סקר ABI: תוך חמש שנים ההכנסות בתחום השילוט הדיגיטאלי יצמחו ל-4.5 מיליארד דולר.

בבתי העסק בישראל יש כיום כ- 80,000 מסכי שילוט דיגיטאלי מנוהלים, במרכזי קניות, רשתות קמעונאיות, שדות תעופה ובנקים, המקרינים תכנים שמועברים בזמן אמת ומותאמים למיקום, לשעה ביום, למבצעים מיוחדים, ואפילו למזג האוויר.

מחקר שוק שערכה חברת המחקר ABI מעריך כי השוק העולמי של השילוט הדיגיטאלי יגדל מהיקף של 1.3 מיליארד דולר כיום להיקף של 4.5 מיליארד דולר בשנת 2016. על פי ABI, תחום השילוט הדיגיטאלי הגדיר מחדש את מודל ה”פרסום מחוץ לבית” בשנים האחרונות, על ידי הטמעת שילוט דיגיטאלי מסוגים שונים במציאות המקיפה אותנו, בין השאר במרכזי קניות, רשתות קמעונאיות, שדות תעופה ובנקים, כש”התכנים מועברים בזמן אמת ומותאמים למיקום, לשעה ביום, למבצעים מיוחדים, ואפילו למזג האוויר”.

על פי המחקר עולה, כי מרבית ההתקנות מנוהלות דרך הרשת, נגני המדיה (לתכנים המוקרנים) מחוברים לשרתי ניהול מרוחקים וכי הקשר יכול להיות חוטי, אלחוטי או סלולרי. בעולם דיגיטאלי הפרסום הסטטי, כך מסתמן, נשאר הרחק מאחור, אומרים ב- ABI. “זרם מתמשך של תכנים טריים ורלבנטיים הוא מה שמבחין בין פרויקט שילוט דיגיטאלי מוצלח לפרויקטים כושלים”, אומר לארי פישר מ-ABI. “רלבנטי, משמעותו תלוי זמן, לוקאלי בתכנים ומותאם לזמן ביום או לנתונים הדמוגרפיים שמסביב, של הקהל הצופה במסכים”.

“כיום קשה להיתקל באתר ציבורי בו אין נוכחות כלשהי של מסכים דיגיטאליים”, אומר אביחי מיכאלי, מנכ”ל פעילות ישראל ב- YCD מולטימדיה, המפתחת ומספקת פתרונות מלאים של מדיה דיגיטאלית חכמה לסביבה הקמעונאית. “קל למצוא כיום גם בישראל עסקים רבים שכבר השכילו לנצל את המדיה הקיימת ולשדרגה ממדיה שרק מקרינה תכנים וסרטונים לחיזוק המותג והחוויה לטובת כלי עזר מכירתי המעצים את חווית הקנייה. מחקרים אחרונים מראים כי מסרים דיגיטאליים בולטים, בשילוב מוסיקת רקע נכונה, (infotainment) מעבירים מסר רב-חושי, שזכירותו אצל הלקוח גבוהה עד פי שלוש מביקור באותו המקום “.

להערכת מיכאלי, בבתי העסק בישראל יש כיום כ- 80,000 מסכים מנוהלים. “אין לי ספק שהנתונים של הסקר האחרון הם רלוונטיים גם לישראל. הביקוש עולה בהתמדה ולא מעט מבתי העסק הקמעונאים בוחנים יישום של פתרון שילוט דיגיטאלי מנוהל”.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *