ההנחיה מופיעה בחוזר  מנכ”ל משרד החינוך שנשלח לכל המורים עם פתיחת שנת הלימודים. ההדרכות יבוצעו על ידי מתנדבי עמותת אשנב.

ברוך הינוך, יו”ר עמותת אשנב: “מדובר בצעד חשוב המעיד על מודעות ונטילת אחריות של מערכת החינוך למתן מענה בנושאי גלישה בטוחה ושימוש נבון באינטרנט”.

תלמידי בתי הספר בישראל ילמדו השנה בין  היתר כיצד לגלוש נכון באינטרנט ולהימנע מסכנות האורבות לגולשים ברשתות חברתיות וברשת בכלל. ההדרכות יהיו חלק מתוכנית הלימודים. זאת  במסגרת הפעולות שמיישם משרד החינוך להטמעת נושא אינטרנט בטוח בתרבות הבית ספרית ההדרכות יבוצעו בסיוע עמותת אשנ”ב – אנשים למען שימוש נבון באינטרנט, בחוזר המנכ”ל נאמר  בין היתר: “הרצאות לתלמידים והורים בבתי ספר – עמותת אשנב – אנשים למען שימוש נבון באינטרנט, מקיימת הרצאות לתלמידים ולהורים ללא תשלום לאורך השנה. עוד נאמר בחוזר שחשוב להעלות את מודעות ההורים לנושא ולמורכבותו ולתת להם כלים טכנולוגיים והתנהגותיים בנושאי מוגנות ברשת ורשתות חברתיות להתמודדות”.

ברוך הינוך, יו”ר עמותת אשנב מסר היום כי “מדובר בצעד חשוב המסדיר באופן פורמאלי את חינוך הילדים והנוער לגלישה בטוחה ברשת ולשימוש נבון בה. אני יכול לברך על המודעות של משרד החינוך לעובדה כי ילדים נחשפים מגיל צעיר לסכנות הטמונות ברשת והאחריות שלקחה על עצמה מערכת החינוך, לתת מענה לנושא קריטי ומשמעותי זה”. עוד הוסיף הינוך כי אנו מודים לד”ר שושני, מנכ”ל משרד החינוך ולצוות המקצועי מטעמו (רוני דיין ולימור הררי) המלווים את פעילותנו תקופה ארוכה, במסגרתה הדרכנו בהתנדבות, ע”י מדריכים-חיילים, כבר למעלה מ- 45,000 תלמידים בשנים האחרונות.

אפשר לתאם הרצאות להורים לאספות ההורים בתחילת השנה. הרצאות לתלמידים – מכיתה ה’ ומעלה – ניתנות באמצעות מדריכים חיילים שהוכשרו לכך, להגברת המודעות לסיכונים באינטרנט וברשתות החברתיות ולשימוש נבון ואחראי ברשת. לפרטים נוספים ולהזמנת ההרצאות יש לפנות לעמותת אשנב.

אודות עמותת “אשנב”
עמותת אשנב הוקמה בשנת 1999 להנצחתו של החייל ערן אדרת ז”ל. העמותה, פועלת למען קידום מודעות  הציבור הרחב (הורים וילדיהם)  להשפעות החיוביות והשליליות של השימוש ברשת האינטרנט והרשתות החברתיות השונות על החברה וטיפוח שימוש מושכל ונבון בה. העמותה מפעילה מערך מתנדבים ובמהלך השנים האחרונות הודרכו למעלה מ- 45,000 תלמידים והורים ברחבי הארץ. אשנב השיקה בקיץ יחד עם גוגל את מרכז הבטיחות למשפחה וכן הקימה את השדולה בכנסת למען מניעת סכנות ושימוש נבון ברשת בראשותו של ח”כ זאביק בילסקי. מידע נוסף על העמותה באתר: http://www.eshnav.org.il

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *