאנשים דרך הפרופיל שלהם יצלמו קטע וידאו באמצעות טאב הוידאו ויתייגו אותו לדף האוהדים שלי.
  הבעיה היא שפייסבוק לא נותן לתייג וידאו לדף אוהדים רק לפרופילים פרטיים….
  מה אפשר לעשות כדי לעקוף את זה?

  הגב
 2. מיכל
  מיכל אומר:

  איך אני משנה את המידות של התיבה להזמנת חברים? היא גדולה מידי לצד של הדף?
  אשמח לתשובה מהירה.
  תודה רבה על כל האינפורמציה שאתה נותן כאן.!!
   

  הגב
 3. TkTk
  TkTk אומר:

  היי אני מעוניין לדעת אני אני עושה תמונה שתעלם אחרי שלחצו עליה לייק ואז יוכלו לראות רק את מה שאני רוצה שיראו
   
  אתר אדיר מימד!

  הגב
 4. אורטל
  אורטל אומר:

  בהמשך למאמרכם (אחד אחר) על 4 תוספים לאתר,החלטתי לנסות לשים בעמוד שלי כפתור שמציע לחברים להזמין חברים אחרים. חייבת לציין שההוראות די פשוטות גם למאותגרים טכנולוגית כמוני. יחד עם זאת,יצרתי לעצמי את הכפתור ולאחר שנפתחת רשימת החברים לבחור מתוכה את מי להזמין,יש בהזמנה לינק על המילה FBML2 ולא לינק לעמוד הפייסבוק שאותו אני מקדמת. האם תוכלו להציץ? זה כאן – http://www.facebook.com/pages/yzyt-hyrwm-blwg-hynwky-wwd/188262674523420?v=wall

  הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *