בניית אתרים על בסיס תבנית קיימת או מותאמת אישית?

זוהי תמיד שאלת השאלות בתהליך בניית אתרים באינטרנט, או יותר נכון – לפני שיוצאים לדרך. מאחורי השאלה מסתתרת בד”כ השאלה העוד יותר שאלתית של איכות מול מחיר, רק שכאן ברוב המקרים אין אנו צריכים לשלם מחיר גבוה יותר עבור אתר איכותי. עשרות אלפי תבניות מעוצבות למערכת וורדפרס – מאפשרות לנו להרים אתר מקצועי ומרהיב בעיצובו בתצקציב נמוך יחסית.

אז מה ההבדל העיקרי בין השניים?

מאוד פשוט, זה כמו להשוות בין שמלה שקונים בקניון מאיזו רשת (מוצר מדף) לבין שמלה שהולכים לחייט והוא תופר לך בהתאמה אישית. התבניות המותאמות אישית הן בד”כ המתקדמות יותר – ישנם לא מעט בעלי עסקים שיעדיפו להשקיע את העוד כמה אלפי שקלים האלו מתוך הבנה שאתר אינטרנט הוא כלי שישמש אותם הרבה בעתיד – ולתפור את האתר אחד לאחד למידות העסק ולצרכיו.

תבנית מותאמת אישית? תבנית הינה המבנה של אתר האינטרנט, השלדה, השצ’אנץ. כיום קיימות עשרות אלפי תבניות יעודיות לכל מטרה ואופי של עסק – מה שמאפשר לבעלי עסקים קטנים עם תקציב לא גבוה במיוחד – לקבל אתר מרהיב ומותאם למטרת העסק מבלי צורך לקרוע את הכיס.

שינויים גרפיים על בסיס תבניות קיימות

כמובן שאת התסניות הקיימות ניתן לשנות גרפית לצרכי הלקוח, בד”כ רוב התבניות כיום מגיעות עם פאנל הניול מובנה המאפשר לבעל האתר לשנות דברים אלמנטריים כמו: לוגו, צבעים, גדלים של טאמבס (THUMBNAILS), שינויי אוטימיזציה ועוד.

גם את האלמנטים עצמם, את קבצי הגרפיקה וכו’ ניתן לשנות, אמנם לא ע”י הממשק עצמו – אך זהו דבר שלא לוקח הרבה זמן וברוב מוחלט של המקרים כלול בעסקה ואף חוסך הרבה כסף לבעל האתר בעל העסק.

אז מה כדאי לבחור?

הכל כמובן תלוי בתקציב ובחזון שלך מאר האינטרנט שלך, בשני המקרים המערכת היא זו שתמנף אותך בסופו של דבר ונכונות ההשקעה שלך על גבי כלי השיווק העותמתי שקיבלת זה עתה לידיים, הפלטפורמה (מערכת ניהול התוכן) היא אותה לפטפורמה ותאפשר לך לטפס ולכבוש כל פסגה.

על כל אתר ניתן גם להתקין פלאגים שישרתו אותך הן לשיווק במדיה החברתית והן בקידום בגוגל. ההבדל בתבניות מותאמות אישי הוא בד”כ בפרטים הקטנים, מיקום אלמנטים שיעלה לך את יחס ההמרה שלך, אלמנטים עיצוביים מתקדמים יותר, תכנות יעודי שניתן להרכיס על כך ועוד..

האידאל: שמשלב בין לא לקרוע את הכיס לבין תמורה איכותית לכספך – גם אם אתקציב נמוך, לסרוק טוב טוב אחר תבנית (קייימת) המותאמת באופן מעולה לעסק של ולקהל היעד שלך ולתת בה “נגיעות” יחודיות המותאמות לך אישית.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *