מנכ”ל משרד התמ”ת שרון קדמי הכריז היום במהלך כנס  InTV: “בחודשים הקרובים נשיק מודל חממות חדשני לקידום תעשיית הקולנוע, הטלוויזיה והניו מדיה בישראל”.

אראל מרגלית, מייסד קרן ההון סיכון JVP:  “בשנת 2013, נקים מרכז הייטק חדשני בנגב, בשיתוף משרד התמ”ת ואוניברסיטת בן גוריון,  שייצר אלפי מקומות עבודה וישאיר צעירים וסטודנטים בנגב אחרי לימודיהם באוניברסיטה. רק כך נוכל לדאוג שמרכזי החדשנות לא יהיו רק בהרצליה ותל אביב אלא גם בפריפריה.”

מוקדם יותר הבוקר, נאם שר התמ”ת שלום שמחון בכנס ואמר כי: “משרד התמ”ת רואה בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה תעשייה מחוללת תעסוקה ופועל לעודד אותה.”

שולחן עגול לקידום תעשיית הטלוויזיה והניו מדיה התקיים היום בירושלים בהובלת מנכ”ל משרד התמ”ת, שרון קדמי וד”ר אראל מרגלית, מייסד  JVP. השניים, נפגשו עם בכירים בתעשיית הקולנוע והניו מדיה העולמית, במסגרת כנס intv שנערך ע”י חברת קשת ברובע המדיה של JVP בירושלים.

מנכ”ל משרד התמ”ת, שרון קדמי, שייצג את הממשלה באירוע, ביקש לשמוע מבכירי התעשייה העולמית כיצד הממשלה יכולה לסייע ליזמים והמפיקים בתחום להשתלב ולהחיות את תעשיית הקולנוע הישראלית, בה צמצמה הממשלה את ההשקעה בשני העשורים האחרונים, כמו גם בתחום הניו מדיה. “הקמנו יחידה חדשה לקידום הקולנוע והניו מדיה הפועלת במשרד התמ”ת לקידום התעשייה הישראלית בתחומים הללו. במשותף עם משרד האוצר, אנו פועלים לייצר שורה של תמריצים למשקיעים הבינלאומיים והסדרת סוגיות הנוגעות לסיכון וביטוח.” אמר קדמי למשקיעים והמפיקים וסיפר על השקת פיילוט משותף עם עיריית חיפה למיזם שיעניק עד 600 אלף ש”ח לפרויקטים בתחום הקולנוע והטלוויזיה שיתבצעו בעיר. קדמי אמר למפיקים והמשקיעים – “אנו כאן כדי להקשיב. כל דבר שאתם זקוקים, אנא ספרו לנו.”

מנכ"ל התמ"ת, שרון קדמי. צילום: גדעון בלמקר

מנכ”ל התמ”ת, שרון קדמי. צילום: גדעון בלמקר

במהלך הדיון, חשף קדמי את תכנית משרד התמ”ת להשיק מודל חממות, בדמות המודל הקיים בלשכת המדען הראשי במשרד התמ”ת, לקידום תעשיית הניו מדיה הקולנוע והטלוויזיה, שיפעל תחת הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד התמ”ת. המודל, מתוכנן לפעול בדומה למודל הקיים של לשכת המדען הראשי, המסייעת בקידום טכנולוגיות בתחום הרפואה, הסביבה, המים וההייטק.

אראל מרגלית, מייסד קרן ההון סיכון JVP: “היום הוא יום של בשורה: משרד התמ”ת הודיע על הקמתם של חמישה מרכזים חדשים לקידום ההיי טק בישראל.  יחד עם זאת, נדרשת עוד עבודה רבה לקידום וחיבור ההיי טק לאוכלוסיות ואזורים שאינם נהנים כיום מפרותיו. זו משימה חשובה שיכולה להוביל צמיחה כלכלית משמעותית בישראל. ישראל ידעה לייצר תמריצים מצוינים לתעשיית ההי טק כבר לפני שני עשורים אך בכל הנוגע לתחומים שאינם טכנולוגים, אנחנו עדיין בפיגור. עלינו להציב מטרה חדשה ואטרקטיבית שתאפשר לישראל להתחרות מול מדינות שונות בתחומי ההפקה של קולנוע וטלוויזיה. אפיקי התחרות החדשים שעל ישראל להציע, באמצעות התמריצים, לחברות מחו”ל, יכולות לאפשר לנו להוביל ולייצר את הדבר הגדול הבא, אצלנו בישראל. בשנת 2013, נקים מרכז הייטק חדשני בנגב, בשיתוף משרד התמ”ת ואוניברסיטת בן גוריון,  שייצר אלפי מקומות עבודה וישאיר צעירים וסטודנטים בנגב אחרי לימודיהם באוניברסיטה, מבלי שיחפשו פתרונות תעסוקה במרכז הארץ. רק בדרך הזו, נוכל לדאוג שמרכזי החדשנות לא יהיו רק בהרצליה ותל אביב אלא גם בפריפריה.”

במהלך השולחן העגול, נשאל מנכ”ל התמ”ת, שרון קדמי ע”י אחת מנציגות התעשייה: “אתם מציגים לנו כאן תמונת מצב מאד נעימה ואטרקטיבית אך נשאלת השאלה – איך נוכל להמשיך ולקדם את הפרויקטים המשותפים לכשנחזור אל ארצות המוצא שלנו?” קדמי, שמאד שמח על ה’הרמה להנחתה’, השיב בקול משועשע: “אני מודה לך ששאלת את השאלה שתיאמנו ביננו לפני הדיון” ואז הגיב ברצינות כי: “משרד התמ”ת מחזיק באמתחתו משרד חוץ קטן הכולל למעלה מ 40 נציגים סביב לגלובוס. הנספחים המסחריים, מצויים בקשר שוטף ויום יומי עם מטה משרד התמ”ת וישמחו ללוות את היזמים והמשקיעים – צעד, צעד- על מנת לקדם את הפרויקט המשותף ולהבטיח את הצלחתו”.

1 תגובה
  1. רונית
    רונית אומר:

    מחשבה זו מבורכת לפתוח אפשרויות בפריפריה בייחוד שאחרי סיום לימודי תואר הרבה סטודנטים מרגישים שהם לא מוצאים את עצמם ומפחדים להתחיל את החיים האמיתיים ואינם יודעים היכן ואם בכלל תהיה להם הזדמנות להשתלב בתעשייה. אפשרויות עבודה בפריפריה יאפשרו למסיימי תואר וסטודנטים להתיישב שם במחיר השווה לכול כיס להבדיל מהתיישבות באיזורי המרכז והשרון וגם להשתלב בעבודות ראויות. אחלה מייזם!

    הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *