אם יש דבר שמעיד ללא כל צל של ספק, שהמדיה הדיגיטלית כאן כדי להישאר, הרי שמדובר בדינמיות וההתפתחות של התחום בשנים האחרונות.

מאז תחילת עידן האינטרנט החלו לצוץ אתרי אינדקסים וזמן קצר אחר כך החלו העסקים והארגונים השונים לתבוע את חותמם על הרשת עם מיליוני אתרים שמצטרפים לרשת מדי יום. בניית אתרים הפכה לאחד המקצועות הפופולאריים והמבוקשים בשוק, כשכל יום נבנים אתרי תדמית רבים לשלל לקוחות ועסקים. התחום המשיך להתפתח כשמבניית אתרים פסיביים הפכו האתרים לישות מתעדכנת ואקטיבית שמפעילה באופן שוטף את הגולשים באתרים. כך החלו לתפוס תאוצה אתרים שמאפשרים לגולשים לקחת חלק פעיל בשיח, להגיב ואף לפרסם תכנים בשלל פלטפורמות ברשת.

הגל הראשון היה אתרי מכירה וחנויות אלקטרוניות שפתחו את הדרך למכירות אונליין.  אך המהפכה האמיתית הגיעה עם כניסתן של הרשתות החברתיות ובראשון פייסבוק, ששינו לגמרי את דפוס הגלישה של גולשים ברשת.

פייסבוק – נקודת ציון בהתפתחות האינטרנט

האתר שללא ספק עשה את ההשפעה הגדולה ביותר על רשת האינטרנט בשנים האחרונות הוא פייסבוק.  פייסבוק נוצרה כרשת חברתית שנתנה מענה לצורך בסיסי ביותר של הגולשים ברשת – שיתוף וחיבור בין גולשים.

במהרה הפכה פייסבוק לרשת הפופולארית ביותר, כשלפי דיווחים אחרונים ממארק צוקרברג מייסד הרשת, הרשת מונה כבר למעלה מ- 750 מיליון משתמשים. עם מספרים כאלה לא לקח זמן רב עד שהעסקים והארגונים השונים החלו לחפש כיצד הם יכולים לתפוס את מקומם ולשווק לגולשים הרבים ברשת הפופולארית.

דפי אוהדים בפייסבוק

בתחילה הופיעו העסקים בפייסבוק באמצעות פרופילים אישיים לכל עסק – בדומה לפרופילים אישיים של גולשים. השינוי המהותי שפייסבוק יצרו עבור העסקים, היה האפשרות לבנות דף אוהדים לכל עסק.    במהרה חלו להצטרף ארגונים ועסקים רבים שזיהו את הפוטנציאל ההולך וגדל בפרסום ברשת החברתית.

דפי האוהדים של פייסבוק עברו מספר גלגולים והתפתחויות עם הזמן, כשכיום מגוון האפשרויות להקמת דפי אוהדים אטרקטיביים מאפשר לכל בעל עסק להשאיר חותם ויראלי ברשת.

בניית מיני אתר בפייסבוק

זה היה עניין של זמן עד שדפי האוהדים הפשוטים ייהפכו לאתרים של ממש שיתארחו בין דפי הפייסבוק. ככל שפייסבוק הפכה למשאב זמן עיקרי של גולשים ברשת, כך נוצר הצורך לתת להם מענה על ידי העסקים והארגונים השונים.

כיום, מוצעות לבעלי העסקים שלל חבילות אטרקטיביות לבניית מיני אתרים מרשימים ואטרקטיביים עבור הגולשים.  כל אתר נבנה על בסיס קטגוריות שונות (ממש בדומה לאתרים רגילים באינטרנט), כשכל אתר מציע מגוון שירותים ואף אפשרות לרכישת מוצרים דרך אתר החברה בפייסבוק.

עסקים רבים יוצרים קמפיין ויראלי שמלווה את הקמת האתר בפייסבוק ונועד למשוך אליו אוהדים.  האופציה הבולטת כיום היא פיתוח אפליקציות לפייסבוק, שבאמצעות תחרויות נושאות פרסים מייצרות ויראליות והגדלה משמעותית של כמות האוהדים בדף הפייסבוק.

אם אתם רוצים להגדיל את הנוכחות שלכם ברשת החברתית, אתם מוזמנים לקבל מספר טיפים לשיווק נכון בפייסבוק.

2 תגובות

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] שימוש טובה מאוד.  אחד התחומים הפופולאריים כיום הנו בניית אתרים בפייסבוק – השימוש הגובר בפייסבוק והכניסות המרובות שמגיעות […]

  2. […] שימוש טובה מאוד.  אחד התחומים הפופולאריים כיום הנו בניית אתרים בפייסבוק – השימוש הגובר בפייסבוק והכניסות המרובות שמגיעות […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *