בניית אתרי תוכן

נושא האינטרנט וריבוי המידע הגלום במדיום זה, מרכז את מלוא הפעילות סביב בניית אתרים העוסקים בנושא תוכן. תוכן גולשים הוא למעשה השינוי הבולט ביותר שחל באתרי אינטרנט בשנים האחרונות, ולפיו תוכן שמועלה על ידי הגולשים לאתר מועיל רבות לחיבור בין הגולשים לאותו אתר ולקידום של אותו אתר ברשת.

תוכן גולשים מועלה מדי יום לרשת – גולשים משתמשים ברשת על מנת לשאול שאלות שמוקלדות במנוע החיפוש החל מהמלצה על רכישת מוצר, לימוד נושא מקצועי, הרחבת ידיעות, מידע לגבי שירות מסוים, חיפוש אחר פתרונות וכדומה.

חברות ואתרים רבים, מפנים את מלוא תשומת הלב בתהליך בניית אתרים סביב תוכן האתר, בדגש על אפשרות להוספת תוכן גולשים באתר. אתרים רבים, מנסים להיות מובילי דעה בתחום מסוים ולמצב את עצמם בתודעת צרכנים כמומחים בתחום מסוים.  על ידי כך הם הופכים את האתר שלהם למוקד מידע ומגדילים את נפח החשיפה והתנועה.

על מה שמים דגש בבניית אתרים בעלי תוכן גולשים?

עובדות, מידע רלוונטי, מקום לפניות ומענה לשאלות. תוכן גולשים הוא לא רק מה שבעלי האתרים כותבים, אלא הדינמיקה שנוצרת עם תגובות הגולשים, מענה לפוסטים, הוספת דעה, הצבעה בעד ונגד הכתוב באתר הם למעשה תוכן גולשים. כלומר, הגולשים הם שותפים פעילים ליצירת התוכן.

חשוב לייצר פלטפורמה מתאימה שתאפשר לגולשים ליטול חלק בשיח הפעיל באתר.  בנוסף חשוב לעודד את הגולשים באתר ולהניע אותם לפעולה בבקשה לתגובות והתייחסות למאמרים והפוסטים המפורסמים באתר.

מדוע חשוב תוכן גולשים?

מעבר למידע הנמסר, תוכן גולשים מאפשר הנעה לפעולה. אתרים רבים המשלבים תוכן גולשים הופכים למקום מפגש בין צרכנים לחברות המציעות שירותים. לדוגמא: אדם מתכנן טיול סקי בחו"ל. כאשר הוא מקיש באחד ממנועי החיפוש טיול סקי הוא מגיע לאתר אשר מספר וסוקר את אתרי הסקי המומלצים בעולם.

לצד המאמר על האתרים הקיימים, ניתן למצוא קישורים אל משרדי מכירות כרטיסים, בתי מלונות, השכרת ציוד סקי, ביטוח רפואי וכדומה. קישורים לאתרים אלה, מעידה על שיתוף פעולה עסקי של אתר. מאידך, על המאמר מגיבים גולשים שאף הם תורמים לנפח של תוכן גולשים הקיים באתר. תגובתם יכולה לסתור את הנאמר, להמליץ על סמך ניסיון אישי, להציע וכדומה.

מדוע נכון לבנות אתרי תוכן?

בניית אתרים הוא תהליך בלתי נפרד מעיבוי התוכן והמידע העובר ברשת. כל אתר מציג תוכן. התכנים יכולים להיות ברמת סרטונים, פוסטים, מידע לתקשורת, מאמרים, תמונות, תגובות וכדומה. בלעדי תוכן אין פעילות ברשת. הרשת הוקמה קודם כל לצורך העברת תוכן ומסרים בין אנשים בעזרת טכנולוגיה מתקדמת.

נוכחות באתרי תוכן

בניית אתרים הקשורים לעולם התוכן, הולכים וגדלים. אנשים רבים מחפשים לקבל דעות נוספות על הידע שיש ברשותם. הנוכחות של ציבור הגולשים באתרי תוכן היא גדולה, כיוון שתחת ההגדרה הכוללת של אתרי תוכן ניתן לכלול: אתרי לימוד, עיתונות ופורטלים מקצועיים.

בניית אתרי תוכן הולכת וגדלה כיוון שהביטוי "התוכן הוא המלך" בהחלט בא לידי ביטוי בעידן האינטרנט. מידע נגיש וזמין (לעומת העבר), חיבור לאינטרנט בקרב אחוז גבוה של בתי אב בארץ ובעולם מגדילים את הצורך של הגולשים לצרוך תוכן ומגדלים את עבודתן של חברות בניית אתרים וחברות תוכן –  לבנות אתרים המרכזים תכנים רלוונטיים עבור ציבור הגולשים שנמצא ברשת.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *