עולם הפרסום והקידום באינטרנט מורכב מלא מעט נושאים. בין היתר ניתן גם למצוא מונחים רבים שלא תמיד ברורים או מוכרים לכולם. להלן רשימה של מונחים חשובים (מוכרים יותר, ומוכרים פחות). שיעזרו לכם למצוא את דרכם בסבך הווירטואלי.

בלוג – יומן אינטרנטי כרונולוגי שפתוח בפני כל גולש. בלוגים יכולים להיות אישיים, אך גם מקצועיים שמספקים מידע או חוות דעת בנושאי צרכנות, איכות חיים, בריאות, ועוד.

עמוד בית – העמוד הראשי של האתר, שמבסס ומחזק את המותג או המסר של בעל האתר. דף הבית הינו חשוב מאוד לקידום בעזרת מילות מפתח שתמצאנה ע”י מנועי החיפוש.

דף נחיתה – היעד של כל הקלקה של הגולש. לחיצה על קישור או פרסומת מביאה את הגולש לדף בעל מידע רלוונטי.

גוגל אנליטיקס – תוכנת סטטיסטיקה של גוגל שמעניקה פירוט לגבי מספר הדפים שנצפו באתר, מספר הגולשים, המסלולים שהם עשו באתר, ועוד.

שיווק במנועי חיפושSEM – שיווק כולל של האתר ושיפור מיקומו במנועי החיפוש. הדבר נעשה תוך כדי שילוב קמפיין הקלקות, קידום אורגני, פרסום בבלוגים, פורומים, שיווק ויראלי ועוד.

קידום אתרים

קידום אתרים

מנוע חיפוש – כלי שבו הגולש מאתר מידע בעזרת שימוש במילות מפתח שונות. בעזרת אלגוריתמים שונים מגיעות התוצאות במהירות מסחררת, ובהתאם לקידום אתרים (אורגני או ממומן) שביצע בעל האתר.

מערכת ניהול תוכן – CMS – מערכת חשובה ביותר שמאפשרת לבעל האתר לתכנן את האתר שלו, להוסיף, להסיר, או לשנות תכנים ואלמנטים בהתאם לצרכיו, וכל זאת ללא צורך בידע בתכנות.

טקסט עוגן – טקסט שממנו יוצא הקישור לאתר. טקסט/קישור זה הוא מרכיב חשוב בנושא של קידום אתרים. טקסט זה אמור לייצג את העמוד שאליו מגיעים ממנו, בצורה המתאימה לתכנון קידום האתר.

מילות מפתח – מילות הקסם שכולם מחפשים בכדי שמנועי החיפוש יאתרו אותן בקלות ויזניקו את האתר קדימה ברשימת תוצאות החיפוש. לגוגל יש כלי מילות מפתח המאפשר לנסות למצוא מילים מתאימות.

מיסוך – טכניקת קידום אתרים שבה מוצג תוכן מסוים למנועי החיפוש, ואילו תוכן שונה לגמרי מוצג לגולשים באתר. השיטה אסורה לשימוש על ידי מנועי החיפוש ועלולה להזיק בטווח האורך.

נראות – מדד הבודק את המידה והאופן של חשיפת האתר ברשת מבחינת מיקומו בתוצאות החיפוש. הדבר מהווה אינדיקציה להצלחתו של קמפיין קידום אתרים, גם מבחינת ההתאמה למילות החיפוש שנבחרו.

רלוונטיות – תוצאות החיפוש תהיינה ממוקמות במקום טוב יותר אם האתר שלכם רלוונטי ביחס למילות המפתח שבחרתם.

תגיות – תגיות הן בפועל תתי קטגוריות שמסייעות למנוע החיפוש להתמקד יותר בחלקים שחשובים לכם בטקסט שאתם מעלים.

מפת האתר – אתרי אינטרנט אמורים להיות ידידותיים למשתמש, ולכן מפה מסודרת, שתוכל לסייע לגולש לנווט בהצלחה ברחבי אתר גדול, היא כזאת שעושה סדר עבור כל גולש המעוניין למצוא מידע או לבצע רכישה באתר.

ריקוד גוגל – מקרים בהם אתר חדש בדרך כלל קופץ לעמודים הראשונים של תוצאות מנוע החיפוש ותוך זמן קצר חוזר אחורה. לדעת מקדמי אתרים, הדבר נועד לצבור נתונים אודות יחס הגולש לאתר החדש.

אחוז המרהCTR – אחוז הקליקים של הגולשים שהפכו בסופו של דבר לקנייה או לפעולה אחרת בהתאם להגדרת המפרסם. כך ניתן ללמוד על הצלחתו של פרסום הדורש הקלקה על פרסומות

3 תגובות
 1. יעקב קדם
  יעקב קדם אומר:

  מילון מונחים לקידום האתרים חשוב על מנת ללמד את בעל העסק במונחים בסייסים אך השיטה הטובה לקידום העסק בגוגל כיום היא רכישה של פורטל אשר מניב טראפיק זהה לקהל הרוכשים הפוטנציאלי העלות אטרקטיבית ודייג לקוחות רלוונטיים לפעילות העסק מדף נחיתה מתאים באתר.

  לדוגמא סביר להניח שבפורטל בתחום אנרגיה סולארית יהיו אנשים אשר יחפשו פתרונות לניקוי מערכות סולאריות.

  הגב
 2. Stu
  Stu אומר:

  מילון מונחים דיי שימושי וממצה.

  כשחשבתי להוסיף כמה כאן, הבנתי שזה לא פשוט “להישאר בסיסי” בצורה המפרסם הפוסט הצליח, וקשה שלא להיסחף לתוך עולם הקידום.

  הדבר היחיד שאולי כן הייתי מוסיף זה: PageRank
  פייג’ראנק – שיטת דירוג לאתריםעמודים של גוגל, הנקבע  לפי כמות “יחסי ציבור” לאתר שלך (לינקים נכנסים והפניות). כמו כל התחום, ישנם המפקפקים בחשיבות הפייג’ראנק וישנם המחשיבים אותו כמדד העיקרי.

  בכל מקרה, סחטיין!

  סטו 

  הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *