חדש באינטרנט! רשת חברתית לשרלטנים

היום נחשפתי לרשת חברתית מסוג שונה לחלוטין שלא הכרתי עד היום. אחרי שפייסבוק כבשה בסערה את שוק הרשתות את החברתיות וביססה את מעמדה כרשת החברתית המובילה בעולם, צצו רשתות חברתיות עם נישה. טוויטר שהלכה על הקונספט של רשת חברתית "קוויקית", לינקד אין שהתמקדה בעסקים, מיי ספייס (שהוקמה עוד לפני פייסבוק) ונתנה דגש על אמנים ועוד ועוד רשתות מבוססות נישה.

אבל היום יצא לי לראות נישה חדשה – רשת חברתית לשרלטנים, קוראים לזה people string וזה חי נושם ואפילו מצליח לצרף אליו הרבה אנשים שמוכרים אשליות לאנשים, שמוכרים אלשיות לאנשים וכן הלאה….

למה אני חושב שזו רשת חברתית לשרלטנים?
קודם כל אני מתבסס על עיקרון פשוט שפיתחתי על מנת לזהות שיווק רשתי: "אם אתה לא יכול למכור מוצר – תמכור אשליות", ואכן הרשת החברתית פיפל סטרינג מוכרת לנו אשליות ותו לא, היא לא תדבר איתנו על כמה היא טובה, על כמה שאפשר להכיר שם אנשים חדשים, על הפונקציות והשכלולים שלה היא תדבר על האשליה הגדולה ביותר בעולמינו כיום – כסף!

תנו לאנשים קצת כסף והם יעשו כל מה שתרצה… עד היום חשבתי שהשטויות האלו עובדות רק על ילדים שמחפשים לעשות קצת כסף מהצד, אך התברר לי שגם אנשים מבוגרים ואפילו חלק שאני מעריך את דעתם נפלו בפח הזה.

שימו לב למצגת הבאה בעברית, כאן המחברת מציעה לכם לא פחות ולא יותר "אחוזים בפייסבוק", שימו לב לזילזול באינטלגנציה של אנשים (לטעמי זה מה שעולה מנימת הדיבור) וניצול של חוסר הבנה בסיסית באינטרנט של רוב הצופים ע"י מכירת אשליות על כסף גדול. צפו במצגת ואז נמשיך עם הפוסט…

אז מה לדעתי זו שחיברה את המצגת בעצם עשתה כאן?
1. זה כ"כ שקוף שהיא מדקלמת טקסט , מעין דף מכירה של כמו של מחלקות טלמרקטינג למיניהן
2. שימו לב שהיא מציעה לכם "אחוזים בפייסבוק" ועוד בחינם, כאשר בכלל מדובר ברשת חברתית אחרת – וזוהי לדעתי הונאה לשמה! רק בדיעבד אחרי שכבר קנו אתכם מתברר שזה לא בדיוק פייסבוק, אבל מה זה משנה לבן אדם שכבר רואה דולרים בעיניים…
3. אם ניכנס לדקויות אז אפילו נימת הדיבור מזלזלת מתחנחנת, מה שמעיד בצורה דיי ברורה שהיא לא ממש מאמינה "במוצר" שלה ובעצם רק רוצה להניע אתכם לפעולה ולגרוף רווחים על חשבון הזמן שלכם.

שימו לב שאף אחד לא מבקש ממכם להיות פעיל ברשת או משהו בסגנון ואני מאמין שאם תרשמו תתחילו לקבל ספאם בכמויות… כל מה שהם רוצים שתצרפו חברים, שיצרפו חברים, שיצרפו חברים…. ובעצם לבנות מגדלים באוויר – הרשת החברתית מגדילה באופן משמעותי את מספר המשתמשים הרשומים שלה ועל הדרך גם זורקת לכם כמה סנטים כדי שתחשבו שזה אמיתי.

בואו נראה מה אומר הרבי גוגל… ניסיתי לדלות קצת מידע באינטרנט על הרשת החברתית הנ"ל לצורך כתיבת פוסט זה וכבר בהעדפות החיפוש שהציע לי גוגל כבר הבנתי במה מדובר – שימו לב לצילומסך

מה שגוגל חושב על פיפל-סטרינג

מה שגוגל חושב על פיפל-סטרינג

אז כמו שאתם בטח רואים… רוב החיפושים שמריצים על הרשת החברתית הזאת הם בהקשר של הונאה, תלונות, שיווק רשתי ואפילו מבררים אם העניין חוקי או לא.

כמובן שיש כאלו שהעלות מאמרים שמכריזים "זה הפייסבוק הבא" והמון שרושמים בפייסבוק שהרשת "תופסת תאוצה מטורפת", הכל כמובן פרי מקלדתם של שותפי הרשת שרוצים לקבל עוד כמה סנטים עבור מכירת אשליות. האם הרשת הזאת תהיה פעילה אי פעם? לא נראה לי! כולם מצטרפים רק על מנת לצרף…

ההרשמה היא כמובן בחינם ולכן לפי דברי המפיצים "אין לכם מה להפסיד", אבל יש לכם הרבה מה להפסיד ידידיי – זמן יקר שאתם מבזבזים נטו וגם את הכבוד שלכם… להתחיל לבנות מצגות ברמה נמוכה ולהפיץ אותן במסווה של כסף ולהפיץ חצאי אמיתות – לא נראה לי מכבד אף אחד ואחת!

אני חושב שיש דרכים מכובדות יותר לעשות כסף מעבר ללמכור אשליות לאנשים ועוד להגיד שהם מקבלים "אחוזים בפייסבוק" תכף גם ימכרו לכם דירת 2 חדרים בשדרות ויגידו לכם שאתם מקבלים אחוזים ממגדל יוקרה בתל אביב.

ולסיום גם אצרף צילומסך על מנת להזהיר אתכם… אם בטעות יצא לכם להיתקל בזה במהלך הגלישה ברשת – היזהרו!

צילומסך: פיפל-סטרינג, כדאי להתרחק

צילומסך: פיפל-סטרינג, כדאי להתרחק

עוד כמה שורות שאני מוסיף בדיעבד… בעקבות כתיבת הפוסט הזה יצרו איתי קשר מחברי המצגת, 2 אנשים שנשמעים לי די נחמדים ולא נראה לי שעשו משהו בכוונת תחילה על מנת להפיל אנשים בפח. לכן חשוב לי להבהיר כעת מה לדעתי נתפס כשרלטנות ובמיוחד במובן של MLM

שרלטנות: (עפ"י מילון YBP 🙂 )
ניסיון למכור לכם מוצר ע"י מודל עסקי שמבטיח לכם המון כסף ועצמאות כלכלית ולא ע"י הצגת תכונות יכולות המוצר עצמו. מיקוד במודל העסקי והכסף הגדול שתוכלו לעשות ע"י שיווק המוצר וצרוף אנשים חדשים שיישווקו את המוצר…

ואם תרצו לראות פוסט תגובה (לפוסט הזה) שכתבו 2 מפיצי המצגת הנ"ל בבלוג שלהם תוכלו ללחוץ כאן

6 תגובות
 1. מתי
  מתי אומר:

  אוי כמה שאתה צודק!!!
  ריח השיווק הרשתי נישא למרחקים, והפעם גם הגדילו לעשות – ומשווקים לך בעצם "כלום"!!! פעם עוד לפחות ניסו למכור לך איזו שקית ויטמנים בשביל מראית העין, היום אפילו את זה כבר לא מנסים לעשות. מדהים.

  הגב
 2. אסף הנעמן-הלל
  אסף הנעמן-הלל אומר:

  שלום לך ידידי !
  גם אני קיבלתי "הצעות" להצטרף לרשת החברתית עליה מדובר, ובדיוק כמוך הבנתי שמדובר כאן בשטות גמורה.
  יחד עם זה צר לי שאתה מזכיר שיווק רשתי ושרלטנות באותה הנשימה – מכיוון שאין קשר בין השניים ! שיווק רשתי אמיתי הוא עסק לכל דבר שאינו מוכר אשליות אלא מוצרים ייחודים וטובים לשוק. השרלטנות היא דרכם של אנשים שאין להם מושג כיצד לשווק מוצרים בתחום ולבנות עסק אמיתי.
  שיווק רשתי היא שיטת מכירה לגיטימית וחוקית בה איש השיווק יכול לבנות צוות מכירות משלו. לצערי אנשים רבים בתעשייה אכן מוכרים אשליות ולכן השם של תעשייה זו אינו חיובי בלשון המעטה.
  MLM היא שיטת מכירה לגיטימית וישנן חברות בורסאיות גדולות מאוד שמתבססות על שיטת מכירה זו. וורן באפט משקיע היום בחברות MLM בגלל הצמיחה האדירה בתחום, וביום שלישי הקרוב איגוד לשכת המסחר מקיים כאן כנס גדול לתחום השיווק הרשתי בארץ.
  לאחר 4 שנים בתעשייה אוכל לומר לך שמדובר בעסק לכל דבר, תוכל לקבל את התמונה המלאה בבלוג שאני עורך על הנושא : http://www.israelmlm.com
   

  הגב
 3. ליפז מושקט
  ליפז מושקט אומר:

  הי אסף ידידי
  אני מעריכה מאד אותך ואת פועלך, וכותבת את תשובתי רק בגלל שאתה חבר מוכר וותיק ואתה חשוב לי
  אני 5 שנים בתעשייה. ואתה ואני יודעים שאת התשובות האלה אנחנו מקבלים בעצמינו מאנשים שאומרים לנו שזו שטות גמורה ( חלקם) על כל עסק אחר בשיווק הרשתי ולא משנה איזו חברה.
  הסקפטיות קיימת ואנחנו כל פעם עוזרים לאנשים שמעוניינים לראות תמונה אחרת וחדשה.
  למעשה גם אנחנו בהתחלה חששנו כל אחד במידה שלו ובדרך שלו להביע את זה.
  הם אומרים את זה כי הם לא מכירים, חוששים, זה חדש להם. וזה שונה להם ממה שהם מכירים.
  אני חייבת לספר שאני לא אמרתי שזו שטות אבל אני השתמשתי במילה הזוי, ופניתי ליעל ואמרתי לה שאם הם שמו את השם שלהם סימן שיש פה משהו אבל אני עדיין לא ממש מבינה מה ובדקתי . לאחר שהבנתי יותר קבלתי את ההחלטה
  אז אני חושבת שלהגיד שטות גמורה זו זכותך, יחד עם זאת כקולגות ואנשים שעובדים יחד אפשר לכבד ולא להשמיץ כי סה"כ גם אם אתה לא מאמין בזה עדיין וגם אם אתה חושב שזה שטות אבל קולגות שלך עוסקים בזה, ולא סתם קולגות כאלה שאתה מכיר ואולי את חלקם מעריך אפשר לבחור בשפה אחרת.
  בוא נשמור אחד על השני . אני לעולם לא אגיד שטות גמורה על העסקים של הקולגות שלי . אוכל לומר שאינני מכירה לעומק או שמכירה ופחות מתחברת כרגע אבל כשאתה אומר שטות גמורה אתה יודע איזה השפעה יש לך כאישיות דומיננטית על אנשים שקוראים את זה. ואני יודעת שאין לך רצון או כוונות לפגוע בנו ובעשייה שלנו, אלא פשוט אתה אינך מתחבר כעת וזה לגיטימי ואני מכבדת.
  אבל האנשים האחרים אינם יודעים וזה משפיע עליהם. חשוב שהם ידעו שאתה אינך פעיל בחרה או מכיר אותה לעומק , שהיא לא פגעה בך אישית או לא קיבלת כסף חס וחלילה. ואם יש משהו כזה שקרה לך עם החברה אני אשמח לדעת ולבדוק. קרה לי שמשהו אמר לי משהו ואני פניתי לחברה ובדקתי והכל היה בסדר.
   
  בהערכה רבה ובברכת הצלחה,
  ליפז מושקט

  הגב
 4. ליפז מושקט
  ליפז מושקט אומר:

  היום נכנסו לי 1923 שקלים לחשבון הבנק שלי מפיפל סטרינג. אני רואה את זה כבר בשורת הפעולות . בנוסף יצרתי שם קשרים שחלקם כבר הפכו ללקוחות בעסקים השונים שלי.
  פיפל סטרינג אינה שיווק רשתי. זה אפיליאייט נטוורק על פי הגדרת החברה. לכן זה אינו מתנגש או סותר שום חברת שיווק רשתי ידועה . זה יכול לעזור לבנות קשרים בכל העולם ולהרויח כסף תוך כדי בניית הרשימה.
  אשמח לעזור לכל מי שרוצה ללמוד על הרשת עוד.
  בברכה, ליפז מושקט.
  תוכלו למצוא אותי בפייסבוק, יוטיוב, עסקים עושים עסקים ופיפל סטרינג

  הגב
 5. אנונימוס
  אנונימוס אומר:

  שאפוו
  אני יכול לומר לכם שהכותב לא טעה למרות ניסיון הטשטוש שבא לאחר מכן
  מי שהצטרף מהר "רכב" על גל השמועות השיקרי  ובאמת לא מתוגמלים עבור הנקודות שעושים כמו שמשתמע מהסרטון -ואני מתחייב שהוא לא מדויק בלשון המעטה האמת לא צפיתי לשקר "אכלתי אותה"גם אותי הוא הטעה ולא ראיתי אגורה חודשיים אחרי

  הגב

פינגבקים וטרקבקים

 1. […] אליהן אני נכנס" ושאר שיט בסגנון הזה. בעבר גם פרסמתי פוסט על פיפל סטרינג – וקיבלתי מיילים אינבוקסים זועמים בדיוק באותו […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *