לוגו הינו החזות של העסק שלך, בעידן בו אנו נמצאים כיום העין קונה! לוגו טוב מסוגל ליצור אמינות והתחלה של תהליך מיתוג עבור העסק שלך ואף לאפיין אותו בקווים מנחים.

בניה נכונה של לוגו הינה חלק חשוב ביותר כחלק מתהליך בניית מותג וקידום העסק צעד אחד קדימה.

  • עיצוב לוגו שנעשה בצורה מקצועית יוצר תדמית רצינית עבור העסק שלך
  • עיצוב לוגו הינו חלק חשוב בתהליך מיתוג העסק
  • עיצוב לוגו הינו הפנים של העסק שלך בעבודה מול לקוחות עסקיים
  • עיצוב לוגו מראה שאת שם דגש בעסק שלך גם על הדברים הקטנים ועובד בצורה יסודית

להלן תיק עבודות – מספר לוגואים שנוצרו במסגרת שירות עיצוב לוגו מבית היוצר שלנו:

לא מעט עסקים מודעים כיום לחשיבות הפרסום והשיווק, ובחברות רבות יש גם אדם שזה תפקידו. אולם, עד כמה מודעים לאפשרות הטמונה בשיווק נכון של העסק דרך עיצוב לוגו? ככלות הכול, שמו של העסק הוא המוצר הנפוץ ביותר שלו, חזית הראווה הראשונה בפני הציבור.

אבל בדיוק כמו ששמו של העסק הוא החזית שלו, כך גם העיצוב של השם הוא החזית הגרפית שלו. הוא החזית הראשונה שבה נפגש הציבור עם העיסוק, והרושם הראשון שהוא מקבל ממנו. כך שבצד השקעה על איכות מוצר ועל פרסום – כדאי לחשוב גם על עיצוב לוגו כדרך להצגת העסק.

השפעת עיצוב לוגו על העסק

עיצוב לוגו של העסק משפיע רבות על כל מי שנפגש לראשונה עם העסק. העיצוב קובע במידה רבה את הרושם הראשוני מהעסק ואת תגובת הלקוח. האם העסק נועז או שמרן? ידידותי או מרוחק? מקפיד על איכות ורושם או רשלן וחסר מעוף? אלה הינן התרשמויות ראשוניות שמתקבלות מעצם עיצוב לוגו.

עיצוב לוגו נכון צריך  לפיכך לעודד לקוחות פוטנציאלים ולשמש כלי חשוב  בקידום המכירות. עיצוב לוגו שאינו מתאים לעסק יכול לעומת זאת לגרום לרושם מוטעה ואף ליצור נזק שיהיה קשה לתקן בהמשך.

איך לעצב לוגו נכון?

עיצוב לוגו מסורתי מורכב משני יסודות: האותיות והרקע. לפעמים מספיק לשנות את גודל האותיות ואת הפונט כדי ליצור רושם חדש לגמרי. למשל כאשר רוצים ליצור פסקה חדשה באמצעות רווח, או הוספה של מילים בהדגשה. גם שינוי צבע יכול לפעמים לשנות לגמרי את הרושם של העסק מאפרורי לחדשני, מנועז לשקול…

בנוסף לעיצוב האותיות המרכיב השני של עיצוב לוגו הוא הרקע. הרקע יכול להיות מגוון ביותר, החל מסתם צבע פשוט ליצירת רושם סולידי, ועד לרקע מעוצב ומושקע, מהסוג שנשמר לאחר מכן בידי אספנים. (יש כאלה). אולם חשוב מכל, עיצוב לוגו נכון חייב לקחת בחשבון את קהל היעד ולפנות אליו.

חשיבות קהל היעד

לפני שחשובים על עיצוב לוגו חייבים לחשוב על קהל היעד. לא מספיק שאתה כבעל העסק תרגיש בנוח עם הלוגו החדש שלך. צריך שגם הלקוחות ירגישו כך. עסק שמיועד לקהל מבוגר ייעזר בדרך כלל בלוגו מאופק, עם צבעים סולידיים. בניית אתר שמיועד לעומת זאת לבני-נוער, טוב יעשה עם יחפש עיצוב נועז יותר, אולי עם מוטיבים השאולים מתרבות הנוער. עסק כזה ראוי גם שיחדש מדי פעם חלק מהלוגו, בהתאם לשינויים בקהל היעד.

עיצוב לוגו באינטרנט

האינטרנט העניק לנו מגוון אדיר של אפשרויות נוספות לעיצוב לוגו. שוב אנו לא מוגבלים לעיצוב אותיות ורקע. כיום ניתן להוסיף גם תמונות וקול. עיצוב אתרים חייב לפיכך לקחת בחשבון את המרכיבים החדשים הללו בדרך לעיצוב לוגו.

אולם יחד עם זאת, עקרונות הבסיס של העיצוב נשמרו. לוגו טוב צריך לדעת לזהות קודם כל את קהל הלקוחות המתאים, להכיר את צרכיו ואת טעמו ולפנות אליהם. לוגו של צימר איכותי למשל יהיה שונה לגמרי מלוגו של אכסניית נוער או כפר נופש  אפילו ששניהם לכאורה עוסקים באותו תחום – תיירות.