במאמר זה אנסה להסביר כיצד לקדם אתרים (בד”כ של עסקים פרטיים), באופן אישי גם מבלי להעסיק חברה לקידום אתרים. אמנם לא מעט עבודה כרוכה בעניין – אבל כדי להגיע לתוצאות צריך לעבוד. ואלפים כבר גילו שקידום בגוגל זה דבר שמחזיר את ההשקעה שלו מהר מאוד, במיוחד כאשר מגיעים לעמוד הראשון בנישות תחרותיות.

אז איך עושים את זה גל בלי המון ידע ובלי תשתית ענפה של אתרים? העיקרון הבא פועל בעיקר על תוכן ופחות על פעילות מאסיבית מחוץ לאתר, מה שמאפשר לכל אדם פרטי עם ידע בסיסי בקידום אתרים לשחק במגרש של הגדולים.

ראשית נבנה שלושה אתרי אינטרנט, אותם קטלגתי לשמות וייעודים:

האתר המקודם
זהו האתר שאותו בעצם אנחנו רוצים לקדם למיקומים הראשונים בגוגל, להשיג לו טראפיק וקישורים איכותיים וכמובן המטרה בשורה התחתונה היא לקפל פניות חדשות מלקוחות פוטנציאלים שיגיעו ממנועי החיפוש. עם אתר זה נהיה מאוד קפדניים, נדאג לעדכן אותו בתדירות גבוהה בתכנים איכותיים ולהכניס לו קישורים חזקים מתוך אתרים חיצוניים עם תוכן רלוונטי. איך נשיג קישורים כאלה? ע”י האתר הבא…

האתר האיכותי
אתר זה הינו אתר תוכן איכותי שמדבר גם הוא על הנישה של האתר המקודם, גם באתר זה תכניס המון תכנים איכותיים, תקשר אליו מאתרי מאמרים וכו’, תרשום אותו לאינדקסים ותדאג לצבוע אותו בפייג’ראנק נחמד, הוא נועד על מנת להיות אתר לוויין לאתר המקודם ודרכו תוכל לבצע החלפת קישורים, כאשר מי שמחליף איתך מקבל קישור מהאתר האיכותי ומקשר מאצלו את האתר המקודם. כיצד נדאג שהאתר יהיה איכותי ותוכל לקבל תמורתו לינקים טובים? נעבור לשלב הבא בהיררכיה…

האתר הנאנס
כן… אני יודע, בחרתי שם קצת גרנדיוזי, אבל ככה זה – כשמו כן הוא. אתר זה נועד על מנת למנף אתר האתר האיכותי, לבנות לו פייג’ראנק ולדחוף לו המון קישורים כדי שיקבל כוח. אמנם קישורים לא כ”כ חזקים…אבל כאן אנחנו עובדים על עיקרון שהרבה קישורים לא חזקים – יוצרים בשורה התחתונה אתר חזק (קטן+קטן+קטן+….=גדול). וזאתר המטרה – להפוך את האתר האיכותי לגדול.

אתר זה יהיה בד”כ כלל ללא המרבה תוכן, פה ושם קצת מאמרים איכותיים, בעיקר תוכן רלוונטי שלקחתם מאתרי מאמרים לשימוש חופשי (כמובן בצירוף קרדיט לכותב), פוסטים שהם בעצם סרטון EMBED של יוטיוב עטוף באיזה 100 מילים של טקסט, מזגות מאתרים שיתופיים וכו’, מה שחשוב הוא שגם כאן התכנים יהיו באותם נושאים אותם אנחנו רותים לקדם, על מנת שנוכל להשיג הרבה לינקים.

החלפת הלינקים מאתר זה מתבצעת בצורה שבעלי אתרים קטנים מקבלים קישור מהאתר הנאנס ובתמורה מקשרים לאתר האיכותי, אפשר לעשות זאת בצורה של קישורי פוטר, קישורים מהראשי, קישורים מתוך גוף הטקסט וכו’…. כבר אמרנו שזה אתר נאנס 🙂

קידום אתרים בשיטת שלושת האתרים, כך זה נראה מבחינה טכנית

קידום אתרים בשיטת שלושת האתרים, כך זה נראה מבחינה טכנית

אז מה בעצם קורה כאן? האתר הנאנס בונה ע”י מאסיביות של קישורים קטנים את הטראפיק והאיכות של האתר האיכותי, כאשר גם מהאתר הנאנס נכניס לינקים פה ושם מגוף הטקסטים שבו אל האתר המקודם. האתר האיכותי מקבל כוח ואז תוכלו לדרוש תמורתו קישורים איכותיים שיפנו לאתר המקודם – מה שיעניק לו כוח לא קטן בגוגל ויוכל למנף אותו בצורה טובה. מעבר לזה גם האתר האיכותי עצמו יקשר כמובן לאתר המקודם.

דגשים עבור שיטת שלושת האתרים:

1. ניתן ואף רצוי לבנות את האתר האיכותי והאתר הנאנס על תשתית של וורדפרס, זוהי מערכת בלוגים מעולה חינמית בקוד פתוח שגוגל מאוד אוהב את המבנה שלה. מה גם שתבנית טובה תמקסם את האופטימיזציה של אתרים אלו מול מנועי חיפוש, ניתן אפילו לפנות לחברת בניית אתרים אשר תבנה לכם תבנית טובה כזאת שתשמש אתכם לאתרים אלו.

2. הקפידו על כך ששלושת האתרים ישבו על שרתים שונים, על מנת שבאמת יוכלו להעניק יותר כוח אחד לשני.

3. על כל האתרים נעשה את הפעולות הבסיסיות, של שליחת מאמרים וקישורים מהטקסט פה ושם, רישום לכל האינדקסים שאתם מכירים, פרסום בסיסי באתרים של “המלצות גולשים” וכו’.

4. העבודה המאסיבית ביותר תעשה על האתר המקודם, כאשר גם התכנים האיכותיים ביותר וגם הקישורים החזקים ביותר שאתם יכולים להשיג יתמקדו בו. על האתר האיכותי יעשו פעולות פחות מאסיביות אך גם כאן יש להשקיע לא מעט. על האתר הנאנס תעשה עבודה קלה של אחת לשבוע בערך, כאשר המטרה שלו היא אך ורק לבנות כוח לאתר האיכותי.

5. אין שום מניעה לבנות כמה אתרים נאנסים, אם יש לכם מספיק זמן לתחזק את כולם, כך תגבירו את הקישורים שיכנסו לאתר האיכותי וגם תוכלו להציא לבעלי אתרים מספר קישורים ממספר רלוונטיים אבל טיפה חלשים – תמורת קישור אחד לאתר האיכותי.

6. גם באתר הנאנס וגם באתר האיכותי יש להשאיר בצורה ברורה פרטי יצירת קשר, על מנת שגולשים מזדמנים (וגם מקדמים) יוכלו גם הם ליזום החלפת קישורים עם אתרכם.

7. חפשו בדפים 30 והלאה בגוגל (בביטוי הרלוונטי כמובן), אתרים שעדיין לא מקודים והציאו להם להחליף קישורים עם האתר הנאנס.

בהצלחה!

5 תגובות
  1. שגיב
    שגיב אומר:

    הלוואי וזה היה כל כך פשוט 🙂 היום המצב הוא שצריך להשיג
    מכמה שיותר דומיינים קישורים כמה שיותר איכותיים..

    הגב

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] על כמה דברים שצריך לחת בחשבון בתהליך קידום אתרים, ועוד שיטה שתאפשר לך לבנות מערך קישורים איכותי אם תדע להשתמש בה […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *