למילה חינם בוודאי שיש טייטל נונץ, במיוחד בישראל – אבל הנה כמה נקודות שאתם חייבים להתייחס אליהם בתור הבעלי עסקים רציניים לגבי בניית אתרים בחינם.

זה מכבר הומחשו והוכחו, גם לאחרוני הספקנים, יעילותם ותועלתם של אתרי אינטרנט כערוץ שיווקי ברשת. כיום, כולם מראים נוכחות ברשת האינטרנט, אם מהפן העסקי ואם מהפן הפרטי. רשת האינטרנט היא  אחת הפלטפורמות המובילות לשיווק בינלאומי, היא נגישה למספר עצום של בני אדם בכל רחבי העולם. מה יעשה האדם אשר מעוניין לבנות אתר ולהצטרף לרבים שמצליחים, בעקבות הנוכחות שלהם ברשת, אך אין ברשותו את הידע והכלים לעשות זאת בעצמו? לשאלה זו ישנן שתי תשובות. ניתן לפנות לחברות בניית אתרים המציעות שירות זה, חברות בעלות ניסיון עשיר ומגוון בתחום, שתספקנה שירות מקצועי ותבנה ללקוח אתר מרשים, ייצוגי, מוכר וידידותי לגולשים. וכן, ניתן לפנות לחברות בניית אתרים אשר מציעות בניית אתר בחינם, פלטפורמה בה הלקוח מבצע את כל המלאכה לבדו, ואין לו צורך בידע וניסיון קודם בתחום, כדי להקים אתר משלו.

בניית אתרים בחינם למי זה מתאים

לרבים, קורצת, מפתה ומזמינה האופציה השנייה, בניית אתר בחינם. לא קיים גולש וגולש ישראלי בפרט, אשר ישמע את המושג בניית אתרים בחינם ולא “יקפוץ על המציאה”. אך כידוע, אין ארוחות חינם, ומי שהולך אחר פיתוי שכזה, צפויות לו בדרך הפתעות רבות. בניית אתרים בחינם מתאימה עבור ציבור הגולשים שמעוניינים לבנות אתר אך אין ברשותם ידע מספק, על מנת לבנות אתר אינטרנט בעצמם. עבור אותם גולשים השירות של בניית אתר בחינם יכולה להיות הצעה יעילה, עבור גולשים ללא ניסיון בתחום, מכיוון שמוצעת להם מערכת ניהול תוכן קלילה, פשוטה וידידותית. בעלי עסקים רבים וכן אנשים פרטיים בוחרים באופציה זו, מכיוון שאין הם מעוניינים להשקיע כסף בבניית האתר שלהם, הם מקבלים שירות חינמי הכולל מערכת ניהול תוכן חינם, אחסון חינם, שם מתחם (סאב דומיין) בחינם אז למה לא? על שאלה זו מספר תשובות שמראות את החסרונות של בניית אתרים בחינם.

יתרונות בודדים מול החסרונות הרבים של בניית אתרים בחינם

בניית אתרים בחינם, אז מה היא מציעה למשתמש בפלטפורמה זו בעצם? המשתמש מקבל מערכת ניהול תוכן ברורה ונוחה לתפעול. הזנת התוכן מתבצעת בדומה לכתיבה בקובץ Word, מוצעים אלמנטים שונים להוספה בלחיצת כפתור, כמו הוספת תמונות, סרטונים, קבצי פלאש, סקרים, פורומים ועוד. במערכת ישנה אפשרות להזנת מאפייני האתר ומילות מפתח, גם עיצוב מוכן ניתן להוסיף לאתר, ועוד פונקציות כאלה ואחרות שלא דורשות מהמשתמש כל ידע מוקדם בשפות תכנות.

עד כאן הכל נראה יעיל, טוב ויפה… אבל. כפי שהוזכר לעיל, ” אין ארוחות חינם” ובשירות של בניית אתרים בחינם, יפגוש הגולש מספר עובדות שלא היה מודע להם לפני הקמת האתר. חברות בניית אתרים אשר מציעות שירות של בניית אתר בחינם צריכות לכסות עלויות של השירותים שניתנים בחינם, וזה כמובן יבוא על חשבון המשתמש בשירות שכזה.

בניית אתרים בחינם החסרונות – פרסומות

כאמור, חברות בניית אתרים המציעות שירות של בניית אתר בחינם על ידי המשתמש, צריכות לכסות עליות של מתן שירותי “החינם”. כאשר בונים אתר בפלטפורמה זו תופענה תמיד מגוון פרסומות ובאנרים בשלל צבעי הקשת, פרסומות במיקומים מרכזיים באתר. לרוב מדובר בפרסומות של גוגל המותאמות לתוכן האתר. ברוב המקרים אם לדוגמא, בעל האתר הוא עורך דין תופענה פרסומות של משרדי עורכי דין שונים באתר, דהיינו מתחרים. זהו חסרון משמעותי, שאף עלול ליצור נזק לעסק מאשר תועלת. הפרסומות אשר מוצבות במערכת על ידי חברות בניית אתרים בחינם מקנות לאתר מראה זול ולא מקצועי. האם בעל עסק ירצה שאתר התדמית שלו ברשת הבנוי על פלטפורמה שכזו, יעביר לגולשים מסר של חוסר מקצועיות? חד משמעית, לא! יש לקחת בחשבון עובדה זו.

בניית אתרים בחינם, חסרונות נוספים כי אין ארוחות חינם

בנוסף לחסרון של הצגת הפרסומות, ישנם חסרונות נוספים אחרים רבים. כאשר משתמשים בשירות של בניית אתרים בחינם יש לקחת בחשבון מספר עובדות, וביניהן: אם תזדקקו לתמיכה טכנית תאכלו לשלוח מייל או לחייג לחברה, אך מצפות לכם שעות מרובות של המתנה עד לפתרון הבעיה, וזה במקרה הטוב כאשר יש תמיכה טכנית. ישנם מקומות שלא מציעים זאת, רצית חינם? תתמודד. כאשר בונים אתר אצל חברת בניית אתרים בחינם, יש לקחת בחשבון שאתרך תלוי במפעילי המערכת, ולפי החלטה שלהם ללא צורך בהסברים, יוכלו יום אחד לסגור את “השלטר” ויחד עם זאת את אתרך. בנית אתר במערכת חינמית? אל תצפה שהאתר יעלה במהירות, יעבוד כראוי, ויהיה נגיש לגולשים כל העת. רבים כמוך בנו אתר חינמי, הם נמצאים ביחד עם אתרך על אותו שרת שמאכלס אתרים רבים, העומס גורם למהירות גלישה איטית ולא ידידותית.

חסרונות נוספים שניתן למנות: דומיין (שם מתחם) ברשת האינטרנט עולה כסף. כאשר משתמשים בשירות של בניית אתרים בחינם, תקבלו סאב דומיין בחינם. כתובת ארוכה, לא קליטה ובטח ובטח לא קשורה לתחום בו עוסק אתרכם. חסרון משמעותי נוסף, הוא החיסרון שאין לבעל האתר גישה לשרת, לדוגמא: אין באפשרותו היכולת להעלות לשרת קבצים שונים או מפת אתר עבור מנועי החיפוש וכן הלאה.

בניית אתרים חינם אבל מה עם קידום האתר

לרוב, חברות בניית אתרים המציעות בניית אתר בחינם, לא מציעות את הכלים הנדרשים עבור קידום האתר במנועי החיפוש. אתרים הבנויים במערכות ניהול תוכן שכאלו, הם בעלי אופטימיזציה נמוכה מאוד, אם בכלל. במצב שלבעל האתר אין ידע בסיסי בתחום, אולי יהיה לו אתר יפה אבל גולשים לא ימצאו אותו ברשת, כדי לראות כמה שהוא יפה. חברות בניית אתרים מקצועיות המציעות שירות זה בתשלום, דואגות לכל הפרטים הקטנים, ובמיוחד לפרט גדול כמו התאמה לדפדפנים שונים ולמנועי החיפוש. כמו כן, חברות אלו גם דואגות להימצאות כל הנדרש עבור ביצועי אתר מנצחים ברשת האינטרנט.

בניית אתרים חינם, עיצוב ייחודי בתשלום

חברות המציעות בניית אתרים בחינם, לעיתים קרובות תצענה מספר עיצובים בודדים שניתן לבחור מביניהם, “ולהלביש” את העיצוב הנבחר על האתר. העיצובים הם לרוב כלליים ומעטים הסיכויים שתמצאו עיצוב אחד שמתאים עבורכם בדיוק. נכון, ישנם מספר רב של חברות המציעות בניית אתרים בחינם, אך על עיצוב אין להתפשר לעולם! עיצוב האתר זו תדמית האתר ברשת, ואין להקל ראש בדבר. אדם בעל עסק, שהחליט לבנות אתר בחינם, האם עיצוב שמופיע ברשת גם אצל אתרים אחרים, עיצוב שאינו ייחודי לו, עיצוב שאינו מרשים, שאינו משקף את פעילות העסק, האם עיצוב שכזה יעשה טוב לאתר ברשת? ממש לא! עיצוב חינמי בדיוק כמו בניית אתריים בחינם, עשוי להביא יותר נזק מאשר תועלת לאתר העסקי.

בניית אתרים בחינם לסיכום

בניית אתרים בחינם מתאימה בעיקר לילדים, ציבור שלא נותן משקל רב לרושם שהאתר משאיר ברשת, אנשים שרוצים לבנות אתר במהירות ולא אכפת להם הרבה מה תהיינה התוצאות, אנשים שמעוניינים ללמוד דרך שירות זה קצת על עולם התכנות, ומה בעצם מסתתר מאחורי הקלעים וכדומה. לציבור המעוניין באתר תדמיתי, מרשים, פונקציונאלי, בשורה תחתונה אתר מצליח ומוכר ברשת, מומלץ לפנות לחברת בניית אתרים שמציעה שירות זה בתשלום. התמורה הוא אתר מקצועי לכל דבר ועניין. בשירות של בניית אתר בתשלום להבדיל מבניית אתר בחינם, תקבלו את כל המידע, ההכוונה והייעוץ הדרוש עבור אתר מצליח. תקבלו תמיכה לאורך הדרך, עבודה נעימה עם אנשי מקצוע שיחדו תפיקו מוצר ייחודי, אתר המשקף אתכם וירטואלית 100% באופן החיובי ביותר.

1 תגובה

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *