זהו פוסט חגיגי בבלוג לרגל סגירתה של ההונאה “זיק רוורדס” ע”י רשות ניירות הערך בארה”ב, הרשות מצאה כי יש “בתוכנית השותפים” (כביכול) של זיק רוורדס את כל הסממנים של הונאת פונזי (פירמידה), סגרה את האתר ואת תוכנית השותפים וכן הקפיאה את כספי החברה. שזו לא פוסט שמחה לאיד, ממש לא, שזהו פוסט אופטימי ושמח לגבי העתיד – עתיד שבו לא כל שרלטן כלומניק יוכל לפתוח תוכנית עלובה, לסמן כאילו וי על המילה “מוצר” ולהריץ עוד ועוד הונאה שכל הכנסותיה מגיעות מהפתיים שחושבים שיש להם כאן “הזדמנות להרוויח כסף קל האינטרנט”.

כמה כיף לראות את זיקרוורדס סגורה. צילומסך

כמה כיף לראות את זיקרוורדס סגורה. צילומסך

פרסמתי לא מעט אזהרות בפייסבוק בעניין ויצאתי בריש גלי נגד ההונאה הזו, זה כמובן סחף לא מעט ביקורותאנפרנדים וכו’ – אך אני מאוד שמח שהצלחתי להציל כמה עשרות (ואולי מאות) ישראלים מלהפסיד את כספם בפירמידה העלובה הזאת.

רוב מוחלט של ההונאות האלו מיוצרות, מיובאות לארץ ומקבלות חשיפה גדולה ע,י אנשי שיווק רשתי – וכאן אני רוצה להבהיר נקודה: אני לא חושב שכל עניין השיווק הרשתי הוא הונאה אחת גדולה, ויש לא מעט עסקי שיווק רשתי לגיטימיים שפשוט משלמים עמלות לסוכנים סוכני משנה עבור מכירות, כאן הכל טוב ויפה – אבל אני בהחלט חושב שרוב אנשי השיווק הרשתי משתמשים במניפולציות זולות אשר גובלות בהונאה על מנת לצרף תחתיהם עוד אנשים בעוד הם מציגים להם מצג שוא על רווחים ללא עבודה מאומצת. אני חושב שבתחום הזה רף המוסר הוא מאוד נמוך ומה שמעניין זה רק הכסף, לא משנה מי ירמס או ירומה בדרך. חושבים אחרת ממני? יש טוקבקים, אני לא מתכוון לסנן 🙂 (למעט קללות).

אז בפוסט הזה אני רוצה לעזור לכם גולשי היקרים לזהות את ההונאות שצצות בפטריות לאחר הגשם באינטרנט ומבטיחות לכם להרוויח כסף קל באינטרנט, הרבה, ובלי להתאמץ יותר מידי. הנה לפניכם מספר סממנים שאם אתם נתקלים בהם – אמורות לדלוק לכם 10 נורות אזהרה אדומות+סירנה מחרישת אוזניים.

מציגים את “ההזדמנות” ולא את המוצר

כפי שציינתי מעלה, רוב ההונאות של השיווק הרשתי יעשו הכל רק כדי לסמן וי על המילה “מוצר”, כדי לגרום לכם לחשוב שאתם באמת משווקים משהו בתוכנית שותפים לגיטימית. זה לא משנה אם המוצר הוא מכשירי חשמל, מפות, קרפדות מסין או אוסף בולים – תמיד הכותרת תהיה משהו בסגנון “בוא לעשות כסף באינטרנט ללא מאמץ” בכל מיני וריאציות שונות.

וכאן כבר אמורה להידלק נורת אזהרה – אם המוצר כ”כ טוב, אז למה לא להציג אותו? למה לא פשוט לפרסם ולתת ללקוחות להגיע. המממ… כנראה שהחברה עצמה לא מאמינה במוצר שלה ולכן משווקת אותו בתור אשליה ולא בתור מוצר.

מצגות  Power Point

לא שאני יוצא נגד פוואר פויינט, חלילה , זו תוכנה נפלאה 🙂 אממה… רוב מוחלט של השרלטנים שמנסים לצרף אתכם להונאה כזו או אחרת באינטרנט – ישתמשו בדרך במצגות שמועלות ליוטיוב ודומיו, המתארות לכם את הדרך “המדהימה” בה אתם יכולים להרוויח באינטרנט כסף טוב ללא מאמץ. המצגת כמובן תהיה מלווה בדיבוב ובמספרים שנועדו לסנוור אתכם ולבצע פעולה, להתחיל להראות לכם איך אתם מצרפים אנשים תחתיחם ואת פונטנציאל הרווח. עוד נורה אדומה צריכה להידלק אצלכם ברגע זה!

הנה למשל סרטון שמצאתי ביוטיוב, המזמין אתכם להצטרף להונאה של זיק רוורדס.

אז תיזהרו משטויות בסגנון הזה שצצות בכמויות ביוטיוב ובעמודי נחיתה בשקל תשעים!

צריך לשלם כסף כדי להרשם לתוכנית השותפים

מה זה השטויות האלה? ממתי צריך לשלם כסף כדי להצטרף לתוכנית שותפים?! בשלב הזה כבר 10 נורות אמורות לדלוק אצלכם + סירנה בקולי קולות! אני אישית עוד לא ראיתי תוכנית שותפים לגיטימית אחת שדורשת כסף עבור הרשמה אליה! המודל של WIN-WIN מקובל בהחלט, תרשם,תשקיע זמן, יהיו רווחים? תקבל את העמלה שלך, לא יהיו רווחים? לא תקבל עמלה. הסיכון שלך כאן הוא זמן בלבד וזה לגיטימי לחלוטין. אבל… אצל השרלטנים זה לא עובד ככה, הרי הכסף לא מגיע באמת ממכירת מוצרים כמומ שהזכרתי למעלה – הוא מגיע מפתיים שרוצים להרוויח כסף קל באינטרנט, וכך יוצא שכל מעגל מרוויח מקודמו וכל מעגל מרמה את הבא אחריו – זה שבראש הפירמידה כמובן צוחק על כולם 🙂

ההונאה הזו נקראת “הונאת פונזי” (מוזמנים לקרוא עוד בויקיפדיה) וזוהי אותה סוג של הונאה בגינה נשפט ברנרד מיידוף לבלות את שארית חייו מאחורי סורג ובריח. אם זה היה תלוי בי – לדעתי גם צריך לחוקק חוק שיאפשר לנפגעי פירמידה לתבוע את מי שצרף אותם תוך כדי הצגת מצג שוא על רווחים עצומים בתוך זמן קצר.

משפטים שצריכים להדליק אצלכם נורה אדומה

ולסיום, מקבץ שמפטים אם אתם נתקלים בהם – הם אמורים להדליק אצלכם נורה אדומה מאוד בוהקת מול העיניים.

“זו לא פירמידה” – בד”כ שאומרים את זה – זו הכי פירמידה שיכול להיות! מהזן הנחות ביותר כמו זיק רוורדס. ינסו להדיג לכם שיש מוצר והכל (כמו אתר מכרזים במקרה של זיקרוורדס) וזה כשר לחלוטין ומאושר ע”י משרד ה… שקר כלשהו.

“לא צריך לצרף חברים ולא למכור” -אז למה אתה מנסה לצרף אותי לעזאזל?!? כבר הם סותרים את עצמם. אבל מה… משווקי ההונאות מתוכנתים טוב ויש להם תשובה לכל דבר, תמיד יגידו לך משהו בסגנון “זו הזדמנות מדהימה ורציתי לחלוק אותה עם אנשים”. וזה גם מביא אותנו למשט הבא…

“זה שינה להמון אנשים את החיים” – כן, זה אכן שינה, הם הפסידו את התחתונים, אני מאמין שאלו שהצטרפו לזיקרוורדס בחודשים האחרונים – הפסידו לא מעט כסף.

“חמש דקות השקעה ביום” –  או יותר נכון X דקות השקעה ביום, כל אחד משנה את זהה איך שהוא רוצה. בקיצור… אלשיה על עשיית כסף גדול במינימום מאמץ מצידכם.

“אני מכיר מאות אנשים שמרוויחים מזה כסף” – מרוויחים מפראיירים כמוך! שאוכלים כל אשליה על כסף מהיר באינטרנט. כפי שאמרתי – הונאת פונזי היא הונאה בה כל מעגל מרוויח מקודמו, ומכאן “הרוויחם, בתמורה לטיפת המוסר האחרונה שנשארה באותם אנשים.

“אני בודק בקפידה את תוכניות השותפים שלי” – המשפט הכי “אהוב” עלי של משווקים רשתיים 🙂 זה תמיד משהו בסגנון “אני לא הולך על כל דבר”, “יש תוכניות שלא שוות את הזמן שלי”, “אני בורר בקפידה את התוכניות אליהן אני נכנס” ושאר שיט בסגנון הזה. בעבר גם פרסמתי פוסט על פיפל סטרינג – וקיבלתי מיילים אינבוקסים זועמים בדיוק באותו סגנון כמו אלו שקיבלתי עם פרסום האזהרות מפני פיפל סטרינג. ותמיד חזרו על המנטרה הזו.

“זה הטבע שלנו להיות סקפטיים” – ינסו להסביר לך עד כמה אתה מיושן, עד כמה שהראש שלך לא פתוח “להזדמנויות מדהימות” שיש לך באינטרנט להכנסה טובה בהשקעה של כמה דקות ביום. תשכחו מזה!

לסיכום: חברים, כסף קל באינטרנט זה ברוב מוחלט של המקאים אשליה ותו לא, האינטרנט הוא פלטפורמה מדהימה שמאפשרת לכולם לצמוח ולדלות ממנה מידע חופשי, אבל חבל שיש שרלטנים שמנסים תמיד לשים מכשולים בפני אנשים תמימים שרוצים בסך הכל לעשות קצת כסף (כמו כולם) ולהוציא מהם כספים לשוא. אני מקווה שהפוסט הזה ידליק אצלכם, קוראי היקרים, כמה נורות אזהרה בפעם הבאה שאתם רואים מצגת או כותרת מפוצצת על “הזדמנות” להרוויח כסף קל באינטרנט.

יואב 🙂

14 תגובות
  • YBPmedia בניית אתרים
   YBPmedia בניית אתרים אומר:

   היי ישראל. אישית לא התנסתי או חקרתי את החברה הזו. אבל שמעתי מאנשים שאני לוקח ברצינות שגם הרשת הזו נמנית על הפירמידות הבזויות כמו גם אמפוואר נטוורקס וכו’. השניה דורשת דמי הרשמה עבור תוכנית השותפים שלה, מה שכבר אמור להדליק נורה אדומה

   הגב
   • יעקב
    יעקב אומר:

    באנרס ברוקר זו לא הונאה וזה לא דומה לפירמדה
    החברה דורשת כסף על קניית פאנלים(שטחי פירסום) ש

    הגב
  • רוני
   רוני אומר:

   בגלל שהוא עצבני ,זה מבדר…? הוא פשוט לא מבין והוא בעצמו אמר את זה…
   [-פוסט למעלה]

   הגב
 1. טל מ- בלו בניית אתרים
  טל מ- בלו בניית אתרים אומר:

  אני הגעתי איכשהו לאתר של זיקרוורדס ולא הבנתי מה ההמולה סביבו כשהוא היה פתוח.
  זה היה ברור וצעק לשמיים שמדובר בתרמית אני נדהם כל פעם מחדש איך אנשים נופלים לתוך הרמאויות האלה.

  הגב
 2. נמרוד אלישר
  נמרוד אלישר אומר:

  תוןדה לך על דבריך,
  חשוב להדגיש שני דברים- האחד זיקרוורדס אינה ולא היתה תוכנית שיווק רשתי.רמאויות יש בכל תחום. ישנם הרבה מאד אנשים ישרים וחרוצים בשיווק רשתיי.שאינם מבטיחים מקסמי שווא, שחונכים ותומכים ועוזרים באנשי הצוות שלהם. שגאים מאד במוצרים שהעסק שלהם משווק ועדיין מדברים על המערך העסקי ]שוט כי המיקוד שלהם עסקי בבניית מינוף המרוויח מפריסה של משווקים עצמאיים/ ישירים של המוצרים וההזדמנות. זה שיש רמאים לא אומר שלא אתי או לא הגון לשווק רעיון עסקי. אני גאה בעישייה שלי, עזרתי לאלפי אנשים לשנות את החייהם- לא בגלל “שהפסידו את התחתונים” אלא בגלל שיפור באיכות החיים שלהם- בריאותית, כלכלית, תודעתית. תוכל לבדוק מי אני בבלוג שלי. הרווחתי מעסק השיווק הרשתי שאני בונה מיליוני שקלים בעשור האחרון ואני מוסיקאי במקצועי. פשוט חפש את שמי בגוגל אם מעניין אותך.
  זה שיש יהודים שקרנים  ורמאים ועבריינים לא עושה את היהודים לרמאים שקרנים ועבריינים. זה שיש רמאים לא עושה את כל התחום תחום של רמאים. אז הבה לא נרקוד על הדם של מפסידי זיק רווארדס. ישנם תחמנים אבל ישנם אנשים יקרים שניסו למצוא קיצור דרך ונכשלו וחבל לי עבורם. זה היה ברור אבל עדיין חבל לי בשבילם.
  אני אישית אומר לאנשים – מחכה לכם דם יזע ודמעות- אתם צריכים להחליט אם זה שווה את זה. לדעתי ומנסיוני זה ממש שווה את זה ובגדול. אני לא יודע מה טוב בשבילך- הנה המידע, אשתף אותך בכל אענה לך על כל שאלה ואתה תחליט. כמו בכל עסק גם כאן יש השקעה וכמו בזכיינות- אתה משלם עם האפשרות לבנות עסק- אבל אני לא מרוויח מההרשמה שלך. אני מרוויח רק מהמכירות שלך ושל הארגון שנבנה. אני אדריך, אכוון ואתמוך ואתן את כל הנסיון שלי כדי שתצליחו. החברה תיתן לי מהרווחים שלה עבור ההצלחה שלכם. מבחינתי ווין – ווין. אתה רוצה לקרוא לזה פירמידה? יאללה לך על זה. 

  הגב
 3. ניר קרמר
  ניר קרמר אומר:

  שלום לך,
   
  אני רוצה לחזק את דברי נמרוד,
  כשאדם בוחר להשקיע כסף במשהו זה יכול להיות מניות לדוגמא, הוא צריך לקחת בחשבון שכל השקעה , היא ברת סיכון מסוים.יש לי חברים רבים שנפלו בהונאה של זיקרי ועדיין.
  הם עשו השקעה שחשבו שתביא להם הכנסה מסוימת, חלקם כיסו את רוב ההשקעה וחלקם לא..
  הטעות הגדולה של אנשים היא לפחד ולחכות בפינה.. אני חושב שכל השקעה ראויה לכבודה, גם אם היא היתה טעות.
  כל משקיע בבורסה יספר לך על הפסד לא צפוי שהוא חווה – זה בסדר ומותר.
   
  לגבי עניין המוצרים, אין ספק !!
  המוצר זהו העניין המרכזי !! וצריך להישאר כך.
  אם אתה מעוניין לנסות בעצמך, אין שום בעיה.
   
  חג שמח ושנה טובה  🙂

  הגב
 4. אייל
  אייל אומר:

  שלום חברת 123 לייף סטייל ..סכום זכיינות בחברה 50,000 שקל
  שילמתי 4 חודשים מכרתי מכירה 1 .יש להיזהר , הם לא עומדים במה שהם אומרים..ממש לא ממליץ

  הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *