רשת האינטרנט היא ללא ספק אחד הסממנים הבולטים למהפיכה הדיגיטלית שהופיעה כאן בסוף המאה הקודמת.  כיום הרשת משמשת כמשאב זמן עיקרי אצל כולנו וכמקור לחיפוש ושיתוף מידע בין גולשים.

בניית אתרים בעידן web 2.0

זה לא סוד שהתחום של בניית אתרים מחויב להישאר דינמי ועדכני, כשניתן לזהות באופן בולט הבדלים בין אתרים שנבנו בתקופות שונות. בעוד בעבר נבנו אתרים פסיביים שמציגים תוכן ותמונות לגולשים שאינם לוקחים חלק פעיל באתר, כיום לגולשים באתר יש תפקיד מכריע בהצלחה של כל אתר.

עידן ה- web2.0 שינה את חוקי המשחק והעביר לגולשים את הכוח.  הגולשים רוצים לקחת חלק פעיל באתרים השונים ומחפשים את האתרים בהם יוכלו לבוא לידי ביטוי באמצעות תגובות לפוסטים ומאמרים, כתיבת ופרסום תכנים אישיים, פרסום תכנים בויקיפדיה, בלוגים וברשתות חברתיות שונות.

בניית אתרים בעידן ה- web2.0 מחייבת אפיון אתר שיהיה אינטראקטיבי לגולשים – יכולות שיתוף המידע באתר ברשתות חברתיות (בדגש על פייסבוק וטוויטר), פתיחת אפשרות להוספת תגובות גולשים באתר, ניהול פורום ועוד..

כמו כן,  בעלי אתרים רבים בונים פורטלים שעתידים להיות רשתות חברתיות ממוקדות נישה בשלל תחומים.   באתרים אלה כל גולש מקבל הרשאות לפתיחה וניהול של בלוג, שיתוף תמונות וסרטונים ואפשרות לנהל חיי קהילה באתר ולהגיב למשתמשים אחרים.

אז מה זה תוכן גולשים ולמה הוא כל כך טוב לנו?

תוכן גולשים הוא למעשה כל תוכן שמועלה על ידי גולשים לאתרים השונים באינטרנט – אם המדובר בטקסטים , קבצי אודיו ווידאו, שיתוף תכנים ותגובות באתרי בלוגים, פורומים ועוד.

היתרון הגדול בבניית אתרי תוכן גולשים הוא היכולת שלהם להתקדם ברשת באופן אוטומטי.   אפיון ובנייה נכונה של האתר, לצד השקעה בקידום אפקטיבי בתחילת הדרך, תבטיח לאתר שלכם להמשיך להתקדם ולהתעדכן בתכנים שיוזנו באופן שוטף על ידי הגולשים באתר.

תכנים אלה משרתים גם את הגולשים שמשתפים אחד את השני במידע וקבצים שונים, וגם משרתים את מנועי החיפוש שניזונים מהתוכן ומקדמים את האתר.

איך תעודדו את הגולשים שלכם לחזור ולשתף מידע באתר?

  • השקיעו זמן בבניית קהילת הגולשים באתר שלכם.  אפיינו את הגולשים שהייתם רוצים שיקחו חלק בשיח הקבוע באתר וצרו תכנים ושירותים שיתאימו להם.   כך למשל אם אתם בעלי רשת חברתית בתחום האופנה – רצוי שתעניקו שירותים נלווים לגולשים באתר כמו צילום בוק וכדומה.

  • פלטפורמות לשיתוף תכנים בין הגולשים – פרופיל אישי, פורומים, בלוג אישי, אפשרות לפרסום עצמי של כל גולש באתר, גלריות תמונות וסרטונים.

  • מבצעים, תחרויות ופרסים –  קטליזטור נהדר לכל קמפיין שייעודו למשוך גולשים רבים.

  • שיתוף ברשתות חברתיות

  • מיתוג של האתר ופרסומו ברשתות חברתיות ובמנועי החיפוש אחרות.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *