פוסטיפ – תפעול בלוגים מהטלפון הנייד

לפני הרבה שנים, כשמישהו היה אומר לך "העולם בכף ידך" – זו היתה רק מטאפורה נחמדה, כיום בעידן הטלפונים החכמים – העולם ממש נמצא בכף היד שלנו, הסמארטפונים מאפשרים לנו לדלות מידע, להוריד אפליקציות, לעדכן אתרים, לכתוב מייל, לנהל יומן, משימות, מחשבון, ניווט, שעון מעורר, משחקים, אה… כן – וגם לדבר 🙂 והכל ממש מכך היד שלנו באופן מוחשי.

היום ידבר הפוסט על פתיחת ותפעול בלוגים מכף היד שלנו – באמצעות אפליקציות יעודיות לטלפונים החכמים.

למה זה טוב?

קודם כל כמובן לבלוגרים שחיים נונסטופ ומתעדים את חייהם בעיקר בפייסבוק. לא חבל? במקום שצוקרברג יהיה הבעלים של התוכן (וגם יוכל להסיר לכם אותו בכל רגע) – לא עדיף שאתם תהיו בעלי התוכן וגם תרוויחו ממנו טראפיק ומיתוג? ולאתרים עסקיים – כמובן שגם תרוויחו מכך פניות.

אתרי לוויין – אם אתם מקדמי אתרים, אתם בטח מודעים לתרומה של אתרי לוויין לקידום שלכם, לא ניכנס כרגע לאיך כדראי להקים אתר לוויין וכו' – בגדול זה טוב, ואתם יכולים לתפעל כמה אתרי לוויין שתרצו מהנייד שלכם, עוד מעט נלמד גם כיצד.

אם אתם עוסקים בתחום של בניית אתרים וכדומה – תוכלו לתת ערך מוסף ללקוחות שלכם ע"י כך שתתנו להם אפשרות לתפעל את האתר בלוג שלהם גם מהנייד, זה דבר שמתאפשר למשל אם אתם משתמשים בוורדפרס שמציעה גם אפליקציה יעודית לנייד. ועם וורדפרס אכן נתחיל את החלק הפרקטי של הפוסט.

אפליקציית וורדפרס לסמארטפונים

קודם כל קבלו את הלינקים להורדה של וורדפרס לאנדרואיד ולאייפון, ואז נמשיך עם קצת הסבר עליהן.

וורדפרס לאנדרואיד

וורדפרס לאנדרואיד

הורדת וורדפרס לאייפון: http://ios.wordpress.org/

הורדת וורדפרס לאנדרואיד: http://android.wordpress.org/

בצילום המסך תוכלו לראות את הממשק של וורדפרס לאנדרואיד, היא מאפשרת לכם בעצם כמעט כל יכולת של וורדפרס מהמחשב: לכתוב פוסטים, להעלות תמונות ואפילו בלייב מהמצלמה של הטלפון, לאשר, למחוק ולערוך תגובותף לנהל דפים, לבדוק סטטיסטיק ולשלוט בהגדרות הבסיסיות של האתר שלכם.

זהו דבר שמעולה לאתרי לוויין ואפילו לאתרי טיפים וכדומה שעובדים בעיקר על אינדוקס של עמודים. אתם יכולים להעלות פוסטים מהירים כמו למשל: לצלם תמונה ולספר את הסיפור שלה – זהו פוסט לכל דבר, וכמובן בל לנו לשכוח שהוא מאונדקס בגוגל כמו כל פוסט לכל דבר – למרות שנכתב מהנייד.

ולמה אני אומר "פוסטים מהירים"? כי לדעתי עוד לא הורגלנו לכתוב פוסטים ארוכים מהנייד, או יותר נכון – עם האצבע (מסך מגע) במקום עם 2 הידיים (מקלדת). כמו את הפוסט הזה למשל שכבר מתקרב ל 400 מילים לפי הקאונטר של וורדפרס, ועוד יסחף אני מאמין למשהו כמו 700-800 מילים – אני כותב מהמחשב הנייד, אני לא חושב שהייתי יכול לכתוב כ"כ הרבה מהפלאפון.

לדעתי זה בעיקר נובע מפאן פסיכולוגי ולא מפאן טכני או פאן של נוחות – אנחנו בד"כ רוצים לקבל הכל כאן ועכשיו מהטלפון הנייד שלנו – לשם כך הור נועד – ולכן אני מאמין שלרוב האנשים אין כוח להתחיל ולגעת המסך כ"כ הרבה (כתיבת פוסט) עד שיסיימו את הפוסט, ועוד לא התחלתי על לשלב תמונות, להטמיע תגיות וכו'…

אבל לדעתי עידן הבלוגינג מהסמארטפונים עוד בחיתולים והמגמה עוד הולכת להתגבר ובגדול, מכיוון שהשוק הזה הולך לכיוון של נוחות ומהירות – כמה שיותר נוח – כמה שיותר מהיר, ככהה זה הולך לעבוד בשנים הקרובות במובייל.

איך מתפעלים את האפליקציה?

מאוד פשוט – אם אתם מאחסנים את האתר על שרת פרטי: ראשית נכנסים לאפליקציה > מקישים את כתובת הבלוג שלנו, את שם המשתמש והסיסמה – ו… זהו אנחנו בפנים! משם אתם בוחרים את הפעולה אותה תרצו לבצע (ראו צילומסך למעלה) ומתחילים לתפעל את העניינים 🙂

* ישנם מקרים בהם תצתרכו הרשאות מסויימות מהשרת עליו מאוחסן האתר שלכם, במקרה ומדובר בשרת פרטי.

אם אתם מאחסנים על wordpress.com זה אפילו יותר פשוט – הקישו שם משתמש וסיסמה ואתם בפנים! אם עדיין אין לכם חשבון וורדפרס תוכלו לפתוח אותו בקלות גם ע"י האפליקציה.

אפליקציית בלוגר לסמארטפונים

גם Blogger של גוגל הינו שירות בלוגינג יעיל וחינמי וכן – גם נתמך ע"י סמארטפונים עם אפליקציה יעודית. קבלו את הלינקים להורדה ואז נתחיל קצת עם הקטע הטכני.

אפליקציית בלוגר לאנדרואיד

אפליקציית בלוגר לאנדרואיד

הורדת בלוגר לאנדרואיד: לחצו כאן

הורדת בלוגר לאייפון: לחצו כאן

גם את האתרים שאתם מתפעלים דרך בלוגר אפשר לערוך בקלות ע"י האפליקציה היעודית, את האמת, בתור אחד שמשתמש בשניהם – האפליקציה של בלוגר אפילו יותר ידידותית מוורדפרס – היא "קוויקית יותר" ופרקטית יותר – הולכת ישר ולעניין בהתחשב באמת במה שהזכרתי לעיל – שאין כוח ליותר מידי פונקציות בנייד – מהיר ונוח!

מה שעוד יותר יפה בבלוגר זה שאפשר לפתוח מספר של בלוגים תחת חשבון אחד ולתפעל את כולם תחת אותה אפליקציה, אתם יכולים להקים למשל רשת שלמה של אתרים – כל אחד בנושא אחד שמעניין אתכם ואתם יכולים לכתוב עליו תוכן – ולהתחיל לאנדקס לא מעט תוכן מכף היד שלכם מכל מקום שתרצו.

גם אפליקציית הבלוגר מאפשרת לכם כמו הוורדפרס – להעלות תמונה ישירות מהמצלמה של הנייד לתוך הפוסט שלכם, מה גם שממשק התגיות יותר נוח.

צרו נכסים מכף היד

היתרון הגדול ביותר שאני רואה בהורדת ותפעול הבלוגים מהנייד זה יצירת נכסים אינטרנטיים "על הדרך" מבלי לשנות את סדר יומכם וכן להעלות את שווי הנכסים שלכם, ושוב – הכל מכף היד!

אם עד היום הייתם למשל מצלמים מנה טובה שאכלתם במסעדה ועוטפים אותה בכמה מילים ומעלים לפייסבוק וע"י כך העלתם את שווי הנכסים של צוקרברג – כרגע אתם יכולים לעשות את אותה הפעולה ולהעלות את שווי הנכסים שלכם.

כמה פעמים אמרתם לעצמם "אם על כל ססטוס הייתי מקבל שקל…", אז עכשיו זה אפשרי, אמנם לא תקבלו שקל, אבל שווי הנכסים שלכם יעלה לפחות בשקל עם לא יותר עבור התוכן שאונדקס ונמצא בבעלותכם.

זהו להשבוע, שיהיה אחלה סופ"ש אנשים. יואב 🙂

2 תגובות

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] אתן דוגמה קטנה: לוורדפרס למשל יש אפליקציה מעולה שמאפשרת לעדכן את האתרים מהטלפון הנייד, אני אישית משתמש […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *