חשיבות הקמת אתרי אינטרנט

אתר אינטרנט הוא כלי חיוני לגופים רבים, החל מאנשים פרטיים, דרך אישי ציבור ועד לחברות עסקיות. הקמת אתרי אינטרנט היא התחום הטכני המרכז בתוכו את כל ההיבטים הקשורים בהקמת סוגים שונים של אתרים, כגון אתרי תדמית, חנויות מקוונות, פורטלים, בלוגים ועוד. השימושים השונים באתרים מציבים באופן טבעי דרישות שונות בפני בוני האתרים.

בניית אתרים היא תהליך מורכב הכולל היבטים טכניים ועיצוביים שונים. החל מרכישת מקום על שרת אחסון, דרך עיצוב האתר ותכנותו ועד לקידומו של האתר במנועי חיפוש, מדובר בעבודה מורכבת שכדאי בדרך כלל להפקיד רק בידיים מקצועיות. חברות לבניית אתרים יכולות להציע לעיתים את כל השירותים הללו כחבילה אחת, או רק חלק מהם.

הקמת אתרי אינטרנט – רכישת שטח אחסון עבור האתר

השלב הראשון במסגרת הקמת אתרי אינטרנט הוא רכישת שטח אחסון בשרת שעליו ימוקם האתר. ישנן חברות בניית אתרים שמציעות בנוסף לשירותי בניית האתר גם שירותי אחסון, אך ניתן גם להפריד בין השניים ולאחסן את האתר על שרת אחר. עם זאת אפשר למנות מספר יתרונות בשימוש בשירותי החברה שבונה את האתר עצמו.

היתרון הבולט באחסון האתר בשרת שמציעה חברה לבניית אתרים הוא האחריות הניתנת במקרים של תקלות, כאשר בדרך כלל מתלווית לכך גם אופציה של גיבוי ושחזור האתר. בנוסף לכך, החברה אשר בונה את האתר תדע לבחור באחסון המתאים לדרישות הספציפיות של האתר, כגון שרת ייעודי לסרטי וידאו וכדומה.

הקמת אתרי אינטרנט – מעיצוב גרפי לאתר מתפקד

בניית אתרים מתחילה בעיצוב הגרפי שלהם, אשר נעשה על ידי מעצבים מקצועיים. עיקר עבודת העיצוב היא לחלק באופן נכון את התכנים באתר כך שיהיו קריאים וברורים, וליצור אצל הגולש תחושה של התמצאות באתר. בנוסף, צריך העיצוב להעביר את המסרים השיווקיים העיקריים שאותם אמור האתר לשדר.

לאחר שעיצוב האתר אושר על ידי הלקוח הופכות חברות בניית אתרים את העיצוב לדפי אינטרנט הכתובים בשפת HTML. אופן העברת העיצוב לתכנות משתנה בהתאם למספר פרמטרים, כמו למשל האם מדובר באתר המבוסס על תבנית ("טמפלט"), האם האתר כולל מערכת ניהול תוכן, ופרמטרים נוספים.

הקמת אתרי אינטרנט – האתר באוויר – ומה עם הגולשים?

כאשר האתר מוכן לפעולה אפשר להפנות את הגולשים אליו באמצעות שם אתר ספציפי, המכונה "דומיין". בבחירת שם האתר יש צורך להקפיד על שם קליט וזכיר, ולהימנע מהתחכמויות שעלולות לבלבל את הגולשים ולהקשות עליהם להגיע לאתר. בדומה לאחסון, גם כאן יכולות לעיתים חברות בניית אתרים להציע את קניית הדומיין כחלק מן השירות.

כשהאתר נמצא באוויר מתחילה עבודת קידום האתר במנועי חיפוש, כדי שגולשים המתעניינים בתחום ידעו על קיומו. אחד השירותים שמציעות חברות המתמחות בתחום של בניית אתרים הוא מתן שירותי קידום. הקידום נעשה באמצעות עיבוד תכני האתר בצורה מיוחדת, על פי הבנה של העקרונות על פיהם פועלים מנועי החיפוש.

1 תגובה

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *