microstock.co.il פריצת דרך בעולם הצילום והמדיה בישראל, לכל בעלי האתרים והגרפיקאים המעוניינים לשלב תמונות באתרי האינטרנט שלהם וכמובן גם חברות בניית אתרים ורוצים לעבוד מול גורם ישראלי ולא להתחיל לרכוש תמונות מחו”ל, ומעבר לכך – המון תמונות של ארץ ישראל שצולמו ע”י צלמים ישראלים.

אתר microstock.co.il הישראלי הוקם במתכונת דומה לאתר istockphoto  ובדומה למקבילו מציע תמונות בשיטת מיקרו סטוק שסימן ההכר שלה הוא תמונות במחיר המתחיל מ 1$ !

ייחודו של האתר בכך שהוא מבוסס על צלמים ישראלים ומציג מבחר מרשים של תמונות המקיף נושאים רבים של החיים בישראל : עסקים, נוף,  ארכיטקטורה, יופי, לייף סטייל, אנשים ועוד. מאגר התמונות המרשים באתר נשען על יצירותיהם של צלמים מקצועיים לצד צילומים שנשלחו מצלמים חובבים, שהרי כיום כמעט כל אדם מצוייד במצלמה דיגיטלית.

“אם צלם חובב מצלם שקיעה נהדרת או ישראלי החי בת”א מצלם תמונת אווירה של חיי הלילה בעיר אנחנו רוצים את התמונה, למרות שלא צולמה על ידי צלם מקצועי כיוון שלתמונות מסוג זה יש ביקוש,”מסביר יניב חנינה, ממקימי הפרוייקט.

צילומסך: אתר הצילומים הישראלי

צילומסך: אתר הצילומים הישראלי

הבשורה שבאתר היא בדגש שהוא שם על תמונות איכותיות ומקוריות של צלמים ישראלים המצלמים כל זווית של החיים והנופים בישראל. עבור סוכנויות הצילום הבינלאומיות ישראל היא  נישה אחת מתוך רבות ולרוב הן לא מעונייות ברכישת תמונות רבות המסקרות את החיים בישראל. עבורנו במיקרוסטוק ישראל היא העיקר ולכן צלמים ישראלים שהתקשו עד היום למכור את תמונותיהם בשוק הבינלאומי מוצאים את מקומם במיקרוסטוק ובאמצעותנו מצליחים למכור תמונות בשיטת ה”סטוק” ברחבי העולם.

ללקוחותיו האתר מאפשר גישה למבחר עצום של תמונות במחירים שווים לכל נפש, כאשר תמחור התמונה נעשה על פי גודלה – תמונה בגודל קטן ורזולוציה נמוכה תימכר במחיר נמוך כאשר אותה תמונה באיכות גבוהה יותר תיהנה מתמחור גבוה יותר. טווח המחירים נע בין 1$ ועד ל- 30$ בלבד עבור הרזולוציה הגבוהה ביותר.

עבור מי מיועד האתר? בראש וראשונה עבור אנשי מקצוע מתחום המדיה – עיתונות, משרדי פרסום ואף בוני אתרים הזקוקים לתמונות בנושאים שונים. האתר ידידותי מאוד למשתמש והתמונות ממויינות לפי נושאים כך שכל אחד יוכל למצוא בקלות את התמונה המתאימה לו.

שיטת המיקרוסטוק צמחה מתוך התפתחותה המואצת של תעשיית האינטרנט והדרישה הגוברת לתמונות בתמחור נמוך ולאו דווקא על חשבון סוכנויות הצילום המסורתיות כמו גטי אימאג’ס. בדומה לחנויות המוסיקה המקוונות המאפשרות הורדה של שירים בדולר ומגלגלות מאות מיליוני דולרים בשנה,  התפתחה תעשיית תמונות המיקרוסטוק שאיפשרה לאנשי מקצוע מעולם האינטרנט לרכוש תמונות בדולר במקום להעתיק אותן באופן לא חוקי.

למרות שקהל היעד המרכזי של אתר מיקרוסטוק בא מתחום המדיה, למעשה כל אדם יכול לרכוש תמונות מהאתר ברזולוציה נמוכה לשימושו במחשב או אפילו מודפסות על קנבס באיכות גבוהה.

במה לצלמים
“צלמים מקצועיים רבים בישראל אינם מצליחים להתפרנס ממכירת תמונותיהם כיוון שהם חסרים מערך שיווק יעיל אשר יכול למכור את תמונותיהם. מיקרוסטוק מעניקה להם פלטפורמה להצגת עבודותיהם מצד אחד ומערך שיווק אשר עוסק במכירת התמונות עבורם ומאפשר להם להתפרנס מאומנותם. אנו לא דורשים מהם את הזכויות על התמונה אלא רק את הרשות לשווק אותה,” מסביר חנינה. “יש צורך גדול בצילומים מישראל בעולם ומערך השיווק שלנו מספק צילומים מישראל ללקוחות רבים בארץ ובעולם. מאגר התמונות שלנו עומד על 70,000 וגודל כל הזמן כאשר מדי חודש מתווספים כ-4000 תמונות למאגר”.

האתר חרט על דגלו את עיקרון השקיפות והאמינות ביחסיו עם הצלמים. הצלם יכול לראות בכל רגע נתון את כמות התמונות שיש לו במאגר ואת הסכום שצבר ממכירת התמונות, כאשר גובה התשלום עומד על 40% מרווח המכירה(סכום גבוה באופן משמעותי מהסכומים המוצעים בשוק).

“חשוב לנו לקדם ולחזק את מעמדו של הצלם הישראלי ולסייע לו להפיץ את תמונותיו ברחבי העולם. בעוד סוכנויות בינלאומיות מסננות את הצלמים הישראלים אנו מקבלים אותם בידיים פתוחות. כל צלם ישראלי מוזמן להעלות את תמונותיו למאגר שלנו במקום שהתמונות יאוחסנו במחשבו האישי הצלם יכול ליהנות מהכנסה נוספת ללא כל מאמץ,” אומר חנינה.

מי עומד מאחורי  הפרויקט? אתר microstock.co.il הוא פרוייקט וחברה-בת של חברת מאגרי התמונות הותיקה א|ס|א|פ, אשר חברה עם בועז גרינר, יזם ובעל חברת הייעוץ hitech strategies

חברת א|ס|א|פ – מתמחה כבר 18  שנה בניהול מאגרי צילומים ומשרתת מאות לקוחות בארץ ובעולם. החברה מייצגת מאגרי צילום מהנודעים והאיכותיים בעולם ובעלת מאגרי צילום של מיליוני תמונות (12.5 מיליון) והיא מתמחה בייצוג סוכנויות חדשות (news), בידור ופפרצי.

כניסה לאתר:  microstock.co.il

2 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *