בניית אתר או בניית בלוג?

אז שאלת השאלות: "מה אני צריך, אתר או בלוג?" שאלה שאנו בי.ב.פ מדיה שומעים המון 🙂 והתשובה היא ברורהף הכל תלוי במהות העסק. ברור שהאידאל הוא גם וגם אך הכל כמובן עניין של עלות מול תוצאות – ותתפלאו – לא כולם צריכים אתר אינטרנט, לפעמים אפשר להבסס עסק מעולה ומניב על בלוג, כמובן במידה והוא איכותי.

אז קודם כל מהי מהות העסק? כמובן שצריך לקחת קודם כל בחשבון אתת קהל היעד ואיך אנחנו רוצים להגיע אליו, יש למשל אתרים שצריכים לשדר יוקרה וכאן נכנס לנו לתמונה העניין של עיצוב אתרים – מה שאי אפשר כ"כ לעשות בבלוג מכיוון שהמבנה שלו שונה (מבחינה מהותית בעיקר). אפשר להקים גם אתרים שהם בשילוב של בלוג – אבל צריך לדעת לעשות את זה בצורה נכונה ע"י ארכיטקטורת תוכן באתר.

אבל כרגע בואו נבצע השוואה בין אתר האינטרנט לבין בלוג ולמה יש לעשות הפרדה בין השניים.

למה לבנות בלוג?

קודם כל נתחיל עם השיקול שרוב האנשים לוקחים: זמן ומחיר, אלינו למשל בי.ב.פ מדיה ניתן להקים בלוגים החל מ-700 ש"ח ותוך 24 שעות. ככה שכבר מחר אתם יכולים להתחיל ולעדכן את הבלוג שלכם.

התשתית: גם את האתרים וגם את הבלוגים שלנו אנחנו בונים בעיקר על מערכת וורדפרס, שמעבר לזה שהיא ידידותית למשתמש – אין בה סוף לאפשרויות מכיוון שהיא קודם כל סביבת פיתוח מצויינת. וזה אומר שבסיס הצמיחה שלכם כ"כ גדול – כך שאין גבול לאפשרויות.

הקשר האישי: כיום הרגלי הצריכה וצריכת המידע השתנו וזאת הודות כמובן לאינטרנט ולניידות והכמות של המידע שמופץ לכל מאן דבאי – לכן לך בתור עסק מותג חשוב מאור לשמור על קשר ישיר עם הצרכן ולספק לו מידע בצורה יותר אישית וחמה ולא בתור חברה קרה ומנוקרת. חשוב ללקוח שתהיה "חבר" שלו ולא רק חברה שמוכרת לו מוצרים, ואת זה הבלוג, בשילוב עם רשתות חברתיות עושה מעולה.

למה לבנות אתר תדמית?

המהות של אתר תדמית היא שונה, אתר הוא יותר מכירתית, הוא בא להציג את החזון שלך, את המהות שלך, את הלך הרוחות בעסק, את הגישה. כשאנחנו הולכים לקראת בניית אתרים אנחנו צריכים להבין שקודם כל עומד אדם ועסק מאחורי האתר ואנחנו צריכים לספר את הסיפור שלו ע"י הגרפיקה ועיצוב האתר. רבות מן ההזמנות באתרי אינטרנט מתפרשים פסיכולוגית אצל הלקוח כאומר "אני רוצה לעבוד איתך" – משמע הוא החליט ליצור איתך קשר בגלל מה שהעסק שלך משדר לו, בגלל שהאתר קלע בול והמחיש את זה נכון.

לכל אחד מתאים לעבוד עם עסק אחר והבידול שלך הוא מה שירים אותך למעלה בסביבה תחרותית, לכן חשוב מאוד להגדיש באתר האינטרנט שלך את המהות ואת "אופי" העסק.

גם כאן, כשאנחנו ניגשים לתהליך – העבודה מתבצעת על וורדפרס וניתן להתאים לה אלפי ועשרות אלפי תוספות ועדכונים לכל מהות ולכל מטרה.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *