עם תחילת העשור השני של המאה העשרים ואחת אין עוד ספק בדבר מרכזיותה של רשת האינטרנט והיותה גורם משפיע, לא אחת באופן דרמטי, על תקשורת בין אנשים ובין חברות. כוחה של רשת האינטרנט כרשת שיווק בכלל, וכמנוע צמיחה כלכלי הינה מוחשית ומובהקת. בניית אתרים של חברות ועמותות, לרבות כאלה שהוקמו ללא כוונת רווח, מהווה נדבך חשוב בפעילותן. באתריהן ניתן לקבל מידע חשוב אודותיהן, להתוודע אל פעילויותיהן ואל שיתופי הפעולה שלהן. בניית אתרים מאפשרת לאנשים רבים להפקיע עצמם מבועת בדידותם ולהכיר אנשים חדשים, לכל מטרה שהיא, לרבות לבניית קשר יציב לחיים. האינטרנט אינו רק מכשיר או כלי. הוא מהות. הוא הוויה.

בניית אתרים איך הכל התחיל

קשה לדמיין את חיינו כיום ללא רשת אינטרנט, ללא רשתות חברתיות, ללא אתרי אינטרנט כלל. נדמה כי בניית אתרים באינטרנט היתה כאן מאז ומעולם. אתר האינטרנט הממשי הראשון עלה לאוויר הווירטואלי בשנת 1991. לא היה אז צורך באנשי מקצוע בתחום, אתרי האינטרנט היו למעשה דפים בודדים הכתובים בשפת HTML פשוטה. באתרים הופיע רק טקסט ללא כל האלמנטים שאנו מכירים כיום. אתר האינטרנט הראשון נבנה עבור צבא ארצות הברית עבור תקשורת יעילה ומהירה. מאז ועד היום התחוללה מהפכה והתפתחות משמעותית בעולם הווירטואלי, פני הרשת שינו את מראם לחלוטין. כיום אתרי אינטרנט בנויים על גבי פלטפורמות שונות, בשפות תכנות שונות, עם אלמנטים עיצוביים כאלה ואחרים. בניית אתרים כיום הוא אחד התחומים המובילים והמבוקשים בשוק הבינלאומי.

בניית אתרים כרטיס ביקור להצלחה

אתר באינטרנט מהווה את תעודת הזהות של אדם או של עסק, וכרטיס הביקור שלהם ברשת. אתר שנבנה באופן מקצועי ומושכל על ידי מקצוענים בתחום בניית אתרים, אנשי מקצוע אשר יודעים כיצד לבנות אתרים מצליחים, אתרים שיכבדו את בעליהם, אתרים שבעקבות עבודה מקצועית עליהם, תניב כמות גולשים רבה, בשאיפה ובמטרה להפוך גם את הגולשים המזדמנים למבקרים קבועים ובעיקר – ללקוחות עסקיים. לקוחות עשויים להגיע ממנועי חיפוש שונים, מרשתות חברתיות ומערוצי פרסום ה”שתולים” במרחב האינטרנטי. בניית אתרים תדמיתיים הוא ערוץ שיווקי יעיל ביותר. עיצוב האתר והיותו ייצוגי ומושך לגלישה חשוב, אבל חשוב יותר שהוא יציע ערך ממשי, מוצר או שירות, וערכים מוספים שונים, כגון טיפים, הנחות, הפניה אל אתרים שעשויים לעניין את הגולשים ועוד. לא פחות חשוב, וחברות מקצועיות של בניית אתרים תמיד תקפדנה על כך שהאתר יהיה נוח לגלישה, מותאם לדפדפנים שונים ושהפעלולים ה”פירוטכניים” השונים לא יאפילו על התוכן, לא יבליעו ולא יבלעו אותו, חלילה, והגולש ימצא את מבוקשו בנוחות ובפשטות..

בניית אתרים בעידן החדש

בשנים האחרונות עם כניסת הרשת החברתית “פייסבוק” לחיי כולנו, השתדרגו האמצעים וההצעות עבור בניית אתרים בתוך הרשת עצמה. רשתות חברתיות זה עבר, עתיד ובעיקר הווה. בעבר הכרנו רשתות חברתיות שכשלו ונעלמו כלא היו, בעתיד עוד מצפות לגולשים הפתעות רבות בתחום, אך מה שקורה כעת, בהווה, זו מהפכת טכנולוגיה של ממש. כיום כאמור, ניתן לבנות איזה אתר שנרצה בתוך הרשת החברתית המובילה “פייסבוק”. לשם בניית אתר שכזה, אתר מקצועי לכל דבר יש לפנות לחברה המציעה בניית אתרים בתוף דפי הפייסבוק (Fun Page). הרשת החברתית פייסבוק כיום היא במרכז יומו כמעט של כל אחד מהציבור, דבר אשר עשוי לחשוף את האתר למליוני גולשים לא רק בישראל אלא בכל רחבי תבל. בניית אתרים בפלטפורמה זו פופולארית, והתוצאות מדברות בעד עצמן.

בניית אתרים אתגרי המחר

אין כל קושי לחזות גידול מתמיד וקבוע במספר הגולשים באינטרנט למגוון של מטרות. האתגר שניצב לפתחם של העוסקים בתחום בניית אתרים במאה ה – 21 הוא לבנות אתרים אשר יתמודדו עם שינויים בהרגלי הקריאה, הצפייה והגלישה.  מקובל להניח  כי ‘אין אפשרות שנייה להותיר רושם ראשון’. על האתר ללכוד את עינם של הגולשים ואת תשומת לבם, אם בתוך שניות אחדות לא עורר בהם האתר גירוי או עניין כל שהוא – הם יעזבו אותו ויגלשו הלאה. הזמן קצוב. הקשב מוגבל. בניית אתרים על-פי ‘הנחות העבודה’ – אלה ונוספות – תחולל, כמשוער וכצפוי, גם שינויים חזותיים וגם שינויים בתכנים תוך שימור, שדרוג והעצמת מרכיבים שהוכחו כטובים וכיעילים בשני היבטים אלה לאורך השנים וכמובן גם בעתיד.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *