שיווק ברשתות חברתיות זה לא רק לכתוב סטטוס בפייסבוק או להעלות סרטון ביוטיוב, שיווק נכון ברשתות חברתיות מנתח ראשית את קהל היעד ויודע להגיע אליו על ידי שימוש נכון בתוכן ופעילות איכותית.

 

שיווק ברשתות חברתיות

שיווק ברשתות חברתיות

רבות כבר נכתב על שיווק ברשתות חברתיות המהווה היום את הדבר החם ביותר, מליוני ישראלים ובינהם כמובן גם קהל היעד הפוטנציאלי שלך גולשים ברשתות חברתיות מידי יום.

בתהליך השיווק ברשתות החברתיות נתחיל קודם מניתוח קהל היעד הן מבחינם הזירות האינטרנטיות בהן הוא נמצא והן מבחינת אופן יצירת השיח עם הגולשים לקוחות הפוטנציאלים לעסק שלך.

איך מנתחים את קהל היעד? קודם כל מבצעים נייתוח מקיף ע,י כלים מתקדמים של התוכן אותו צורך הגולש ומאתרים זירות שיח פעילות בקרב קהל יעד זה. זה יכוללהיות עמוד בפייסבוק, פורומים שונים ובלוגים פופולארים בנושא.

איך נגיע לקהל היעד וגם ניצור סביבינו קהילה פעילה?
ראשית לפני תכנון כל אסטרטגיה צריך להבין שהכל מתחיל ונגמר באנשים, בניגוד למנועי החיפוש בהן גולש צורך את המידע ע"י הקלקות, כאן (ברשתות החברתיות) צורכים את המידע ע"י המלצות מחברים וטרנדים פופולאריים.

קודם כל אנחנו צריכים ליצור לנו את הזירה שלנו, זוהי תהיה ספינת האם שלנו במדיה החברתית וסביבה נייצר את השיח הפעיל. בד"כ זה יהיה עמוד בפייסבוק, פייסבוק מאפשרת לנו להינות מהמון יתרונות כאשר הבולט בהן הוא כמובן 2.2 מיליון ישראלים רשומים שרובם אף גולשים בפייסבוק על בסיס יומיומי.

אתה בתור בעל עסק יודע הכי טוב במה הקהל שלך מתעניין, ואנחנו בתור חברה לשיווק במדיה חברתית יודעים איך להביא את הגולש המתעניין בתכנים אלו אל ספינת האם שלך במדיה החברתית, לגרום לו לייצר שיח ואף להעביר את המידע הלאה לחברים שיתעניינו.

יש להטמיע אלמנטים לשיווק חברתית גם באתר שלך
בדיוק כמו התחלתו של תהליך קידום אתרים, גם כאן יש לנתח את האתר שלך, לבדוק כמה הוא מותאם למדיה חברתית. אתה חייב את הפלטפורמה המכירתית שלך מותאמת להלך הגלישה של שנת 2011 בדיוק כמו שאתה צריך לעשות אופטימיזציה למנועי חיפוש, בדו"ח הראשוני שנגיש לך לפני תחילת הפעילות השוטפת – כמובן שנעשה זאת עבורך!

למשל: להטמיע כפתורי "לייק" של פייסבוק בעמודי ומאמרי האתר זהו דבר חשוב מאוד ואף מיקום נכון של האלמנטים בדף יגרמו להקלקות מרובות ולהפצת המידע הלאה ע"י גולשים.

ניתן גם להטמיע כפתורי טווטר וכמובן גם לינקדאים לאתרים המספקים שירותים עסקיים.

בתמונה: דוגמאות לאלמנטים לשיווק במדיה חברתית ששולבו בבלוג שלנו. צילומי מסך

בתמונה: דוגמאות לאלמנטים לשיווק במדיה חברתית ששולבו בבלוג שלנו. צילומי מסך

דבר נוסף ומאוד חשוב כיום הוא לפחות בלוג תחת האתר, שם תוכלו לנכז תוכן איכותי ולנתב את התנועה אל האתר שלכם, שם (בזירה שלכם), אתם קובעים את הכללים, אתם יכולים להתמנףעל אלגוריתמים חברתיים באיכות מאוד גבוהה ולדעת בדיוק איך לפנות אל קהל היעד הן מבחינה עיצובית והן מבחינה של ניצול הכלים הטכנולוגיים שעומדים לרשותינו במקסימות אפקטיביות עבור העסק שלך.

הזירות שיש להשתמש בהן בתהליך שיווק במדיה חברתית בישראל
בישראל שווה להשקיע במיוחד בפייסבוק, פייסבוק היא הרשת החברתית הדומיננטית ביותר בישראל ללא עוררין, גם אופן צריכת המידע והויראליות של תכנים אשר "צפים" ברשת החברתית פייסבוק הם באחוזים גבוהים מאוד ויתרמו רמות לאנשים לשמוע כמה שיותר על העסק שלנו.

שווה להתמקד גם בקמפיין וידאו ביוטיוב, זה דבר שממיר (צפיות התעניינות) באחוזים מאוד גבוהים. על טטוויטר פחות נלך, בטח לא בישראל, אלא אם כן אנחנו פונים לקהל יעד מאוד מסויים שהוא בד"כ אנשי "הביצה".

לגבי עסקים המספקים שירותים לעסקים אחרים – מאוד כדאי גם לנהל פעילות ברשתו החברתיות: לינקד אין ודה-מרקר קפה, שאלו רשתות חברתיות המיועדות לבעלי עסקים ונושאי משרות בכירות.

הרימו טלפון עוד היום, ביחד ננתח את קהל היעד שלך ונדע בדיוק איך נמשוך אותו ע"י מידע רלוונטי ויצירת שיח פעיל בנושא.