לקוחות וגולשים רבים פונים אלינו ושואלים מהם המדדים לבניית אתר טוב?

כששואלים שאלה כללית כל כך, עלינו לשאול את עצמנו שאלה פשוטה – אתר טוב בעיני מי?

בניית אתרים היא ללא ספק השלב החשוב מכל בתהליך יצירת המיתוג האינטרנטי שלנו. זוהי לרוב טביעת הרגל וכרטיס הביקור הראשוני שלנו באינטרנט ולכן השאיפה שלנו היא שהאתר יציג אותנו בצורה הטובה ביותר.

אז מיהם הלקוחות העיקריים שימדדו האם האתר שלנו טוב?

בניית אתרים עבור הגולשים!

בעלי אתרים רבים שוכחים את המהות העיקרית של האתר – והיא לשרת את הגולשים ולהעניק להם ערך מוסף רב ככל האפשר.   אל תשכחו שיש מאות אם לא אלפי אתרים שמציעים בדיוק את מה שאתם מציעים ולכן מילת המפתח כאן היא ייחודיות – ככל שהאתר שלכם יהיה ייחודי יותר – הן מבחינת עיצוב האתר והן מבחינת תוכן ייחודי שיופיע בו – כך האתר האתר שלכם ייזכר טוב בעיני הגולשים שיחזרו לביקורים נוספים וימליצו עליו לחבריהם.

עליכם להבין, בנית אתרים עבור הגולשים דורשת מכם בראש ובראשונה להבין שעצם העובדה שבניתם אתר אינה אומרת שהוא ינוע מעצמו – עליכם להתייחס לניהול ואחזקת האתר כמשימה ראשית.   בעידן ה- web2.0 כשהמדיה החברתית מעורבת באופן מהותי בניתוב התכנים ברשת, עלינו להתייחס לניהול האתר שלנו כניהול קהילה לכל דבר – ככל שנטפח את הקשר עם הגולשים שלנו יותר כך הגולשים יהיו שבעי רצון וירצו לחזור לביקורים נוספים.   לכן רצוי לשלב באתר רכיבים חברתיים לשיתוף תכנים ברשתות חברתיות ומודולים המאפשרים לגולשים להוסיף תכנים באתר – תגובות / פוסטים וכדומה.

בנית אתרים עבור מנועי החיפוש

אחת הבעיות הגדולות של בעלי אתרים הוא שבדרך כלל האתר שלהם משרת את הגולשים בלבד או את מנועי החיפוש בלבד – המטרה שלנו היא ליצור איזון בין השניים.

כשם שאתר נדרש לשרת את גולשיו , כך הוא נדרש להיות מותאם בצורה אופטימאלית למנועי החיפוש.   כשאנו אומרים אופטימאלי , הכוונה היא שהאתר ייסרק ויקודם בצורה הטובה ביותר על ידי מנועי החיפוש ובראשם גוגל.

קידום אתרים בגוגל מושפע רבות מהצורה בה האתר שלכם בנוי – אפיון נכון של האתר במהלך הבנייה יקל עליכם במלאכת הקידום בשלב מאוחר יותר.

בנית אתרים עבור מנועי החיפוש מחייבת אותנו לחשוב גם על שירותי תוכן.

תוכן באתר נחשב לאחד הפרמטרים החשובים ביותר לקידום בגוגל – על התוכן להיות נגיש לסריקה של מנועי החיפוש ומותאם לקידום מילות מפתח, ועם זאת בנוי עבור הגולשים.

טיפים לבניית אתרים שיתאימו למנועי החיפוש:

  • צרו מנגנון שבונה באופן אוטומטי כותרות לאתר:  title, תגיות meta.

  • הוסיפו מפת אתר XML  ועדכנו אותה מדי חודש

  • וודאו שלאתר שלכם קיימת מערכת ניהול תוכן להזנת תכנים.

  • וודאו שיש נגישות לתוכן באתר והוא לא מוסתר תחת תמונה או כפתור.

1 תגובה

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] יכולות בניית אתרים בהתאמה לקידום במנועי חיפוש. […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *